قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور یکی از ایالت های شهری در آسیای جنوب شرقی می باشد که به عنوان مستعمره معامله شده بریتانیایی در سال 1819 یافته و بنیان گذاری شد.که از زمان استقلال یافتن خود  یکی ازکشورهای بسیار موفق  و پرمشغله ترین بندرگاه در جهان شده است.

ترکیبی از ساختمان های بسیار بلند و آسمان خراش های عظیم و زیرگذرهای مدرن ,شهرهای بسیار آباد و قدرتمند که آمیخته شده با فرهنگ چینی مالزی و هندی می باشد .با آب و هوای گرمسیری غذاهای پر از طعم و مزه بهترین و خیره کننده ترین مراکز خرید و هیجان انگیز ترین تفریحات شبانه.

سنگاپوربه دلایل بیشماری  یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری  برای بسیاری از توریست ها از سراسر جهان می باشد .

نواحی

سنگاپور یک کشور جزیره ای کوچک می باشد با جمعیتی بالغ بر 5.5 میلیون نفر شهری بسیار پرجمعیت می باشد. اگرچه برخلاف بسیاری از کشورهای پرجمعیت سنگاپور با دارا بودن بیش از 50% نواحی سرسبز و بیش از 50 پارک بزرگ و 4 ذخایر طبیعی یک بهشت شهری فریبنده می باشد.

 شهرک های مسکونی بزرگی  به سرعت  در سرتاسر این جزیره و در اطراف شهرهای  شهرهای مرکزی  تمیز و مدرن ایجاد شده و گسترش یافته است که مرکز شهر در جنوب قرار گرفته است.

 • Riverside : مرکز مستعماراتی سنگاپور و دارای تعداد بیشماری موزه ,مجسمه ,تندیس ,تاتر, رستوران ,بار و کلاب.
 • Orchad road : جاده ای با کیلومترها مرکز خرید.
 • Marina Bay : جدیدترین چهره سنگاپور و احاطه شده با مناطق شنی اطاف به همراه هتل ها, مراکز, خرید , مراکز انجمن و موزه. به همراه یک بوستان بزرگ تازه تاسیس واقع شده که محل دوتا از هنرهای طبیعی آرامش بخش بزرگ یکی درختان گل Dome و دیگری جنگل cloud با درختانی بسیار بزرگ.
 • Chinatown : این ناحیه از ابتدا برای سکونت چینی ها طراحی شده که اکنون این ناحیه میراثی چینی توریت های بسیاری را به خود جذب کرده و بسیار مشهور است.
 • Little India : قسمتی از هند به شمال مرکز شهر.
 • North :قسمت شمالی جزیره که بخاطر زمین و مزرعه های چوبی شرت یافته و قسمت صنعتی داخلی و مسکونی سنگاپور را شکل می دهد.همچنین باغ وحش های سنگاپور در این ناحیه واقع شده است
 • West : قسمت جنوبی جزیره و ناحیه شهری با چشم اندازی از اسمانی پر ستاره را شامل می شود.
 • Jurong : محل دانشگاه تکنولوژی Nanyang .یکی از جاذیه این ناحیه پارک پرنده می باشد این ناحیه همچنین مرکز علم و اکتشافات سنگاپور می باشد.
 • North East : محل بسیار از شهرهای مسکونی و با تپش serangoon NEX .همچنین محل مرکز خرید
 • Tampiness : شهرهای مسکونی واقع شده در قلب سرزمین در شرق دور جزیره نزدیک به فرودگاه Changi .
 • East Coast : قسمت اعظم مسکونی ناحیه شرقی جزیره و محل فرودگاه Changi .دارای کیلومتر ها ساحل و غذاخوری معروف.همچنین زادگاه اصلی مالزیایی های سنگاپوری.
 • Sentosa : جزیره ای جدا که در این ناحیه قلعه ها و دژهای ارتشی و نظامی گسترش یافته.
 • North West : ناحیه شمال غربی کشیده شده به سمت جنگل های توسعه نیافته و محل آموزش های نظامی و ارتشی .

آب و هوا

بین ماه های octobr و may دارای جنگل هایی پرحرارت در همسایگی Sumatra  به دلیل مه و بخار انبوه و فراوان که به طور منظم به درجه خطرناک و مضرری می رسد گرچه غیر قابل پیش بینی بوده و ماه may به سرعت در رفت و آمد است.در مجموع سنگاپور از ماه june تا October برای فردی که مشکلات قلبی یا تنفسی دارد یا اگر فریست که از آلودگی هوا عذاب می کشد بسیار مضر می باشد.

به دلیل اینکه سنگاپور در 1.5 درجه شمال خط استوا قرار گرفته اب و هوا معمولا افتابی بدون هیچ ناحیه فصلی می باشد.بارنگی تقریبا یک روز در طول سال بوده و به صورت ناگهانی رخ می دهد که بارش سنگین بوده  که به ندرت بیش تر از یک ساعت طول می کشد اگرچه بارندگی در طول بادهای موسمی شمال شرقی رخ می دهد .در طول سال و در هر لحظه ای از روز می تواند رعدو برق های خارق العاده ای نیز رخ دهد پس عاقلانه است که هممیشه در هر زمانی با خود چتر به همراه داشته باشیم چه به عنوان سایه بانی در مقابل تابش افتاب چه برای پوششی در برابر بارش باران .

میانگین دما درحدود 29 درجه در طول روزو 22 درجه در شب در طول ماه های December  وJanuary می باشد .همچنین 32 درجه در طول روز و 24 درجه در شب برای الباقی سال . دما معمولا بین حدود 28 درجه سانتی گراد می باشد.و معمولا دما در طول روزبه عنوان یک کشور گرمسیری  بالا می باشد .اما شرایط بادی در طول شب رخ می دهد .

رویدادها

سنگاپور هر سال برگذار کننده ی مراسم و جشن های زیادی می باشد تعدادی از این رویدادها و جشن های مهم عبارتند از جشنواره غذا سنگاپور, جشنواره هنر سنگاپورو...

جشنواره خورشید سنگاپور یکی دیگر از جشنواره های محبوب در سنگاپور می باشد که ستارگان بزرگ و معروفی در آن شرکت می کنند.کریسمس نیز بسیار پرسرو صدا بوده و بسیار با شکوه در این کشور برگذار می شود.و فصلی است که در آن سرتا سر شهر و بسیار از جاده ها و مرکز خرید های بزرگ این کشور رنگ های شاد و انرژی بخشی به خود گرفته و پر از شور و هیجان می شوند.به علاوه جشنواره جواهرات سنگاپور هرساله شمار چشمگیری از توریست هارا از سرتاسر جهان به خود جذب می کند .

ورزش

از فعالیت های رایج این کشور پیاده روی بوده که مکان های بیشماری برای انجام این فعالیت موجود می باشد اما قسمت هایی خصوصی نیز وجود دارد که هزینه ان بسیار بالا بوده و هر فردی قادر به انجام فعلیت در آنجا نمی باشد .تعدادی از پارک های بزرگ دوچرخه اجاره میدهند و دارای محوطه های مخصوص اسکیت سواری می باشند که شما می توانید از انجا اسکیت اجاره کنید یا حتی دوره های اموزش اسکیت را در این پارک ها بگذرانید مانند پارک ساحلی شرقی و غربی .از دیگر فعالیت های محبوب این کشور می توان به گلف ,ماشین سواری, شنا و ورزش های ابی مانند اسکی روی اب, موج سواری ,اسکی بادی و از ورزش های برفی می توان به اسکی که دوره های بسیار محدودی دارد زیرا به ندرت برف می بارد اما مراکز سرپوشیده برفی ثابتی برای این فعالیت ها موجود می باشد.

غذا

سنگاپور کشور طعم ها از سراسر جهان می باشد و افراد سنگاپوری عاشق غذا خوردن می باشند یکی از سرگرمی های ان ها رفتن به یک رستوران برای غذا خوردن می باشد.در این ایالت شهری شما غذاهایی با کیفیت چینی, مالزیایی, فرانسوی ,ایتالیایی ,امریکایی ,تایلندی, ژاپنی ,هندی و..می توانید یافت کنید.

شیوه غذا خوردن در این کشور براساس عادات می باشد اما بیشتر غذاها با قاشق و چنگال خورده می شوند که چنگال برای تکه کردن و بریدن غذا با دست چپ و برای خوردن, قاشق با دست راست گرفته می شود.اما اگرچه بخواهید با دست غذا بخورید همیشه از دست راست برای جمع کردن غذای خود استفاده کنید همانطور که بسیاری از افراد مالزی یا هندی انجام می دهند .بسیاری از طعم های این ناحیه ترکیبی از از مالزی و چینی می باشد.

خرچنگ چیلی خرچنگ پخته شده با یک سس چیلی بسیار تند بوده که این غذا در اغاز بسیارزننده و تند می باشد اما هرچه بیشتر می خورید بهتر و قابل تحمل تر می شود.رستوران های دریایی در سواحل شرقی برای این طعم بسیار معروف می باشند.

Kaya یک خمیر مربا مانند تهیه شده از تخم مرغ و نارگیل می باشد و البته به همراه ترکیبی از مزه ها که با نون تست به عنوان صبحانه با یک قهوه شیرین سرو می شود.

Laksa یکی از بهترین غذاهای شناخته شده سنگاپوری می باشد که از نودل سفید کرمی که اساس ان نارگیل و کاری به همراه میگو نپختخه می باشد .مراقب باشید که اصل این غذا بسیار تند می باشد اما شما می توانید نوع کم ادویه تر ان را سفارش دهید.

Mee siam نودل ارد برنج که در یکی سوپ ترش و شیرین که از تمرهندی میگویه خشک شده و دانه ها و حبوبات مخمر شده تهیه شده سرو می شود.

Popiah که به صورت تازه یا سرخ کرده می اید.که شامل شلغم آب پز توفوی سرخ شده گوشت خوک میگودر مقدار فراوانی چاشنی که همه را در یک ورق باریک پیچیده و به یک سس سویای تیره شیرین آغشته می کنند.

Rojak در مالزی به معنی ترکیبی است از همه چیز .اما نوع چینی آن سالادی است از آناناس شلغم سفید خیار دانه های سرخ شده با برش نازک و کوچکی از bunga kantan  و در سس چسبناک میگو و شکر قرار میگیرد و در اخر مقداری بادام زمینی خرد شده روی ان می پاشند.

خرید

مراکز خرید بیشماری در سنگاپور وجود دارند و می توان گفت بعد از غذا خوردن خریدن کردن یکی از سرگرمی و تفریحات ملی این سرزمین است در واقعا این بدان معناست که وفور مراکز خرید در سنگاپوربوده با مالیات و هزینه های و تعرفه های واردات که این دو عامل هردو باعث بالا بودن قیمت ها می شود در واقع طبق استاندارد های اسیایی کشوری گران اما مقرون به صرفه نسبت به تعدادی از کشورهای صنعتی می باشد. می توان گفت که قیمت ها در سنگاپور 2 برابر مالزی و تایلند و 3تا 5 برابر اندونزی و فیلیپین می باشد.در عین حال کالا های این کشور همیشه از مواد مرغوبی تهیه می شوند.

اما تخفیفات خوبی در ارائه می دهد که معمولا در بین ماه های june  و july رخ می دهد اما تعدادی از مغازه های  orchard road  وscotts road   در اخرین جمعه هر ماه با بیش از 250 جزئی فروش بازتا نصف شب باز بوده وخرید های اخر شب را به شما پیشنهاد می کنند.

گفت و گو

مالزیایی ها ممکن از به هنگام دعا در مکان های مقدس خود از زبان ملی خود استفاده کنند اما درعمل رایج ترین زبان انگلیسی می باشد که تقریبا توسط هر سنگاپوری زیر 50 سال با تسلط های متفاوت صحبت می شود.در این ناحیه انگلیسی بسیار بهتر از بیشتر همسایگان اسیایی صحبت می شود همچنین زبان انگلیسی در اموزش متوسط در مدارس همانند زبان مادری توقع میرود که توسط مدارس سنگاپوری اموزش داده شود.به علاوه بسیاری از اسناد  رسمی و دولتی و اداری نوشته شده  و معمولا از دیکته بریتانیایی استفاده می شود.

مردم

سنگاپوری ها به خودشان به خاطر چند نژادی بودن می بالند و برخلاف کوچ بودن ان فرهنگ گوناگونی دارند.بزرگترین گروه چینی ها که تقریبا 75% جمعیت را تشکیل می دهند می باشند.در میان چینی ها اقلیت های جنوبی نیز دیده می شود.گویندگان teochew   و Cantonese بزرگترین زیرگروه ها با رفتار و حالت  mandarin  میباشند.سایر لهجه های قابل ملاحظه در میان چینی ها شامل hakkas, hainanese, foochows می شود.همچنین حضور قدرتمند خشکی چینی در سنگاپور بعد از دولت سنگاپور,مهاجرت سیاسی برای خشکی چینی ها  باز و قابل دسترس شد.. درحالی که خشکی چین اصلاح اقتصادی ان را از دهه 1980 شروع کرد.نتیجه ان در فرم جدید مهاجرت خشکی چین به سنگاپور در طول اواخر قرن 20 بود. سرزمین چینی در سنگاپور به زبان mandarin صحبت می کنند .

حمل و نقل

MRT توده پرسرعت حمل و نقل و LRT خطوط ریلی اهسته مهم ترین قطارهای بزرگترین سیستم حمل و نقل سنگاپور می باشند که بسیار ارزان و قابل دسترس می باشند.و این خطوط نواحی زیادی را برای گردش پوشش می دهند.

اتوبوس ها گوشه های مختلف سنگاپور را به هم متصل می کنند اما بسیار اهسته می باشند. نکته مثبت این اتوبوس ها این است که میی توانید از مشاهده منظره اطاف خود لذت ببرید بجای سفر با خطوط تاریک زیرزمین .شما هزینه خود را می توانید هم به صورت نقدی یا توسط اینترنتی در مراحل پیچیده تر پرداخت کنید.

تاکسی ها برای محاسبه قیمت خود از سیستم متریک استفاده می کنند و هزینه های انها منطقی و عادلانه می باشد.کمبود تاکسی در سنگاپور بدین معنی است که آنها برای ساعتها در یک لحظه غیر قابل دسترس می باشند . اگه برای گردش در سطح شهر یک گروه 3 یا 4 نفری می باشید بهتر از از تاکسی برای گردش خود استفاده کنید زیرا هم مقرون به صرفه بوده هم سریع تراز خطوط  ریلی می باشد.

Trishaw یک تاکسی دوچرخه ای سه چرخ می باشد ودر نواحی اطراف رودخانه سنگاپور و Chinatown را تردد می کند اما برای سفرهای طولانی مدت و باید از استفاده کردن از انها خوداری شود.

قایق های کوچک توریستی و تفریحی در روخانه سنگاپور نیز یکی دیگر از وسیله های گردش در این ناحیه می باشدکه این قایق ها معمولا مسافران را از روستای changi به pulau ubin که یک جزیزه کوچک در سواحل شمال شرقی سنگاپور می باشد می اورد.

تور سنگاپور

تور سنگاپور به ندرت به صورت تک کشور به فروش می رسد، اکثرا با تور مالزی ادغام شده و به صورت ترکیبی مالزی سنگاپور برگزار می گردد. سنگاپورجزیره ای گرمسیری است که دارای جمعیتی چند فرهنگی می باشد.

سواحل،جزایر سنگاپور و اقامت در شهری مدرن با آسمان خراش های بسیار از عوامل جذب توریست به تور سنگاپور می باشد.

قیمت تور سنگاپور

قیمت تور سنگاپور با توجه به فصول مختلف، متغییر است. در فصل تابستان شامل کاهش نرخ و در فصل سرما با افزایش نرخ همراه است.

پروازهای تور سنگاپور

پروازهای تور سنگاپور شامل ایرلاین های ایر آسیا، الاتحاد، امارات، ترکیش، قطری و عمان ایر است. در حال حاظر هیچ ایرلاینی از تهران به مقصد سنگاپور به صورت مستقیم پرواز نمی کند، هر کدام از ایرلاین های ذکر شده با یک توقف به مقصد خود ادامه می دهند.

هتل های تور سنگاپور

هتل های تور سنگاپور دارای سطح کیفیتی بسیار بالایی می باشند اقامت شما در این هتل ها به همراه صبحانه خواهد بود.

ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور از زمان صدور شامل 2 ماه اعتبار ورود است و شما پس از ورود به سنگاپور می توانید تا 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزای سنگاپور دارای دو نوع عادی 15 روزه و فوری 7 روزه می باشد. ویزای عادی پس از صدور در ایران تحویل مسافر داده می شود اما ویزای فوری در فرودگاه های مالزی یا سنگاپور در اختیار مسافر قرار داده می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سنگاپور

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سنگاپور به شرح ذیل است:

1 – اسکن رنگی پاسپورت

2 – اسکن رنگی از عکس 6*4

3 – آدرس محل کار و سکونت، شغل متقاضی

بهترین زمان سفر به سنگاپور

بهترین زمان سفر به سنگاپور در پاییز و زمستان است، آب و هوای گرم و استوایی سنگاپور از مهمترین دلایل کاهش مسافر در فصل تابستان است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات سنگاپور

1 ژانویه  آغاز سال نو میلادی

1 می  روز کارگر

9 آگوست  روز ملی سنگاپور

25 دسامبر  جشن کریسمس