قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور اوکراین

تور اکراین

اوکراین
کشوری است در اروپای شرقی این کشور در قسمت پایین خود با شمال غربی دریای سیاه ,با روسیه در شرق , بلاروس در شمال ,لهستان در شمال غرب ,روم جنوب و جنوب غرب ,اسلواکی و مجارستان در غرب و مولداوی در میانه دارای خط مرزی می باشد.اصلیت و ریشه اوکراین مربوط به ایالت اسلاوی شرقی می باشد که از ان پس این کشورموقعیت جغرافیایی و ملیت و پایتخت مربوط به خود را حفظ کرد.به علت کمبود زاد و ولد و افزایش مرگ و میر به خصوص در میان مردان و همچنین مهاجرت از کشور زیاد و مهاجرت به داخل کشور کم به دلیل بد شدن موقعیت اقتصادی این کشور از سال 1990 و همچنین به دلایل فرهنگی جمعیت این کشور رو به کاهش است.
نواحی
اوکراین مرکزی :مرکز سیاسی اقتصادی و فرهنگی اوکراین و متمرکز در اطراف پایتخت Kyiv .
Crimea وSevastopol :مجمع الجزایری که تعداد بیشماری ساحل را درون خود دارد و تعدادی خط ساحلی مربوط به دریای سیاه و همچنین مناطق کوهستانی .در سال 2014 به دنبال مداخله نظامی روسیه crimea توسط فدراسیون روسیه تصاحب شد.اوکراین و غرب تصاحب غیر قانونی در شمرده می شوند.
اوکراین غربی :به طور تاریخی بخشی ازچندین کشور اروپایی مانند لهستان, مجارستان ,روم, اسلواکی ,جمهور چک ,لیتوانی و اطریش بوده است.بنابرین شما در این ناحیه چندین مدل معماری, طعم و مزه ,زبان و مذهب خواهید یافت.
اوکراین شرقی :منطقه صنعتی شده و محل مقدار چشمگیری معادن ذغال سنگ .محل شهرهای شوروی بزرگ و تعداد بیشماری از جمعیت های قومی روسیه ای کشور.
اوکراین جنوبی :سواحل مربوط به دریای سیاه مورد علاقه اوکراینی ها و بسیار مشهور به دلیل جاذبه های شهر Odesa.
از شهر های این کشور می توان بهKyiv, Kharkiv, Lviv, Dnipro, Odesa, Chernihiv, Chernivtsi, Donetsk, Sevastpol اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری اوکراین

Kyiv pechersk Lavra در شهر kyiv در اوکراین که این ساختمان اولین بنای ساخته شده در سال 1051 می باشد.
مجسمه میهنی مادر در شهر kyiv که در مرکز موزه great patritic war پابرجاست.
قسمت های شمالی Chornohora که بلندترین رشته کوه ها در اوکراین می باشد. که بلند ترین نقطه در میان این رشته کوها مربوط به Hoverla با ارتفاع 2061 متر می باشد.
قلعه Khotyn در شهر khotyn .
قلعه Kamianets-Podilsky در این شهر .
پله های Potemkin در شهر odesa که طول این پله های در حدود 142 متر می باشد.این پله ها بخ خوبی طراحی شده اند که یک توهم حاصل از انعکاس نور را ایجاد می کند به این صورت که فردی که به سمت پایین پله ها نگاه می کند فقط پایین امدنش را می بیند و قدم هایش نامرئی ان اما فردی که به سمت بالا نگاه می کند فقط قدم های قود را می بیند و پایین امدنش نامرئی است.
زمین ها و سازه های زراعی و باستانی اوکراین در Savkas khutir در نزدیکی kyiv .
میدان ازادی در Kharkiv که سومین مرکز شهرمیدانی بزرگ در اروپا می باشد.
اسایشگاه swallow که یکی از قلعا های نئوگوتیک بی نظیر در نزدیکی Yaltaمی باشد.
قصر Livadia در نزدیکی Yalta , Crimea .
لنگرگاه Balaklava در crimea .

آب و هوا اوکراین

اوکراین به طور کلی دارای اب و هوا معتدل می باشد.به جز در نواحی جنوبی سواحل crimea که دارای اب و هوای نیمه حاره ای می باشد. اب وهوا تحت تاثیر گرمای معتدل و هوابی مرطوبی که از اقیانوس اطلس می اید می باشد.میانگین دمای سالانه در حدود 5.5 تا 7 درجه سانتی گراد یا 41.9 تا 44.6 درجه فارنهایت در شمال و 11 تا 13 درجه سانتی گراد یا 51.8 تا 55.4 درجه فارنهایت در جنوب می باشد.میزان بارش سالانه بصورت پراکنده توزیع می شود بیشترین میزان در غرب و شمال و کم ترین میزان در شرق و جنوب شرق می باشد.اوکراین غربی به ویژه در کوه های Carpathian به میزان بارش به 1200 میلی متر در سال می رسد.در حالی که در crimeaو نواحی خطوط ساحلی دریای سیاه این میزان بارندگی در حدود 400 میلی متر در سال می باشد.

مذهب مردم اوکراین

از جمعیت اوکراین 81.9% مسیحی می باشند که از بین انها 65.4% ارتدوکس 7.1% مسیحی عادی و 1.9% وابسته به پروتستان می باشند .در حدود 1.1% افراد مسلمان بوده و حدود 1 درصد جمعیت افراد نیز کاتولیک می باشند.همچنین ادیانی مانند هندو و یهودی نیز حدود 0.2% می باشند.همچنین 16.3%جمعیت در هیچ یک از این ادسته بندی ها تشخیص داده نشده اند.بیشتری جمعین مذهبی در ناحیه اوکراین غربی و کمترین ان در اوکراین شرقی می باشد و Donbass می باشد.
حمل ونقل
قطارهای اوکراینی در مقایسه با استانداردهای اروپایی تقریبا قدیمی و کم سرعت می باشند به جز نوع درون شهری و بین شهری که مربوط به شهر های بزرگ می باشد از طرفی دیگر این قطارها بسیار قابل اعتماد و سروقت می باشند.به طور کلی در اوکران برای مسافت های طولانی قطار نسبت به اتوبوس ارجحیت دارد زیرا امن تر و ارزان تر و راحت تر می باشند.نوع لوکس این قطار ها دارای کابین دو تخته و درجه دو ان دارای کابین 4 تخته و درجه دارای کابین 6 تخته می باشد.بدلیل محبوب بودن و پراستفاده بودن قطار در اوکراین برای خرید بلیط باید زودتر ان را رزرو کنید در سایت های مربوط به خرید می توانید رزرو خود را انجام دهید .
گردش کردن با اتوموبیل درسرتاسر اوکران امکان پذیر می باشد اما باید فردی این کار را کند که به زبان این کشور مسلط باشد زیرا بیشتر علائم با الفبای سیریلیک نوشته شده است.فقط در برخی شهرهای بزرگ علائم با زبان لاتین نیز دیده می شود.اما بهترین را استفاده از GPS می باشد.همچنین به شما توصیه می شود که حتما به علائم این کشور مخصوص سرعت مجاز توجه کنید.
دو کمپانی بسیار بزرگ برای اتوبوس رانی در این کشور وجود دارد که اتوبس ها از همه شهرهای بزرگ به kyiv و از این شهر به تمام شهر های بزرگ دیگر حرکت می کند.بزرگترین فایده این اتوبوس ها این از که از Boryspil نیز خروجی داشته و در kyiv نیز توقف دارد .همچنین این اتوبوس ها خیلی راحت بوده در انها نوشیدنی سرد و گرم سرو می شود همچنین فیلم هم در انها نمایش داده می شود.و در هر 3 تا 4 ساعت یکبار توقف دارد. اتوبوس ها vip از Odesa و به Odesa دارای امکاناتی بهتر بوده و کمتر توقف دارد.

زبان مردم اکراین

زبان رسمی این کشور اوکراینی می باشد البته به زبان کشورهای نزدیک همسایه مانند روم ,بلاروس ,روسیه, لهستان ,مجارستان نیز صحبت می شود.در قسمت های شرقی کشور به ویژه Crimea روسیه ای به صورت رایج صحبت می شود . در مرکز و قسمت های شرقی شما ممکن است افرادی را بیابید که از دو زبان به صورت مسلط استفاده .همچنین صحبت کردن مردم با هم به زبان محلی خود نیز یک امر بسیار رایج میباشد.همچنین در قسمت های Crimeaافراد را می توان یافت که زبان انها نزدیک به زبان ترکی و اذری می باشد.افراد جوان در این کشور علاقمند به صحبت به زبان انگلیسی می باشند به همین خاطر به طور گسترده زبان خارجی در مدارس اموزش داده می شود.

غذا و رستورانهای اوکراین

غذاهای اوکراینی پر از طعم و مزه است و غذاهای این کشور بخصوص در زمان جشن ها بسیار چرب و روغنی می باشد.غذاهای محلی سنتی مانند salo و سوپ ها مانند Borshch از چغندر قرمزو 20 جزء دیگرمانند گوجه فرنگی, پیاز, هویج ,فلفل و هرنوع سبزی دیگری که در دسترس باشد تهیه می شود که یک سوپ گوشت دار بسیار خوش طعم می باشد و به صورت سرد یا گرم به عنوان صبحانه یا ناهار قابل سرو است و بسیاری از دختران اوکراینی تا قبل از اینکه نتوانند ان را درست کنند نمی توانند ازدواج کنند..رستوران های این کشور بسیار مهمان نواز و دنج می باشند.از غذاهای رایج این کشور می توان به کوفته پر شده با گوشت سبزیجات و میوه به نام varenyky که می تواند با ارزان قیمت ترین مواد غذایی تهیه شود.خمیر ان ترکیبی از ارد اب و نمک بوده و برای مواد داخل ان می توان از قارچ سیب زمینی ,پیاز خشک, ترشی کلم, گوشت ,البالو و.. استفاده کرد همچنین نوع شیرین این غذا معمولا با یک خامه یا عسل سرو می شود.همچنین به پنکیک سیب زمینی به نام deruny نیز می توان اشاه کرد.بهترین غذاهای این کشور غذاهایی هستند که به بهترین شیوه ها در خانه پخته شده اند.uzvar از نوشیدنی ای محبوب اوکراین می باشدکه در هنگام ایام کریسمس نوشیده می شود که از میوه های خشک وبیشتر توسط افراد خانه دار تهیه می شود.محبوب ترین اجزای درون این نوشیدنی سیب گلابی و زردالو خشک می باشد حتی بعضی افراد الو بخارا نیز به ان اضافه می کنند همچنین برای شیرینی ان از عسل نیز استفاده می شود.
احترام
حقیقتا کشور اوکراین ملیتی مستقل می باشد.و مردم در مقابل روسیه ای ها برای یکی شدن و در گروه بودن با انها کمی حساسیت و ناراحتی از خود نشان میدهند.بخصوص بعد از تجاوز ها و حمله های نظامی.همچنین استفاده از زبان روسیه ای نیز گاهی می تواند منجر به برخورد از سوی انها شود.برخی از مردم معتقدند که اکراین یک ناحیه است و ان را کشور نمی دانند.همچنین با در نظر گرفتن اوکراین به عنوان بخشی از شورای متحده تحت یک مفاد این موضوع همیشه توسط مناطق خوشایند نبوده بخصوص با دوره قابل توجه استالین که در ان زمان یک قحطی و گرسنگی در زمستان 1932 تا 1933 در جمگ جهانی دوم و دومین قحطی در سال 1946 این منطقه را فراگرفت.با وجود این بسیاری از اوکراینی ها دوره کوتاه شورای متحده را به عنوان یک دوره موفقیت اقتصادی می دانند .
گونه های جانوری
اطراف دریاچه ها و رودخانه های اوکران محل زندگی بسیاری از سگ های ابی, سمورابی و راسو ها می بااشد.درحالی که درون اب ها محل زندگی شمار زیادی از ماهی های کپور,ماهی سیم و گربه ماهی می باشد و این ها فراوان ترین گونه های دریایی در این کشور می باشند.در مرکز و قسمت های شرقی کشورجانوران جونده مانند همستر و نوعی لاک پشت به فراوانی یافت می شود.بیش از 6600 هزاران گونه قارچ در این کشور به ثبت رسیده است.

 کارگزار اوکراین - مجری مستقیم تور اوکراین - تور اکراین نوروز 98 - تور اوکراین نوروز 99 - تور اکراین نوروز 1400