قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

قیمت از 8,950,000 تومان

قیمت از 11,350,000 تومان

تور هند

هند
هندوستان یکی از بزرگترین کشورها در ناحیه جنوب آسیا است.که در مرکز آسیای جنوبی قرار گرفته است .و دارای خط مرزی با پاکستان در شمال غرب, چین و نپال در شمال ,بوتان در شمال شرق, بنگلادش و میانمار در شرق, سریلانکا در جنوب, مالدیو در جنوب غرب و خط مرزی دریایی با اندونزی در جنوب شرق دراقیانوس هند می باشد.
جمهوری هند هفتمین کشور بزرگ در جهان با بیش از یک بیلیون انسان بی شک این کشور یک کشور متفاوت و خاص از نظر جغرافیا آب و هوا فرهنگ و زبان و ...میباشد.و به خود به دلیل داشتن بزرگترین دموکراسی روی زمین و چرخه بازرگانی و تجاری میبالد.
دانستنی ها
فرهنگ و میراث هندی امیزه ای غنی از گذشته و زمان حال می باشد.این کشور پهناور بازدید از نواحی بی نظیر را به بازدیدکنندگان پیشنهاد می دهد.تنوع وسیع زبان با بیش از 438 زبان زنده و مجسمه هایی که برای هزاران سال هنوز بجا مانده اند .هندوستان به عنوان کشوری با سریع ترین رشد اقتصادی در جهان و یکی از سریع ترین کشور های در حال توسعه می باشد.
جغرافیا
هند همه ی کوه ها جنگل ها بیابان ها و سواحل را با به بهترین شکل دارد که از سمت شمال و شمال شرق توسط کوه های برفی هیمالیا بلند ترین رشته کوه جهان محدود شده است .فلات Deccan نیز توسط sahyadri که یک گردنه غربی است تا غرب و گردنه های شرقی تا شرق کشیده شده و محدود شده است.فلات ها بی اب و علف و کم باران تر از جلگه و دشت ها می باشند زیرا رودخانه ها این نواحی را تغذیه می کند مانند narmada ,Godavari وkaveri که در طول تابستان کم اب یا خشک می شود.به سمت شمال شرقی فلات دکان ناحیه جنگلی انبوهی وجود دارد به نام dandakaranya که ایالات Chhattisgarh Jharkhand لبه شرقی Maharashtra و شمال راس Andhra Pradesh را پوشش می دهد.هندوستان خطوط ساحلی طویلی نیز دارد .ساحل غربی با دریای عربی و ساحل شرقی با bay of Bengal محاصره می شود.که هردو قسمتی از اقیانوس هند می باشند.
آب و هوا
در هند فقط روزهای خاصی در طول سال بارندگی رخ می دهد .این فصل همانطور که رخ دادهای طبیعی باعث وقوع آن می شود موسم بارندگی نامیده می شود.دوتایه آن ها به نام های جنوب غربی و شمال شرقی وجود دارند که هردو بعد از مشخص شدن جهتی که باد از انجا می اید نام گذاری می شوند.بادهای موسمی جنوب غرب مهم ترین می باشد زیرا دلیل بارندگی در بیشتر نقاط کشور می شود .و یک پدیده ی متغییر بسیار مهم می باشد که چگونگی محصولات کشاورزی را تعیین می کند.این فصل از ماه june تا September طول می کشد.
باردهای و بارندگی های موسمی جنوب غربی بیشتر به سمت سواحل غربی برخورد می کند همچنانکه از گردنه های غربی عبور کرده و به قسمت انتهایی هند که کاری دشوار برای بادهاست می رسند.به همین دلیل خطوط ساحلی غربی بسیار سرسبز تراز نواحی داخلی می باشند .بادها و بارندگی هی موسمی شمال شرق بدر بین ماه های october و February به سواحل شرقی برخورد می کند.و درشکل دهی گردباد و طوفان های خاص که هرساله باعث خرابی هایی جبران ناپذیر می شود نقش دارد.تنها قسمتی که هردو شکل این بادها و بارندگی ها را شامل می شود هندوستان شمال شرقی است که تجربه بالاترین میزان بارندگی در جهان را دارد.
هند حداقل شاهد 3 فصل در طول سال می باشد که عبارتند از تابستان فصل بارانی یا موسمی و زمستان اگرچه در نواحی گرمسیری جنوب هوایی با 25 درجه سانتی گراد را زمستان می نامند .شمال مقدار مشخصی از گرما در تابستان و سرما در زمستان را تجربه می کند اما به جز نواحی هیمالیایی تقریبا چیزی در مورد باریدن برف شنیده نمی شود.ماه های November تا januaryفصل زمستان را شامل شده و ماه های april و may ماه هایی گرمی می باشند زمانی که هر فردی مشتاقانه منتظر باریدن باران است.همچنین یک فصل بهاری کوتاه در ماه های april و February و به خصوص در نواحی شمالی هند مشاهده می شود.
فرهنگ و احترام
فرهنگ غنی و چند بخشی هندوستان توسط نواحی و زمینه های روحانی و معنوی احاطه شده است.میراث فرهنگی هند حول هزاران زبان بیان شده است که هر کدام به یک ادبیات و حالت شعری نوشته شده است .که امر در موزیک های رایج این کشور به راحتی قابل مشاهده می باشد.هند همچنین توده ی عظیمی از انواع رقص ها را شامل می شود .هنر و تاتر نیز در میان شهر های شلوغ و پرجنب و جوش این کشور بسیار پیشرفت کرده است.برخلاف پس زمینه ای از نفوذ و تاثیر همیشه در حال گسترش غربی ها.جنبش های همگانی در همه جا به راحتی قابل مشاهده می باشد به خصوص در طول جشنواره ها . تعدادی از مراسمات که به راحتی در خیابان ها قابل مشاهده می باشد ازدواج و مراسم های مذهبی می باشد که شما مردم را در حال رقصیدن یا اواز خواندن در خیابان ها مشاهده می کنید.هندی ها به سیستم و اجتماع خانواده خود بسیار بها می دهند .خانواده هندی چیزی را که ممکن است در غرب خانواده گسترش یافته نامیده شود را در بر میگیرد.و زندگی کردن به عنوان جزئی از خانواده چه قبل و چه بعد از ازدواج یا حتی تا اخر عمر برای هندی ها یک امر طبیعی می باشد .و حمایت کردن از اعضای خانواده بسیار پر رنگ تر از سایر کشور های غربی است .برخلاف ضعف در سیستم طبقاتی هند همچنان یک جامعه طبقه بندی شده اما به صورت عادلانه می باشد.هندی ها به نقش و جایگاه فردی در اجتماع بسیار اهمیت می دهند . سیگار کسیدن در بسیاری ازمکان های عمومی غیرقانونی می باشد اما این قانون امروزه کمی کم رنگ تر از سابق شده است اما برای زن ها سیگار کشیدن در مکان های عمومی و شهرهای بزرگ هنوز وجه ی خوبی ندارد.در هندوستان مردم پوشش کاملی دارند حتی زمانی که در سواحل وقت می گذرانند هیچ قانون ممنوع کننده برای پوشش غیر این وجود ندارد اما زنهای هندوستان بیشتر براساس عادات خود از پوشیدن لباس عای خیلی باز خوداری می کنند.اما امروزه با گسترش رسانه این عادت کمی از بین رفته است .
تعطیلات
3 مراسم ملی وجود دارد 1.روز جمهوری در 26 ام ماه October 2 . روز استقلال در15ام ماه august 3.Gandhi Jayanti در 2 ام ocober که هرکدام در یک روز روز هر سال برگذار می شوند.
همچنین 4 جشنواره ملی بزرگ نیز در این کشور وجود دارد :1. جشن رنگ ها که در ماه فوریه یا مارس هر سال و عمدتا در شمال و شرق و غرب هند برگذار می شود .در اولین روز مردم به معابد رفته و فقط مشعل روشن می کنند اما در روز دوم یک اب بازی ترکیب شده با پودری های رنگی رخ می دهد. 2. Durga puja\navarathri \Dussehara :ماه های سپتامبر و اکتبر را شامل می شود و جشن 9 روزه ی مقدس که در روز مقدس dasara با ستایش های محلی خدای durga به اوج خود رسیده و پایان می یابد. در این روز کارکنان شیرینی پخش می کنند کادو می گیرند و کادو یا لباس نو به هم هدیه می دهند.این روز همچنین به عنوان سال جدید برای تاجران و کاسبان می باشد. 3. Eid-ul-Fitr :بزرگتریت تعطیلات مذهبی در طول سال برای مسلمانان هندی که در شروع ماه مقدس shawwal برگذار می شود.Ramzan با برگذاری جشنواره Eid-ul-Fitr در طول چند روز پایان می یابد.در این ماه غذا به وفور یافت می شود و اگر خوش شانس باشید به یکی مهمانی خصوصی دعوت می شوید. کار کاسبی نیز در این ایام برای دو روز تعطیل می شود. 4.Diwali :ماه های اکتبر و نوامبر را شامل می شود و جشن نور که به به زمان Lord Rama در پایتخت پادشاهی خود برمیگردد.در این هنگام خانه ها تزئین می شود و همه جا پراست از درخشش و نور .
نواحی
هندوستان به طور اداری به 29 ایالت و 7 سرزمین اتحادیه تقسیم شده است .خط مرزی بین ایالات براساس زبان شناختی تعیین می شود .ان ها از نظر اندازه متغیر می باشند بزرگترین قسمت از تعدادی از کشور های اروپایی بزرگتر و متنوع تر می باشد.نواحیه اتحادیه از ایالات کوچک تر می باشند انها فقط یک شهر می باشند و استقلال داخلی کمتری دارند.
شمال هیمالیا: این نواحی کوهستانی و بسیار زیبا بوده و مقصد بسیاری از توریست ها برای گردشگری و جست وجو های علمی می باشد.این ناحیه شامل تعدادی از پربازدید ترین نواحی تپه ای و کوهستانی و مکان های مذهبی و روحانی می باشد .
دشت و جلگه: دهلی پایتخت کشور هند در این ناحیه قرار دارد.رودخانه Ganga و Yamuna اطراف این دشت و جلگه را دنبال می کنند. بسیاری از رویدادهای تاریخی که باعث شکل گیری هند شده است در این مکان رخ داده است .
هندوستان غربی: دومین سرزمین بزرگ نمکی در جهان می باشد .دارای کیلومتر ها بیابان بوده و محل بسیاری کاخ ها و قلعه های رنگی و شهرهای Rajasthan می باشد. پرجنب و جوش ترین و بزرگترین شهر شهر کشور Mumbai در این ناحیه قرار دارد. این منطه همچنین دارای بهترین سواحل و جنگل های بسیار سرسبز Goa وBollywood می باشد.
هندوستان جنوبی: این ناحیه چهره مشهور هندوستان بوده و دارای معابد تاریخی جنگل های گرمسیری تپه های ساحلی مرداب ها و شهرهای شلوغ و پرجنب و جوشی مانند Bangalore ,,Kochi Channai, Hyderabad می باشد.گروه های جزیره ای Andaman ,Nicobar Lakshadweep در غرب این ناحیه برای اسودگی و راحتی از امکاناتی برخوردار می باشند.اما از سرزمین اصلی دور می باشند و مشخصات و ویژگی های بی نظیر مخصوص به خود را دارند.
هندوستان شرقی: سرزمینی که از نظر اقتصادی رشد کمی داشته اما از نظر فرهنگی غنی می باشد .یکبار پایتخت هندوستان بریتانیا بوده و دارای شهر معبدی Puri Bhubaneswar, وKonark می باشد.ناحیه جغرافیایی ان از کوه ها تا سواحل کشیده شده که نتیجه ی ان تغییرات متعدد و جالب آب وهوایی است.این ناحیه همچنین مرکز معادن هند می باشد و بزرگترین و غنی ترین معادن کشور را دارا می باشد.
هندوستان شمال شرقی : ناحیه ای جزیره ای و نسبتا دست نخورده و گوشه و قسمت قبیله ای و عشایری کشور با چشم اندازی با شکوه و زیبا.
شهرها
در این قسمت به 9 تا از چشمگیرترین و برجسته ترین شهرهای هند اشاره می کنیم.
Delhi : پایتخت هندوستان و محل دولت فدرال . دارای تعداد بیشماری بناهای تاریخی و مرکز فعالیت های اقتصادی و ورودی بزرگ به انتهای هندوستان شمالی .
Bangalore : شهر باغ ها بوده اما الان بسیاری از شرکت های نرم افزاری در این کشور تاسیس شده اند و دارای خطوط ریلی به هندوستان مرکزی جنوبی .
Channai : مهم ترین بندرگاه درهندوستان جنوبی و محل بسیاری از سواحل معروف.
Jaipur :شهر صورتی بزرگترین اثر نمایشی فرهنگ medieval در هندوستان شمالی می باشد.
Kochi : ملکه دریای عربی تاریخی و مرکز تجارت های بین المللی و اکنون ورودی به سواحل شنی ومرداب ها.
Kolkata : پایتخت سابق هندوستان بریتانیایی تا سال1911 اما اکنون ورودی و مرکز فعالیت های هندوستان شرقی و شمال شرقی .زادگاه شمار فراوانی از آثار و عتیقه های مستعمراتی دارای فرهنگ های متنوع و پایتخت فرهنگی هندوستان دارای غذاهای خیابانی و صنعت فیلم Bengali و برنده جایزه اسکار و نوبل .
Mumbai : پایتخت مالی هندوستان محل بیشتر شرکت های چند ملیتی هندی و بندرگاه های بزرگ و بالیوود که صنعت فیلم هندی هندوستان می باشد.
Shimla : پایتخت تابستانی و ییلاقی هندوستان بریتانیایی در فسیل های هیمالیا با میراث بزرگ معماری مربوط به زمان سلطنت ملکه ویکتوریا.
Varanasi : به عنوان مقدس ترین شهر هندی در نظر گرفته می شود ویکی از قدیمی ترین شهرهای در حال سکونت مداوم در جهان می باشد.
زبان و گویش
هند دارای 23 زبان فهرست شده رسمی می باشد.در بین انها زبان هندی به عنوان زبان رسمی مهم دولت متحده می باشد اما هیچ زبان ملی هندی وجو ندارد زیرا این کشور یک کشور چند زبانی می باشد.با عمل انگلیسی به عنوان زبان رسمی کمکی.در واقع می توان گفت هرایالت یک زبان متفاوت هندی دارد . زبان هندی به صورت بومی تقریبا توسط 40% از جمعیت صحبت می شود که زبان محلی و بومی مردم شمال هند می باشدو بسیاری از افراد از ان به عنوان زبان دوم استفاده می کنند اگرچه لهجه هندی در رسانه ها وآموزش و پرورش به طور کلی مشابه است و بر پایه ی لهجه Delhi و Western up می باشد .
غذا
طعم و مزه هندی درجه یک و عالی است و جایگاه ویژه ای در میان طعم های خوب دنیا دارد و بیشتر زمان ها غذاها را به صورت ادویه دار و تند و تیز می یابید .غذاهای هندی از نظر نوع سرو شدن مشهور می باشند زیرا به صورت داغ سرو می شوند و به علت گرایشات هندی به تنوع در طعم ها و فلفل سبز تازه و تند یا پودرچیلی قرمز ممکن است به هنگام خوردن غذای هندی اشک از چشمان شما به صورت غیر ارادی جاری شود.مزه تند فقط مختص به غذاها نیس زیرا ممکن است در شیرینی ها صبحانه ویا حتی در شکلات ها نیز این میزان تندی به کار برده شود.برای لذت بردن از غذاهای محلی به ارامی شروع به خوردن کنید و در یکی لحظه همه چیز را با هم امتحان نکنید . بعد از چند هفته شما می توانید یکی از مشتری های غذاهای تند شوید .طعم ها در این کشور ناحیه به ناحیه تغییر می کند بسیاری از غذاهای هندی که در رستوران های هندی درنیم کره ی غربی سرو می شود از دستپخت هندوستان شمالی الهام می گیرد.
هندوستان دارای تعداد بیشماری از میوه ی محلی می باشد اما انبه از شاخص ترین میوه های این کشور می باشد در واقع هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان در جهان می باشد. این میوه در فصل گرمترین قسمت های سال بین ماه های may و july به دست می اید.از دیگر میوه های فراوان دراین کشور می توان به سیب, اناناس ,پرتغال ,موز,انار, طالبی ,نارگیل, الو و هلو اشاره کرد.همچنین چای از رایج ترین و متنوع ترین نوشیدنی های این کشور می باشد.
حمل و نقل
به علت بزرگی هندوستان و جاده ها خطرناک و نامطمئن این کشور استفاده از خطوط هوایی یک راه مناسب و بی خطر برای سفر می باشد.به خصوص به دلیله اینکه قیمت سفرهای هوایی در چند سال اخیر افت پیدا کرده است.حتی دسترسی به جزایر دور از سواحل و کوهای دور افتاده ایالات با پروازهای هوایی امکان پذیر می باشد.
خطوط راه اهن گسترده ترین خطوط برای سفرهایی با مسافت های طولانی می باشند و این کشور دارای بزرگترین شبکه ریلی در جهان می باشد خطوط ریلی بسیار کار امد می باشند اما به عنوان یک گزینه همیشگی نه .خطوط ریلی به شما این امکان را می دهد که بسیاری از مناظر و چشم انداز ها بی نظیر این کشور را در طول سفر خود مشاهده کنید .و بسیار مقرون به صرفه تر از پرواز های داخلی است و یکی از امن ترین راه های سفرل در هندوستان می باشد با طبقه بندی از بسیار لاکچری تا نوع معمولی و بهترین روش شناختن کشور و مردم آن است زیرا زمان مناسبی برای صحبت و گفت و گوهای طولانی با مردم هم سفر خود می باشد.
اتوبوس ها دومین راه محبوب سفر در بین ایالات می باشند و یکی از ارزان ترین راه ها برای دیدن منطق بسیاری می باشند که با خطوط ریلی قادر به مشاهده ان نمی باشید.هر ایالت پایانه اتوبوس رانی مخصوص به خود را دارد که این اتوبوس گاهی بین ایالت ها نیز سفر می کنند.اتوبوس ها نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند برای مثال نوع معمولی که بسیار شلوغ می باشد و حتی گاهی جایی برای ایستادن نیز وجود ندارد قابل رزو کردن از قبل های نبوده و در مکان های مختلفی توقف دارند .

تور هند

تور هند یا تور هندوستان را در تمامی فصول می توان برگزار کرد. قله های هیمالیا، خط ساحلی اقیانوس هند، تاریخ 5 هزار ساله، نشانه هایی از امپراطوری مغول و دیدار  تاج محل و آگرا از عوامل موثر جذب توریست به تور هند می باشد.

تور ترکیبی هند

تور ترکیبی هند به دو صورت دهلی آگرا جیپور ( مثلث طلایی هند ) و یا بمبیی گوا انجام می شود. در تور دهلی آگرا جیپور ترانسفر بین شهرها زمینی بوده و فاصله هر شهر در حدود 5 ساعت می باشد، اما در تور بمبیی گوا حد فاصل بین بمبیی و گوا با پرواز داخلی صورت می گیرد که زمان آن در حدود 1 ساعت است.

قیمت تور هند

قیمت تور هند در فصل تابستان از نرخ پایینتری برخوردار است این نرخ در عید نوروز و فصل سرما شامل افزایش می باشد.

پروازهای تور هند

پروازهای تور هند شامل ایرلاین های ایران ایر، ماهان، قشم ایر، معراج و عمان ایر است.نسبت به تاریخ سفر و شهر مقصد در هند باید از ایرلاین خاصی برای سفر به هند استفاده کرد.

هتل های تور هند

هتل های تور هند از کیفیت متوسطی برخوردارند از این رو ما به مسافران تور هند هتل های 5 ستاره را بیشتر پیشنهاد می کنیم. در تمامی شهرهای هند به غیر از گوا، هتل ها سرویس صبحانه برای مسافرین در نظر گرفته اند، در گوا هتل ها علاوه بر صبحانه به صورت آل نیز به مسافرین سرویس می دهند.

ویزای هند

ویزای هند به صورت یک ماهه طی 10 الی 14 روز کاری صادر می شود. جهت اخذ ویزای هند انگشت نگاری و گاهی مصاحبه انجام می شود که حضور شخص متقاضی ضروری است.

آدرس سفارت هند در تهران

تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره 46

تلفن سفارت هند در تهران

5-02188755102

آدرس سایت سفارت هند ( تهران )

www.indianembassy-tehran.ir

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای هند

1-اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

2-دو قطعه عکس رنگی 5*5 زمینه سفبد جدید

3-کپی از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

4-آدرس، شغل و تلفن تماس مسافر

5-بلیط هواپیما و واچر هتل

6-فرم مشخصات فردی

بهترین زمان سفر به هند

بهترین زمان سفر به هند و بازدید از این سرزمین پهناور در اکتبر تا ماه مارچ است یعنی از اوایل پاییز تا اوایل بهار، زیرا در تابستان هوای هند بسیار گرم است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات هند

1 ژانویه  آغاز سال نو میلادی

12 ژانویه  روز جوان

26 ژانویه  روز جمهوری

15 آگوست  روز استقلال

2 اکتبر  زادروز مهاتما گاندی

11 توامبر  زادروز گورو ناناک

25 دسامبر  جشن کریسمس

تور هند نوروز 99 - تور ارزان هند نوروز 1400 - تور لحظه آخری هند نوروز 99