قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

قیمت از 19,270,000 تومان

تور مالدیو

مالدیو
مالدیو یک کشور جزیره ای اسیای جنوبی است که در اقیانوس هند قرار گرفته ,واقه شده در دریای عربی می باشد.این کشور در جنوب غربی سریلانکا و هند قرار گرفته است.رشته هایی از 26 صخره مرجانی در اطراف مرداب ها کشیده شده از شمال به جنوب.مالدیو یکی از کشورهای جغرافیایی پراکنده در جهان می باشد و همچنین کوچکترین کشور آسیایی بوده که دارای نواحی خشکی و جمعیت می باشد.با جمعیتی حدود 756/427 .شهر Male پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد که بطور سنتی ان را به دلیل موقعیت مرکزی آن جزیره پادشاه به می نامند.مجمع الجزایر مالدیو در بالای رشته کوه های Chagos-Maldives-Laccadive قرار گرفته است .دارای رشته کوه های زیر دریایی عظیم در اقیانوس هند که آکواریوم های زمینی و خاکی را شکل می دهند با ارتفاعی حدود 1 و نیم بالاتر از سطح دریا . تور مالدیو نوروز 1400 - قیمت تور مالدیو نوروز 1400
مجمع الجزایز مالدیو در قرن 12 به اسلام برده شد و به عنوان سلطنت در نظر گرفته شد . با گسترش قدرت بازرگانی و روابط فرهنگی آسیا و آفریقا از اواسط قرن 16 این ناحیه تحت سلطه ی مستعمراتی قدرت اروپایی قرار گرفته و مالدیو در سال 1887 تحت سرپرستی بریتانیا درامد.این کشور موسس اعضای انجمن آسیای جنوبی برای همکاری های منطقه ای می باشد.همچنین عضو اتحادیه ی جهانی , سازمان همکاری های اسلامی و جنبش های ضد همجنسگرایانه می باشد.بانک جهانی مالدیو را در سطح کشور های دارای دارامد بالاتر از حد متوسط طبقه بندی کرده است.ماهیگیری یکی از فعایت های تاریخی و اقتصادی این کشور بوده است .و دارای رشدی اقتصادی سریعی از نظر توریستی داشته است .از بین دوکشوری اسیای جنوبی مالدیو یکی از کشورهایی است در از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه بالایی قرار گرفته است . تور مالدیو نوروز 1400
نواحی
این کشور از 26 جزیره مرجانی تشکیل شده که دارای نامهای دشواری میباشند که هم دارای نام سنتی و همه نام کد گذاری شده می باشند که این نام های کد مانند مانند یکی الفبای Dhivehi می باشد اما برای هر فرد راحت تر ان است که نام این نواحی را به صورت کد به خاطر بسپرد که از بین این نواحی فقط 10 تای ان برای توریست ها باز می باشند که عبارتند از:
Lhaviyani :faadhihpolhu
RAA : maalhosmadulu uthuruburi
BAA :maalhosmadulu dhekunuburi
KAAFU :شمال و جنوب صخره های مرجانی این کشور
ALIFU :تا جنوب kaafu و دومین ناحیه پرجمعیت
VAAVU :felidhu
FAAFU :nilandhe atholhu uthuruburi
DHAALU :nilandhe atholhu dhekunuburi
SEENU :addu که جنوبی ترین جزیزه بوده و دومین و بزرگترین از نظر جمعیت می باشد و در محل فرودگاه بین المللی gan .
شهرها
Male :بزرگترین شهر و پایتخت این کشور .
Addu city :دومین شهر بزرگ .
تاریخ
اولین مالدیویی ها هیچ مجمع الجزایر مصنوعی را از خود به جا نگذاشته اند .ساخته های انها به طور احتمالی با چوب , ساقه و برگ درخت خرما و سایر مواد بوده است که براثر نمک باد های مربوط به آب و هوای گرمسیری از بین رفته است.از مقایسه مطالعه ی فرهنگ سنت و زبانشناسی دهانی انها می توان فهمید که اولین ساکنان مردمی بودند از سواحل جنوبی همسایگی شبه قاره که شامل مردم Giraavaru که در افسانه های باستانی و افسانه های قومی در مورد تاسیس قوانین پایتخت و پادشاهی شهر Male ذکر شده است.
جغرافیا
این کشور شامل 1192 جزیره و صخره مرجانی می باشد که همگی در 26 صخره مرجانی اطراف مرداب کشیده شده از شمال تا جنوب کشور جمع شده اند که مسافتی در حدود 000/90 کیلومترمربع را شامل می شود که این امر کشور مالدیو را به یکی از کشورهای پراکنده جغرافیایی جهان تبدیل کرده است که از عرض جغرافیایی بین 1 درجه جنوبی و 8 درجه شمالی و 72 درجه غربی و 74 درجه شرقی کشیده شده است .
این نواحی مکان مناسبی است برای رشد و سکونت مرداب ها و صخره های مرجانی و زمین های شنی می باشد که دربالای رشته کوه ها قرار گرفته شده و در مسافتی حدود 96 کیلومتری بالاتر از سطح اقیانوس هند می باشد و از شمال تا جنوب کشیده شده.فقط در نزدیکی پایانه های جنوبی این صخره های طبیعی 2 گذرگاه دریایی باز بوده و اجازه نگهداری از قایق ها را دارند.که از یکی جهت به اقیانوس هند و از جهتی دیگر به سایر جهت های آب های داخلی دریای مالدیو متصل می شود.
دولت مالدیو با هدف اجرایی این مناطق را به 21 بخش اجرایی تقسیم کرده است که بزرگترین جزیره مالدیو Gan می باشد که به صخره Laamu یا Hahdhummathi مالدیو متعلق می باشد.در صخره های Addu غربی ترین جزیره که به وسیله جاده ها و راه ها به مرجان ها متصل شده است.بیش از 80% این کشور را جزیره های مرجانی فراگرفته که تا ارتفاع کم تر از یک متری بالاتر از سطح دریا کشیده شده اند.در نتیجه این کشور در خطر غوطه ور شدن در آب به دلیل بالا بودن سحط دریا می باشد.
آب و هوا
طبق طبقه بندی آب و هوای koppen این کشور دارای آب و هوای گرمسیری با بادهای موسمی بوده که متاثر از مناطق وسیعی از جنوب آسیا تا شمال می باشد که حضور این مناطق یکی از دلایل تفاوت گرمای زمین و اب می باشد.این حقیقت باعث حرکت کردن و حمله ور شدنمقدار زیادی هوای مرطوب از اقیانوس هند به سراسر آسیای جنوبی می شود.که باعث ایجاد بادهای موسمی جنوب غربی می شود .
دو فصل اب و هوای کشور مالدیو را در برمیگیرد یک فصل خشک که با بادهای موسمی زمستان شمال شرقی آمیزش پیدا می کند و یک فصل بارانی که دربردارنده ی بادهای قوی و طوفان می باشد.این تغییر و انتقال جهت از بادهای موسمی و خشک شمال شرقی به بادهای موسمی و مرطوب جنوب غرب در طول ماه های april وmay اتفاق می افتد.در طول این دوره بادهای جنوب غربی از اول ماه june تا اواخر ماه agust به مالدیو می رسد.اگرچه آب و هوای مالدیو همیشه از الگوی بادهای موسمی جنوب غربی پیروی نمی کند.میزان باران های سالانه به طور میانگین در حدود 245 سانتی متر در شمال و 381 سانتی متر در جنوب می باشد.اثر بادهای موسمی در شمال کشور بسیار بیشتر از جنوب ان می باشد.
اکوسیستم
این کشور دارای مناطق زیستی گوناگونی می باشد شامل دریای عمیق, سواحل کم عمق و تپه های دریایی سرزمین های خشک و خیس و مرطوب .در این کشور 187 گونه مرجانی وجود دارد . نواحی اقیانوس سیاه خود به تنهایی محل 1100 گونه ماهی , 5گونه لاک پشت دریایی ,21 گونه دلفین و نهنگ ,400 گونه حلزون, 83 گونه از خارپوستان می باشد.همچنین این نواحی به دلیل شماری از گونه های سخت پوستان , 120نوع پاروپایان, 15 نوع دوگونه پا بسیارپرجمعیت می باشد.همچنین 145 گونه خرچنگ و 48 گونه میگو را شامل می شود.
دولت
مالدیو دارای جمهوری وابسته به رئیس جمهور می باشد با رئیس جمهوری به عنوان رئیس دولت و رئیس کشور .انتخابات مستقیم برای رئیس جمهور هر 5 سال با محدودیت دوبار در ان مقابم بودن برای هر فرد اتفاق می افتد .رئیس جمهور کنونی عبدالله یمین می باشد. اعضا مجلس مقنعه نیز هر 5 سال یک بار خدمت می کنند.
مذهب
بعد از یک دوره تاریخی مالدیو با مذهب بودایی سوداگران مسلمان این دین را به وجود اوردند در نتیجه دین این کشور در اواسط قرن 12 به اسلام تغییر یافت . جزایر این کشور یک دوره تاریخی صوفیانه داشته اند که می تواند در تاریخ کشور مانند سازه های ارامگاه ها و مقبره ها مشاهده شود.که در این زمان می توان انها را در کنار برخی مساجد قدیمی مشاهده کرد که به عنوان میراث فرهنگی امروزه در نظر گرفته می شوند.از سایر جنبه های تصوف می توان به مراسم و اداب مناجات و نماز این دین اشاره کرد که شامل از حفظ خوانی و تضرع و التماس با یک نوایی موزیکالی می باشد که تا چندی قبل در این کشور وجود داشت .در حال حاضراسلام دین اصلی جمعیت این کشور می باشد .
زبان
زبان رسمی و رایج این کشور Dhivehi می باشد و زبان indo-aryan شباهت هایی باElu دارد.زبان باستانی Sinhalese که زبان سریلانکایی می باشد.اولین خط شناخته شده که برای نوشتن این زبان مورد استفاده قرار می گرفت خط Eveyla akuru بود که در یادداشت ها تاریخی پادشاهان پیدا شده بود.بعدها خطی که Dhives akuru نامیده می شد مدت زیاده خط رایج این منطقه بود.خط امروزه ی این کشور Thaana نامیده شده و از راست به چپ نوشته می شود.این خط به انگلیسی گفته می شود و به فراوانی در مناطق محلی این کشور صحبت می شود.
خطوط هوایی
فرودگاه بین المللی velana ورودی اصلی به کشور مالدیو می باشد. شمار بسیاری از مسافرت های جهانی از طریق خطوط هوایی در دسترس می باشد.که دوتا از خطط هوایی مستقر این کشور پروازهای جهانی را اداراه می کنند.خطوط هواپیمایی MEGA مالدیو دارای هواپیمای boeing و هواپیمای 767 بوده و سرویس های مکرر به پکن, شانگهای و هنگ کنگ را مدیریت می کند.
در این کشور 3 راه اصلی برای گشت و گذار و جابه جایی وجود دارد که شامل پروازهای داخلی هواپیمای دریایی یا قایق می باشد.
غذا
چون تقریبا 99% این کشور دریا می باشد عجیب نیست که ماهی و غذای دریایی بخش عمده برنامه غذایی این کشور را تشکیل دهد.غذاهای تهیه شده در جزیره های ملی و قومی ترکیبی از عربی, هندی سریلانکا می باشد.اما حدود19 جزیره خارق العاده این کشور دارای منویی از غذاهای متنوع و جهانی ازسرتاسر دنیا می باشند.برای مثال ژاپنی ,ایتالیایی ,طعم های مزه دارهندی و تایلندی, چینی سنتی .که البته مردم این کشور غذاهای دریایی خود را به سایر غذاهای وارد شده به این کشور ترجیح می دهند.
نارگیل نیز یکی دیگر از قسمت های عمده غذایی این کشور می باشد که می تواند به صورت میوه , شیر یا روغن مورد استفاده قرار بگیرد.
از محبوب ترین غذاهای این کشور می توان به Garudhiya که سوپ یا ابگوشت ماهی سرو شده به همراه برنج, پیاز, چیلی و لیمو ترش می باشد.mas huni نیز ماهی دودی شده با مقدار فراوانی پیاز و نارگیل می باشد که به عنوان صبحانه ای محبوب در این کشور در نظر گرفته می شود.fihunu mas ماهی کبابی شده که با چیلی مزه دار شده است.
اکثر مردم میلمان این کشور الکل نمی خورند و ترجیح می دهند که چای یا اب بنوشند.Raa یک نوشیدنی سنتی بوده و از شیره درخت خرما به دست می اید.
فعالیت
به دلیل دریایی بودن این کشور از جمله رایج ترین و محبوب ترین ورزش ها و فعالیت های این کشور می توان به موج سواری ,غواصی و شیرجه زنی اشاره کرد.

تور مالدیو نوروز 1400

تور مالدیو از جمله تورهای خاص و لاکچری می باشد، در تمامی فصول علاقه مندان زیادی از سراسر جهان برای بازدید از سرزمینی که متشکل از 1000 جزیره مرجانی است به مالدیو سفر می کنند. کلبه های روی اقیانوس، غواصی،تفریحات آبی و تماشای غروب خورشید در میان نخل های خمیده از عوامل موثر جذب توریست در تور مالدیو می باشد.

قیمت تور مالدیو

قیمت تور مالدیو در فصل تابستان دارای نرخ کمتری می باشد هتل ها در این بازه زمانی آفر اعلام می کنند و در فصل پاییز و زمستان شامل افزایش نرخ می شوند.

خدمات تور مالدیو

خدمات تور مالدیو شامل ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی با قایق های تندرو یا هواپیماهای کوچک، لیدر انگلیسی زبان و بیمه مسافرتی تا سقف 10.000 یورو می باشد.

پروازهای تور مالدیو

پروازهای تور مالدیو شامل ایرلاین های امارات، قطری، الاتحاد، فلای دبی، عمان ایر و ترکیش ایرویز می باشد.

پرواز ترکیش یک توقف در استانیول و بقیه پروازها یک توقف در کشورهای عربی دارند.

هتل های تور مالدیو

هتل های تور مالدیو از ویژگی خاصی برخوردارند، هر جزیره به نوعی یک هتل محسوب می شود و شما برای رفتن به شهر ماله باید از قایق های تندرو استفاده کنید. اتاق هایی با چشم انداز اقیانوس که تداعی آرامش کامل را برای شما رقم می زند. سرویس غذایی هتل های مالدیو بسته به نوع هتل به صورت صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی رایگان می باشد.

اقامت در مالدیو

اقامت در مالدیو برای ایرانیان بدون ویزا می باشد و مدت این اقامت 30 روز است.

 بهترین زمان سفر به مالدیو

بهترین زمان سفر به مالدیو در اواخر تابستان تا اوایل زمستان است در این بازه زمانی هوا آفتابی، و خبری از نا آرامی دریا نیست.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات مالدیو

1 ژانویه  آغاز سال نو میلادی

26-27 ژانویه  روز استقلال

25 اپریل  عید مبعث

11 نوامبر  روز ملی

20 نوامبر  روز ملی مالدیو

تور مالدیو نوروز 1400 - قیمت تور مالدیو نوروز 1401 - مجری مستقیم تور مالدیو نوروز 1400 - کارگزار مالدیو - کارگزار هتل مالدیو - برگزار کننده تور مالدیو - تور مالدیو نوروز 1400