قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور مالزی

مالزی

 مالزی کشوری است در جنوب شرقی اسیا که قسمتی از ان درخشکی شبه جزایرآسیا و قسمتی در شمال  سومین جزیره Borneo قرار دارد.شبه جزایر غربی مالزی در همسایگی مرزی با تایلند می باشند که به وسیله ی گذرگاه و پل به جزایر مرکزی سنگاپور متصل شده است و دارای خطوط ساحلی در دریای چین جنوبی و تنگه  مالاکا می باشد.مالزی شرقی نیز در همسایگی مرزی با اندونزی و برونئی می باشد. تور مالزی نوروز 1400 - قیمت تور مالزی نوروز 1401

دانستنی ها

 مالزی ترکیبی است از جهان مدرن و ملیتی توسعه یافته که عمده سرمایه گذتری این کشور در تکنولوژی بالا,صنعت و سرمایه نفت متعادل می باشد .این کشور یکی ازکشور های غنی و توانگر در آسیای جنوب شرقی می باشد .مالزی برای بیشتر بازدیدکنندگان ترکیب شاد وهیجان آوری را فراهم می کند.در این کشور زیربنای تکنولوژی بالایی قرار دارد که ابزار و وسایل طبق برنامه کم یا زیاد به طور کلی خوب کار می کنند.امابیشتر هزینه ها در این کشور به سنگاپور بر میگردد. تور مالزی نوروز 1400 - کارگزار مالزی - هتل در مالزی

تاریخ

 قبل از صعود و پیشرفت قدرت مستعمراتی اروپا شبه جزایر مالایا و مجمع الجزایر مالایا زادگاه امپراطوری هایی مانند srivijaya و majapahit  که توسط اندونزی قانون گذاری شده اما توسط مالزی کنترل می شده است بوده است.این دو امپراطوری شاهد گسترش هندوستانی ها در منطقه بوده اند و در این زمان بسیاری از از افسانه های هندی و سنت ها در مذهب مالایانستی حفظ می شود .این تغییرات در قرن 16 زمانی که پرتغالی ها اولین امپراطوری اروپایی در اسیای جنوب شرقی را با شکست دادن سلطان ملاکا تاسیس کردند رخ داد سپس پرتغالی ها مالایا را متقابلا به سمت هلند منحرف کردند.

بریتانیایی ها نیز اولین امپراطوری خود را در شبه جزایر مالایا در penang در سال 1786 زمانی که به وسیله ی سلطان kedah تصرف شده بود تاسیس کردند.در نهایت این منطقه به دو بخش بریتانیا و هلند تقسیم شد .و پیمانی بین این دو منطقه بسته شد که توسط این پیمان هلند با واگذاری مالایا به بریتانیا موافقت کرده در مقابل بریتانیا همه امپراطوری های خود را در سوماترا به هلند واگذتر کرد.مرزی که مالایارا به نواحی هلند و بریتانیا تقسیم کرد مطابقه خطی است که اکنون مرز بین مالزی و اندونزی می باشد. تور مالزی نوروز 1400 - قیمت تور مالزی در نوروز 1400

 سیاست

مالزی دارای رژیم سلطنتی مشروطه می باشد که توسط برترین حکمران yangdi pertuan ayong رهبری می شود.که برای دوره 5 ساله از بین حکمران های 9 ایالت سلطنتی مالزی انتخاب شده است .انتخابات در این کشور معمولا به ترتیب مقرربر اساس سنوات حاکمان در زمان استقلال آن ها دنبال می شود که این امر به مالزی یه سیستم سیاسی چرخشی بی نظیر می دهد.

دولت مالزی به طور عمده بر اساس سیستم west minster بریتانیا پایه گذاری شده است.

جغرافیا

شبه جزیره مالزی تقریبا همه شبه جزیره مالا بین تایلند و سنگاپور را تصرف کرده است که همچنین به عنوان مالزی غربی شناخته می شود که زادگاه اکثریت جمعیت مالزی می باشد.پایتخت و بزرگترین شهر kuala lumur  بوده و به طور کلی دارای توسعه اقتصادی بیشتری می باشد.در شبه جزایر مالزی سواحل غربی توسعه یافته تر می باشند و به وسیله کوه ها شهرسازی و از بیشتر سواحل شرقی روستایی جداشده اند. تقریبا 800 کیلومتر مانده به شرق,مازی شرقی می باشد.که شمال سومین جزیره بورنئو را تصرف کرده و بین اندونزی و بورنئی کوچک می باشد .مالزی شرقی در منابع طبیعی غنی می باشد امت بسیاری از این مناطق داخلی برای امور صنعتی بوده و تمرکز ان بیشتر در افزایش توریست های شخصی می باشد.

مالزی شرق و غرب هردو در دهه ی اخیر تحت عملیات بهره برداری از جنگل ها هستند .اگرچه بسیاری از این جنگل ها به مزرعه روغن خرما تغییر یافته است به خصوص نواحی هموارتر. شبه جزیره مالزی شامل : دشت و جلگه در سواحل شرقی و غربی می باشد که توسط رشته کوه ها از یکدیگر جدا شده اند.

پارک های ملی فراوانی که در این کشور وجود دارند دارای حیواناتی چون ببر و فیل می باشند.

 مردم

 مالزی یک جامعه چند فرهنگی می باشد مالایا 52% از آن را مالایا ,27% را چینی ها ,9% هندی و 5/13% از گروه های گوناگون دیگر مانند خاندان  پرتغال و حدود 12% را مردم بومی تشکیل میدهند.همچنین تعداد بیشماری دین و مذهب در این کشور وجود دارد مانند :اسلام ,مسیحی ,بودایی, هندو ,پیروی از طریقت چینی sikhim, ⟨ترکیبی از هندو و اسلام⟩ و حتی گاهی جادوگری.

 تعطیلات

 یکی از مشخصه های تاثیر گذار فرهنگ مالزی مراسم گوناگونی از فستیوال و رویدادهای این کشور است . سرتاسر سال این کشور پرشده از رنگ های گوناگون ,سرزندگی و فعالیت های هیجان انگیز می باشد.که بعضی از این مراسم مذهبی و رسمی بوده اما بعضی دیگر پرجنب و جوش و شادی بخش می باشدیکی از ویژگی های مهم و جالب فستیوال های مالزی عادت جشن عمومی یا پذیرایی از مهمان به صورت عمومی⟨open house⟩ می باشد که این در هنگامی است که فرد مالزی برگزارکننده مراسم دوستان و خانواده خود را دعوت می کند که برای هم صحبتی و هم نشینی به خانه او بیایند.

آب و هوا

 آب وهوا در مالزی گرمسیر می باشد .باران های موسمی شمال شرق از ماه اکتبرتا  فوریه بوده و دارای طوفان های شدید بورنئو و سواحل شرقی همیشه بارانی و گاهی سیل زده می باشد.درحالی که سواحل غربی تقریبا از این حواادث جان سالم به در برده اند . باد های موسمی ملایم جنوب غرب از ماه آوریل تا اکتبرالگویی وارونه را دارد . مالزی در نزدیکی خط استوا بوده بنابراین آب و هوای گرم در این ناحیه یک امر ثابت می باشد. دما به طور کلی در حدود 32 درجه سانتی گراد در ظهر و 26 درجه سانتی گراد در نصف شب متغیر می باشد.اما همانند بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا روزهای آفتابی مالزی براثر بادهای موسمی از ماه های نوامبر وفوریه هرسال دچار وقفه و از هم گسیختگی می شود و دمای شب در روزهای بارانی می تواند به کمتراز 23 درجه سانتب گراد برسد . دما هوا در نواحی کوهستانی تمایل به سردترشدن دارد و مناطق کوهستانی مانند Cameron و تپه های fraser دمایی در حدود 17 درجه سانتی گراد در شب و 25 درجه در روز دارند.تپه kinabalu معروف به منطقه ای با دامای زیر 10 درجه سانتی گراد می باشد.

 نواحی

مالزی شبه جزیره ای

 

 • سواحل غربی

توسعه یافته ترین بخش مالزی شبه جزیره ای می باشد. همچنین پایتخت کشور مالزی و مرکز اجراییputrajaya  همگی در این ناحیه قرار دارند.اکثریت جمعیت چینی ها در قسمت های غربی زندگی می کنند.

 • سواحل شرقی

بیشتر مسلمانان مذهبی در این ناحیه می باشند جزایر موجود در این منطقه جواهراتی درخشنده در نواحی گرمسیری می باشند.

 • جنوب

متشکل از تنها یک ایالت  johor و دارای بیشمار روغن خرما.

 شهرها

 

 • Kuala lumpur : پایتخت چند فرهنگی و چند ملیتی و زادگاه برجpetronas
 • George town : شهری فرهنگی و مهد غذا و دستپخت penang
 • Ipon : شهر قدیمی مستعمراتی تاریخی و پایتخت perak
 • Johor bahru : پایتخت johor دروازه ای به سنگاپور
 • Kuantan : پایتخت penang و مرکز بازرگانی سواحل شرقی.
 • Kota kinabalu : نزدیک به جزایر گرمسیری و دارای جنگل های بارانی سرسبز و تپه kinabalu.
 • Kuching : پایتخت Sarawak.
 • Malacca : شهر تاریخی مالزی با معماری مستعمراتی .
 • Miri : شهر پر رفت و امد Sarawak و دروازه ای به پایگاه میراث جهانی یونسکو و دارای پارک ملی gunung mulu .

 سایر مقاصد و مکان ها

 • Cameron highlands :شناخته شده در فراوانی مزارع کشت چای
 • Frasers hill : راه انحرافی به سمت ناحیه مستعمراتی
 • Kinabalu national park :مجمع الجزایری دارای 99 جزیره درون خود.شناخته شده برای سواحل جنگل های بارانی کوه طبیعت بی نظیر همچنین منطقه ای آزاد از لحاظ گمرکی.
 • Penang :قبلا مشهور به مروارید شرقی اما اکنون دارای جزیرپررفت و امد و غذاهای بی نظیر و دارای بیشترین میراث مستعمراتی نسبت به هر جای دیگر در کشور.
 • Perhentian island :جواهر درخشان سواحل شرقی که هنوز توسط جمعیت توریستی کشف نشده.
 • Redang :جزیره ای عمومی و محبوب برای غواصان اسکوبا.
 • taman Negara national park :ناحیه بزرگ جنگلی انبوه.
 • tiomam :کاندید یکی از زیباترین جزایر جهان.

 خرید

 Kuala lumpur مرکز خرید لباس ساعت و بسیاری از کالاهای دیگر با قیمتی رقابتی گران بدون هیچ معیاری می باشد همچنین شیک ترین و مدرن ترین مکان ها در مراکز خرید این شهر می باشند.برند های محلی مالزی شامل royal selongorو britishlndiaمیباشد .پارچه های سنتی مالزی می تواند سوغاتی محبوب و ماندگاری باشد.ارزان ترین مکان برای خرید سوغاتی قومی و محلی Kuching در مالزی شرقی می باشد.

 غذا

در میان مالایا چین و هند مالزی بهترین مکان برای خوردن غذا می باشد که غذای سایر کشور ها را شامل می شود.حتی در این کشور غذاهای بی نظیر اروپایی و آسیایی نیز یافت می شود. بیشتر شهرها حتی روستاهای این کشور طعم ها و مزه های مخصوص به خود را دارند .اگر به مالزی سفر می کنید غذاهای محلی آن را امتحان کنید .لطافت و ظرافت درغذاهای مالزیایی در الویت قرار ندارد و غذاهای آن ها با فراوانی مزه و طعم قابل شناسایی می باشد.دارچین ,رازیانه ,شیرنارگیل ,هل, میخک و گیاهان تازه از جمله این طعم دهنده ها هستند.

.nasi lemak از مهم ترین صبحانه های این کشور بوده که ترکیبی از پختن برنج ساده در شیر یا کرم نارگیل می باشد.و با برشی از خیار ,چیلی, پسته یا بادام زمینی در کنار آن سرو می شود.

Rending یک غذای گوشتی خورشتی پراز کاری با طعمی بسیار پیچیده می باشد.

Sambal belacan یک ادویه بسیار رایج بوده که ترکیب چیلی با میگو می باشد

Sambal sotong ترکیب ماهی پخته شده درسس چیلی قرمز می باشد

Sambal ikan bilis ترکیب ماهی کوچک خشک شده با پیاز و چیلی و شکر

دسر های این کشور عمدتا شیرینی و ژله می باشند که پایه ی اصلی بیشتر آن ها نارگیل و شکر خرما می باشد.

نوشیدنی این کشور عمدتا چای و قهوه بوده به همراه یک نوشیدنی محلی مخصوص که گرم و شیرین سرو می شود و از ترکیب شیر فشرده شده به دست می آید.

 احترامات

 یکی از موارد قابل توجه برای این کشور پوششی محترمانه می باشد به خصوص برای مناطق روستایی . در بسیاری از شهرهای بزرگ طرز برخورد و رفتار روشن فکرانه تر می باشد .هرگاه وارد یک خانه یا مکانی مقدس می شوید کفش های خود را در اورید و هرگز با دست چپ خود دست و هدیه ندهید .هرگز با انگشت خود اشاره نکنید با پا یا با لمس سرشانه فرد اورا نشان دهید.swastikas یکی از سنیل های قدیمی است که به طور رایج در معابد بودایی و هندو ها دیده می شود که معمولا یه عکس وارونه می باشد و نه نشان دهنده ی عاطفه می باشد نه نشانه ی مخالفت با یهودیان .

 هتل

 

 • Budget : شامل بسیاری از مسافرخانه ها و خوابگاه ها ی باسند که به فراوانی در این کشور یافت می شوند.
 • Mid-range : هتل هایی که قیمت آن ها برابر هتل های 3 یا 4 ستاره می باشد.
 • Splurge : هتل های 5 ستارهواقع شده در مرکز شهرهای بزرگ.

 

فعالیت

  مالزی یکی از مکان های مناسب برای شیرجه ی اسکوبا می باشد .یکی از مکان های مناسب برای این کار جزایر سئاحل شرقی در مجمع الجزایر مالزی می باشد. همچنین فصل های شیرجه به فصل های آوریل تا سپتامبرمحدود می شود.

از دیگر ورزش های محبوب این کشور میتوان به گلف, پینت بال و دوچرخه یا موتور سواری اشاره کرد.

 حمل و نقل

خطوط هواپیمایی مالزی دارای پوشش شبکه گسترده جهانی و درجه یک منظم می باشد .همچنین خطوط راه اهن ملی در مجمع الجزایر مالزی می باشد که سرویس های قطاری جهانی به تایلند و سنگاپور را ارائه می دهد که بلیط های برای کمتر از از 30 روز به صورت انلاین از قبل قابل خریداری می باشند. از خطوط ارتباطی از راه های در این کشور می توان به سوماترا و مجمع الجزایر مالزی در اندونزی و تایلند جنوبی و میندانائودر فیلیپین اشاره کرد.

تور مالزی

تور مالزی از جمله تورهایی به شمار می رود که در تمامی ایام سال اجرا می شود، مالزی کشوری با آب و هوایی همیشه تابستانی است به همین دلیل طرفداران زیادی شیفته این کشور هستند.سواحل و جنگلهای بارانی در کنار شهرهای مدرن از دیگر عوامل موثر در جذب توریست در مالزی است. تور مالزی به صورت همه روزه قابل اجراست.

تور ترکیبی مالزی

تور ترکیبی مالزی نیز به صورت روزانه و به دلخواه مسافرین قابل اجرا می باشد، تورهای ترکیبی مالزی از طریق پایتخت این کشور کوالالامپور صورت می گیرد.

از پرطرفدارترین تور ترکیبی مالزی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1 – کوالالامپور+سنگاپور

2 – کوالالامپور+لنکاوی

3 – کوالالامپور+پنانگ

4 – کوالالامپور+صباح

5 – کوالالامپور+ردانگ

قیمت تور مالزی

قیمت تور مالزی نیز مانند تور تایلند در 6 ماه اول سال از نرخ پایینتری برخوردار است، مناطق استوایی جنوب شرقی آسیا در فصل پاییز و زمستان قیمت بالاتری دارند. در عید نوروز و عید چینی ها نیز قیمت تور مالزی افزایش چشمگیری دارد.

خدمات تور مالزی

خدمات تور مالزی شامل ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی، لیدر فارسی زبان، گشت شهری با ناهار، بیمه مسافرتی تا سقف 10.000 یورو و سیم کارت رایگان می باشد.

پروازهای تور مالزی

پروازهای تور مالزی یا به صورت مستقیم از ایران است مانند: ماهان ایر، ایران ایر و ایر آسیا و یا با یک توقف در کشورهای عربی با ایرلاین های قطری،عمان ایر،امارات و الاتحاد صورت می گیرد.

هتل های تور مالزی

هتل های تور مالزی از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار هستند، صبحانه سرویسی هست که تمامی هتل های مالزی در اختیار شما قرار می دهند.

طبق بیانیه جدید اداره گمرک مالزی از تاریخ 1 جولای 2017 مالیات جهانگردی بر اساس ستاره هتل روزانه از مسافرین به صورت مستقیم دریافت می شود. از مسافرین هتل های 3 ستاره 5 رینگیت، 4ستاره 10 رینگیت و 5 ستاره 50 رینگیت دریافت خواهد شد.

اقامت در مالزی

مسافرین تور مالزی تا 14 شب می توانند در این کشور اقامت داشته باشند، و یرای اقامت بیشتر از 14 شب مستلزم گرفتن ویزای مالزی هستند.

بهترین زمان سفر به مالزی

بهترین زمان سفر به مالزی در پاییز و زمستان و اوایل بهار است در تابستان ها به دلیل گرمای زیاد و شرچی بودن هوا مسافرین کمتری به این کشور سفر می کنند.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات مالزی

مالزی از جمله کشورهایی است که بیشترین تعداد روزهای تعطیل را دارند. نکته قابل توجه اینجاست که اگر یک روز تعطیل رسمی با تعطیلات آخر هفته تداخل پیدا کند، روز تعطیل به روز غیر تعطیل بعد از آن انتقال پیدا می کند.

1 ژانویه    آغاز سال نو میلادی

26 ژاویه   آغاز سال نو چینی

1 فوریه   روز فدرال

9 مارچ     ولادت حضرت محمد (ص)

1 می      روز کار

9 می      روز تولد بودا

6 جون     روز تولد پادشاه

31 آگوست   روز ملی

21 سپتامبر  عید فطر

17 اکتبر   جشن مخصوص هندی ها

28-27 نوامبر    تعطیلات مسلمان ها

18 دسامبر    آغاز سال نو اسلامی

25 دسامبر   جشن کریسمس

تور مالزی نوروز 1400 - مجری مستقیم تور مالزی در نوروز 1400 - قیمت تور مالزی نوروز 1400 - تور کوالالامپور نوروز 1400 - تور مالزی نوروز 1401