قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور صربستان

صربستان

صربستان درکشوری است که در شبه جزایر بالکان و در اروپای جنوبی قرار گرفته است.این کشور بنیان گذار و یکی ازشش جمهوری فدرال سوسیالست یوگسلاوی بود.این کشور توسط Montenegro از جنوب ,بوسنی و هرزگوین از غرب ,بلغارستان از جنوب شرق,کرواسی از شمال غرب ,مجارستان از شمال ,مقدونیه وآلبانی از جنوب و روم از شمال شرق احاطه شده است.این کشور واقع شده در یکی از سرزمین های پهناور که از اروپای مرکزی تا ترکیه و دورتر به سمت شرق کیده شده می باشد.
آب و هوا
در شمال دارای اب و هوای اقلیمی دارای زمستان هایی سرد و تابستانی هایی مرطوب با توزیع و پراکندگی باران به خوبی.در قسمت های مرکزی دارای اب و هوای متعادل قاره ای و در جنوب دارای تابستانی گرم و خشک و فصل پاییز و زمستانی نسبتا سرد با بارش برف سنگین.
جغرافیا
دارای تنوع جغرافیایی فراوان, در نواحی شمالی جلگه های بسیار غنی و بارور ,در شرق تنوع زیادی از سنگ اهک و حوزه های ابگیر ,در جنوب شرق کوه ها و تپه های باستانی . همچنین در نواحی اطراف شهر Mionica به دلیل داشتن چندین زلزله در سال های اخیر بسیار شناخته شده می باشد. بلندترین نقطه کشور Deravica با ارتفاع 2656 متر می باشد.
از نواحی این کشور می توان به ,BELGRADE, POMORAVLJE, PODRINJE, SUMADIJA VOJVODINA اشاره کرد. که از این نواحی دومنطقه Belgrade vojvodina از نظر اقتصادی بسیار موفق بوده و ازفرهنگ نواحی اروپای مرکزی تاثیر می پذیرند در حالی که نواحی جنوبی فقیرتر و ضعیف تر می باشد.همچنین علاوه بر نواحی بالا این کشور دارای یک جمهوری مستقل بالفعل می باشد.kosovo توسط کشور های متحده به عنوان یک ایالت مستقل صربستانی در نظر گرفته می شود.این ناحیه توسط بسیاری از کشور های غربی به رسمیت شناخته شده است و یک جمهوری بالفعل و مستقل می باشد.این منطقه دارای اکثریت قوم البانی بوده می باشد اگرچه اکثریت صربستانی های این ناحیه به کشور صربستان متصل باقی مانده اند.
تعطیلات ملی و رسمی
اول و دوم ژانویه روز سال جدید ,هفتم ژانویه کریسمس ارتدوکس شرقی ,14 ژانویه تعطیل رسمی سال جدید ارتدوکس, 27 ژانویه روز saint savas feast ,15 فوریه روز تطهیر حضرت مریم و روز ملی صربستان ,1 تا 2 مه روز کارگر, 9 مه روز پیروزی ,28 ژوئن روز st vitus و vidovdan .در تمامی روزهای ذکر شده به جز اول و هفتم ژانویه باز بوده و مشغول به کار می باشند. همچنین برخی از روزهای خاص می باشند که در این روزها فقط برخی اقلیت های مذهبی حق دارند که کارنکنند.در عمل این بدین معناست که در بیشتر نواحی شمالی کشور مثلا subitica که جمعیت کاتولیک بسیاری در خود دارد بسیاری از از مغازه ها در روز 25 دسامبر در این نواحی بسته می باشند به دلیل روز کریسمس براساس تقویم گرجستانی.
یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی اروپا در این کشور در اول ماه جولای در شهر novi sad در قلعه petrovaradin برگزار می شود.
شهرها
Belgrade :پایتخت صربستان
Novi sad :پایتخت ایالتی ناحیه مستقل vojvodina و دومین شهر بزرگ بعد از Belgrade که این شهر در 80 کیلومتری شمال Belgrade واقع شده است .شهری مهم از نظر صنعت دارو فرهنگ جاذبه های توریستی آموزش و پرورش و دارای شمار زیادی صومعه وموزه های تاریخی و فرهنگی .این شهر ه دلیل دارا بودن قلعه و کلیسا های تاثیرگذار بسیار مشهور می باشد.در جنوب این شهر در جاده قدیمی به سمت Belgrade شهرک کوچک تاریخی وجود دارد به نام sremski karlovci که امروزه به دلیل داشتن انبار های شراب بسیارشناخته شده می باشد.همچنین پارک ملی fruska gora در نزدیکی این شهر واقع شده است.
Nis :سومین شهر بزرگ صربستان این شهر دارای بهترین و بزرگتریت راه های ارتباطی در خط ریل ها و مسیر های ماشین رو می باشد.همچنین این شهر از نظر صنعتی بسیار پیشرفته شده است.و دارای شمار زیادی صومعه های تاریخی فرهنگی می باشد.
Kragujevac :اولین شهر مدرن صربستان می باشد علاوه بر دارا بودن چرخه های فعالیت های صنعتی چهارمین شهر بزرگ صربستان نیز می باشد.این شهر در ناحیه sumadija در 120 کیلومتری جنوب Belgrade واقع شده است.دارای رودخانه و دریاچه هایی بینظیر بوده و علاوه بر این این شهر از تاریخ بسیار غنی برخوردار می باشد که با دیدن صومعه های فرهنگی و تاریخی این شهر به این موضوع پی خواهید برد.
Novi Pazar :شهری چند قومی و چند فرهنگی در جنوب غرب صربستان و دارای صومعه های بسیار با ارزش در یک دوره ی تاریخی جداگانه و همچنین ورودی به جاذبه های یونسکو به نام stari ras که اولین ایالت صربستانی پیچیده باستانی و جایی است که قدیمی ترین کلیسای صربستان در ان واقع شده قرار دارد.
Krusevac :این شهر در تاریخ 1371 تشکیل شده و بنیان ان نهاده شد.در ان زمان برای کمتر از یک قرن پایتخت صربستان بوده است.این شهر در ناحیه مرکزی صربستان و در فاصله 180 کیلومترجنوب Belgrade واقع شده است.این شهر نیز دارای تاریخ غنی با صومعه وکلیساهای بیشماری می باشد.
Kraljevo :این شهر مرکز مهم اقتصادی در صربستان می باشد و در 170 کیلومتری جنوب Belgrade واقع شده است . این شهر کشیده شده به سمت دو رودخانه به نام های ,Morava lbar می باشد . همچنین یکی از مهم ترین کلیساهای صربستان در این شهر واقع شده است.این شهر در سال 2010 براثر زلزله به شدت ویران شد.
Subotica :این شهر در رتبه یکی از زیباترین شهرهای صربستان قرار دارد.که در شمال این کشور واقع شده و نزدیک ترین شهر به palic می باشد.این شهر مرکز مهم بازرگانی و فرهنگی با تاریخی بسیار غنی می باشد..مهم ترین زبان این منطقه صربستانی و مجارستانی می باشد.
Cacak :شهری در مرکز صربستان و همچنین مرکز اجرایی ناحیه moravica و مهمترین مرکز و ناحیه صنعتی و تاریخی و ورزشی .
Uzice :شهرکی واقع شده در غرب صربستان در ناحیه ibor و در فاصله 200 کیلومتری جنوب غرب Belgrade . این شهر در بین تپه هایی رودخانه detinja واقه شده است.این شهر مرکز مهم حمل و نقل, تاریخی, ورزشی ,اقتصادی و فرهنگی با تاریخی غنی می باشد.
Sabac :شهری زیبا در ناحیه macva در جنوب صربستان و واقع شده در رودخانه sava.
Pozarevac :یکی ازقدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای صربستان . مرکز مهم بازرگانی و فرهنگی که این شهر در 80 کیلو متری شرق Belgrade واقع شده است .
Sremska mitrovica :یکی از قدیمی ترین شهرهای صربستان و اروپا است و همچنین یکی از 4 پایتخت در طول دوره tetrarchy بوده است.
Vranje :این شهر واقع شده در جنوب شرق صربستان و در 340 کیلومتری Belgrade و 100 کیلومتری nis واقع شده است .
Vrsac :یکی از زیباترین شهرهای صربستان در 80 کیلومتری شمال Belgrade وغنی در تاکستان .
گردشگری و حمل و نقل داخلی
یکی از رایج ترین و راحت و بی دردسرترین رایج های گردش درون صربستان استفاده از اتوبوس می باشد.در طول این کشور خطوط ریلی نیز فعال می باشند اما بسیار کم سرعت تر از اروپای غربی هستند و بسیاری از این قطارها قدیمی نبوده و بسیار جدیدند.همچنین سایت هایی برای رزو بلیط این قطار ها به زبان انگلیسی در دسترس می باشد.در این کشور اجاره کردن اتوموبیل نیز رایج می باشد اگر شده از طریق هوایی وارد شده باشید و بخواهی به سرعت هرچه بیشتر از تمام مناطق شهری این کشور بازدید کنید استفاده از تاکسی ها بسیار مناسب تر از اتوبوس ها می باشد.
صحبت و گویش
زبان رسمی صربستان شباهت زیاد به زبان کرواتی و بوسنی دارد.قبل ازانحلال یوگسلاوی سابق و قبل از زمان سیاست های وابسته به زبان میهن دوست تمام این لهجه یکی بوده است و به عنوان زبان صربستان-کرواتی شناخته می شده.اما الن مردم سابق یوگسلاوی از این زبان به طور اولیه و شکل رایج ان در گذشته دیگر استفاده نمی کنند.اگر شما به زبانروسیه ای صحبت می کند این زبان به عنوان زبان بسیار شبیه به صربستانی در یادگیری این زبان به شما کمک بسیار زیادی می کند. این زبان همچنین شامل سایر زبان های اسلاوی به خصوص بلغاری و مقدونیه ای نیز می شود.زبان انگلیسی نیز به طور رایج در سرتاسر صربستان به ویژه توسط افراد جوان تر و نوجوانان صحبت می شود.همچنین شما تا حدودی می توانید با مردم این کشور به زبان های مانند المانی .اسپانیایی .روسیه ای. فرانسوی و ایتالیایی نیزصحبت کنید زیاد این زبان ها در مدارس تا حدودی اموزش داده می شوند.مردم روسیه ای و رومی نیز در این کشور اغلب به زبان بومی خود صحبت می کنند.
غذا
غذای صربستانی معمولا ترکیب غذای بالکانی اروپای مرکزی و نزدیک به شرق می باشد.مردم این کشور نسبت به غذای خود خیلی می بالند و از افتخارات انها می باشد. که این غذاها معمولا گوشت کبابی شده سنگین , سوسیس و یا نان و پنیر این کشور می باشد.مردم این کشور از طرفداران برجسته و سرسخت گوشت می باشند.در تمام شهرهای بزرگ رستوران های بین المللی مانند ایتالیایی , چینی , تایلندی,مکزیکی ,اسرائیلی وجود دارد . همچنین در این کشور مراکز عمده فست فود ها و پیتزاها با قیمت هایی ارزان تر از اروپای شرقی یافت می شود.در بیشتر رستوران های این کشور rostilj که یک بشقاق پر از گوشت های بی ادویه کبابی شده یا هر مدل جوجه کبابی شده پیچیده شده در گوشت بیکن و پر شده از پنیر می باشد.نانوایی های این کشور نیز تنوع زیادی در نان های خود دارند و علاوه بر نان انواع شیرینی و نان قندی پیتزا و یا ساندویج را نیز ممکن است عرضه کنند بعضی از این مغازه به صورت 24 ساعت مشغول به کار می باشند.غذاهایی که گیاه خواران و گوشت خواران هردو بهتر است ان را امتحان کنند kajmak است که چیزی بین پنیر خامه ای و کره می باشد.pljeskavica که مدل همبرگر صربستانی می باشد که ان را می توان از رستوران های فست فود تهیه کرد.محبوب ترین غذای صربستان cevapcici می باشد که به عنوان یک غذای سنتی در سرتاسر بالکان نیز خورده می شود. این غذا شامل انواع مختلفی از گوشت یمنی گوشت گاو و خوک که با هم ترکیب شده اند و به شکل سوسیس درامده اند و سپس داخل کباب پز قرار می گیرند.این غذا معمولا با تکه های پیازخورده می شود و بسیار خوش مزه می باشد.خوردن karadordeva snicla را در صربستان هرگز فراموش نکنید .این غذا گوشت پر شده با بیکن و kajmak می باشد که پس از پر شدن کبابی می شود .در این کشور رستوران های مخصوص گیاهخوران نادر می باشد اما رستورانی که دران بشور غذای بدون گوشت پیدا کرد به فراوانی یافت می شود.RIBLJA CORBA یک سوپ ماهی تهیه شده از اب تازه ماهی می باشد.Corbast pasuljیک سوپ غلیظ حبوبات صربستانی می باشد که نوع غذا مخصوص این کشور بوده و به ارامی به همراه پیاز و فلفل پخته می شود.pohovane paprika پاپریکای پیچیده شده در روغن سویا و ارد گندم بوده که در روغن افتاب گردان سرخ می شود و غذای مناسبی برای گیاهخواران می باشد.pjora نیز یه مدل دانه ذرت با پنیر سفی می باشد که این نیز یک غذای مخصوص ملی می باشد.
فرهنگ قهوه خوری در صربستان بسیار جا افتاده و پیشرفته می باشد به طوری که در مراکز شهر شما کافه های زیادی را خواهید یافت که انواع مختلف قهوه و شیرینی را ارائه می دهند.در صربستان نوشیدن قهوه ترک و پوره بلوط تهیه شده با کرم را هرگز فراموش نکنید.
سالم وامن بمانید
کشور صربستان به طورکلی برای بازدید کشور امنی می باشد . افراد محلی این کشور افرادی مودب و یاری رسان به سایر افرادی که درخواست کمک کنند می باشند. اگر در این کشور به هر دلیلی نیاز به کمک داشتید سعی کنید که از افراد جوان تر درخواست کنید زیرا انها برای حرف زدن به زبان انگلیسی تمایل بیشتری از خود نشان می دهند.در این کشور مشاهده دزدهای خیابانی افراد قاتل یا سودجو حتی در قسمت های بسیار دور افتاده و تاریک شهر به ندرت دیده می شود .
در این کشور در صورت بروز هرگونه مشکل پزشکی با شماره 194 برای سرویس امبولاس اظطراری تماس بگیرید.افراد به محض ورود به این کشور می توانند از خدمات پزشکی برای پیشگیری و درمان بیماری ها به صورت رایگان از بیمه خدمات درمانی ای کشور نیز بهره مند شوند.بسیاری از افراد برای مطالعه های دارویی و پزشکی وارد این کشور می شوند که به انها توریست های پزشکی می گویند و بسیاری از اژانس ها و سازمان های توریست های پزشکی وجود دارد که امکانات زیادی را در اختیار این افراد قرار می دهند.این موضوع امری بسیار پیشرفته در این کشور می باشد.