قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

قیمت از 4,580,000 تومان

قیمت از 1,850,000 تومان

قیمت از 3,090,000 تومان

قیمت از 7,790,000 تومان

قیمت از 8,990,000 تومان

قیمت از 6,320,000 تومان

قیمت از 1,390,000 تومان

قیمت از 6,380,000 تومان

تور ترکیه

تور ترکیه شامل تور استانبولتور آنتالیا - تور آلانیاتور بدرومتور کوش آداسیتور مارماریس - تور ازمیرتور دیدیم  و تور آنکارا می باشد. تور ترکیه در تمامی فصول سال برگزار می شود.

نواحی و مناطق ترکیه

 دریای اژه: بین دریای azure و درختستان های زیتون از طرفی دیگر

 • دریای سیاه: دارای کوه های جنگلی فراوان و مکانی مناسب برای ورزش های هوازی مانند قایق سواری.
 • آناتولیای مرکزی: دارای درختان نامرغوب استپ مرکزی .
 • آناتولیای شرقی: ناحیه ای مرتفع با زمستانی سخت.
 • مارمارا: ناحیه ای متراکم از شهرنشین با کوه های ottoman و byzantine.
 • مدیترانه: دارایه کوهای پوشیده شده با کاج .
 • آناتولیای جنوب شرقی: ناحیه ای نیمه بیابانی وبیشترین قسمت خاورمیانه ای کشور.

شهرهای ترکیه

 • Antalya : شهری با سریع ترین میزان رشد و قطبی به سمت پناهگاه های ساحلی منظم.
 • Bodrum : شهرساحلی مدرن در کنار دریای اژه جنوبی که در هنگام تعطیلات برای ترکیه ای ها به زمین بازی و شهری شلوغ تبدیل می شود. این شهر دارای کلاب های مدرن و تعدادی روستا در اطراف شبه جزیره که هرکدام شخصیتی متفاوت دارند.
 • Bursa : اولین پایتخت امپراطوری ottoman.
 • Ankara : پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ.
 • Edirne : دومین پایتخت امپراطوری ottoman.
 • Istanbul : بزرگ ترین شهر ترکیه و پایتخت سابق امپراطوری ottoman و تنها شهر بزرگ در جهان که دو قاره را به هم وصل می کند.
 • Izmir : سومین شهر بزرگ ترکیه .
 • Kanya : شهر نسبتا بزرگ و منطقه مرکزی انجمن صوفی های اهل تصوف و محل مقبره جلال الدین رومی و با تعدادی معماری و بنای زیبا از سلجوقی ها که اطراف ان همه با جلگه های وسیع بی درخت و استپ ها پوشیده شده.
 • Trabzon : با یک صومعه ی بی نظیر در خارج شهر همچنین این شهر ورودی بزرگی است به شمال شرقی ترکیه.
 • Urfa : شهری زیبا با معماری های بی نظیر.

اطلاعات تمامی شهرهای ترکیه را اینجا مشاهده نمایید.

 جغرافیا

ترکیه یکی از کشورهای مدیترانه ای در ناحیه ی آناتولی اروپا و آسیای غربی است .در واقع ترکیه جزء جدایی ناپذیری از بخش اعظمی از خاورمیانه می باشد .با وجود اینکه این کشور طبق اصول مذهبی رفتار می کند اما گاهی اروپایی در نظر گرفته می شود .توسط یک بخش کوچک در جنوب شرقی ,اروپا توسط تنگه های ترکی از ترکیه جدا می شود .این کشوربا دریای سیاه در شمال , با دریای Aegean از غرب , و با دریای مدیترانه در جنوب غرب  ویونان و بلغارستان در جنوب احاطه شده است.همچنین کشورهایی مانند ارمنستان ,آذربایجان و گرجستان در شمال شرقی این و ایران ,عراق و سوریه در جنوب شرق این کشور قرار دارند. ترکیه سی و هفتمین کشور بزرگ در لیست بزرگ ترین کشور ها می باشد .با مساحتی بالغ بر 000/750 کیلومتر مربع از تعدادی از کشورهای گردشگری اروپا مانند: ایتالیا,فرانسه, آلمان وانگلستان بزرگتر می باشد.این کشور دو برابر کالیفورنیا ,بیش از سه برابر ایالت متحده Kingdom و کمی بزرگ تر از تگزاس می باشد .همچنین این کشور حدود 10 هزار گونه گیاهی در مقایسه با 13 هزار گونه در کل اروپا وجود دارد.

دانستنی ها

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یک زمانی بستر دریای سیاه جلگه و دشتی بوده برای سکونت ,قبل از اینکه در زمان های ما قبل تاریخ  ,توسط بالا امدن سطح اب دریا غرق شود و به زیر اب برود.کوه آرارات با ارتفاع 165/5 متری بلندترین نقطه کشور و فروگاه افسانه ای کشتی نوح بوده است.

ترکیه تنوع مکانی فراوانی برای مسافرت دارد از مناره هایی بلند که از خط افق استانبول میگذرند تاخرابه های متعلق به رومیان که تا سواحل غربی و جنوبی کشیده شده است .از خطوط ساحلی برخلاف زمینه کوه های Lycia گرفته تا سواحل افتابی pamphylia و کوه های برفی و سرد شرق .از کف پارتی های شهر Bodrum تا شهرهای بامزه خاورمیانه ی آناتولیایه جنوب شرقی.

دیدنی ها

یونانی های باستان و به دنبال آن رومی ها اثار و نشانه های زیادی را از در نواحی دریای اژه و مدیترانه به جا گذاشنه اند. این مکان ها دارای شمار بی نظیری از خرابه ها ,صدها شهر , معبد و مقبره می باشد مانند Ephesus. در ضمن تعدادی از بومی ها مقبره و ارامگاه های زیبایی را کنده کاری کرده اند که در سرتا سرlycia قابل مشاهده می باشد.

دیگر دیدنی های ترکیه را از جمله موزه ایا صوفیه استانبول - آبشار دودن آنتالیاقلعه ماماریس را اینجا مشاهده نمایید.

احترامات

ترکیه ای ها مردمی با ادب بسیار خونگرم و مهمان نواز می باشند.اگر به خانه ی یک ترکیه ای دعوت شدید سعی کنید به همراه خود برا ی او هدیه ای ببرید این هدیه می تواند حتی یک بسته شکلات باشد اما اگراولین بار است که او را ملاقات می کنید از بردن نوشیدنی های الکلی و شراب خوداری کنید.وقتی وارد خانه می شوید بلافاصله کفش های خود را دربیاورید .اگر می خواهید خیلی به صاحب خانه احترام بگذارید بابت دعوتشان از ان ها تشکر کرده و تعریف کنید.

فرهنگ

دین رایج دین اکثریت مردم این کشور اسلام می باشد .بزرگترین اقلیم مذهبی در این کشور علویت ها می باشند که شامل ادیانی مانند شیعه ,سنی, سوفی و سنت های محلی می شود.که 20 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد . از دیگر اقلیت های مذهبی می توان به ارتدوکس یونانی ,ارمنی های وابسته به پاپ, یهودی, ارتدوکس های سریانی شرقی وکاتولیک های رومی اشاره کرد که از زمان 500 سال قبل از کشورهای اروپای غربی در ترکیه سکونت داشتند و در بیشتر شهرهای بزرگ مانند :استانبول ,ازمیر ,و یا جنوب غربی انتالیا دیده می شوند.

تعطیلات

افرادی که به ترکیه یا اطراف ترکیه سفر می کنند با چند چیز را که ممکن است سفر ان ها را طولانی کند به خاطر داشته باشند که عبارتنداز:ازدحام مربوط به ترافیک ,رزرو محل اقامت,محل دادرسی و دادگاه های شلوغ .بانک ها ,شرکت ها و سایر مشاغل در طول تعطیلات رسمی و ترافیک های شدید تعطیل می باشند .پس قبل از سفر خود حتما این موضوع را برسی کنید اما هرگز سفر خود را به تاخیر ننداخته و با یک برنامه ریزی ساده این سفر را در طول تعطیلات به راحتی بگذرانید.

آب و هوا

اب و هوا در ترکیه وابستگی زیادی به تنوع و عرض جغرافیایی دارد .مردم مناطق ساحلی دریای مدیترانه از اب و هوا خاص مدیترانه لذت می برند .در این ناحیه آفتابی و گرم تابستانی بسختی قطرات باران قابل مشاهده می باشد این دوره ماه های may وoctober را شامل می شود.زمستان در این نواحی معتدل و بارانی می باشد و به ندرت برف می بارد به جزء در مناطق کوهستانی در ارتفاعات بالاتر از 2000 متر که بسیار برفی بوده و به سختی قابل عبور است.

نواحی اطراف دریای مارمارا به همراه استانبول دارای اب و هوای اقیانوسی و نیمه مدیترانه ای می باشند در این نواحس خیلی بارندگی رخ نمی دهد و در طول تابستان بسیار گرم می باشد.این نواحی دارای زمستان های بسیار سردتری از سواحل جنوبی و شرقی دارد که برف در این مناطق به طور رایج می بارد اما این برف ها بسیار سریع اب می شوند .دمای اب در دریای مارمارا سردتر از دمای اب دریای مدیترانه و اژه می باشد و دمایی بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد را دارد .

نواحی اطراف دریای سیاه دارای اب و هوای اقیانوسی و مقدار چشمگیری بارندگی می باشد و تنها ناحیه ای در ترکیه می باشد که کل سال مقدار زیادی بارندگی به خود می بیند . این منطقه ساحلی شرقی به طور میانگین سالانه 2 هزار و 500 میلی متر بارندگی به خود می بیند.تابستان در این ناحیه گرم و مرطوب بوده در حالی که زمستان های خنکی دارد.بارش برف در این نواحی برخلاف زیاد بودن آن ماندگاری ندارد.دمای اب چیزی حدود 10 تا 20 درجه بوده و همیشه خنک می باشد .

نواحی ساحلی در این کشور بیشترین میزان رطوبت را دارا می باشند .نواحی داخلی مانند آنکارا به طور کلی تابستان های گرمی دارد و زمستان های برفی و سردی را دارا می باشد .قسمت های شمال شرقی در اطراف Erzurum وKars دارای تابستان های بارانی و خنک می باشند .

نواحی جنوب شرقی در نزدیکی مرز سوریه دارای اب و هوای بیابانی بوده و به طور مکرر دما بالای 40 درجه در طول تابستان بدون هیچ بارندگی می باشدبرف نیز در این نواحی وابسته به به زمان و به صورت گهگاه می باشد.

 گشت و گذار

 • با هواپیما : کلیه ی شهرهای بزرگ تحت خدمات خطوط هواپیمایی با قیمت های معقول قرار دارند بلیط به راحتی می تواند در بسیاری از ترمینال های بومی استانبول و شرکت ها یهواپیمایی محلی خریداری شودبسیاری از شهرها ارتباط روزانه با قطب های پر رفت و امد مثل آنکارا و استانبول را دارند.
 • با اتوبوس : ترکیه دارای بهترین خطوط و شبکه های اتوبوسرانی با تصفیه هوا صندلی های رزرو شده سرویس دهی با بهترین کیفیت می باشد.با اتوبوس در هر شهر شما می توانید به هرمقصدی حداقل نیم ساعت و حداکثر دو ساعته برسید.
 • با قطار : خطار یک پیشنهاد خیلی راحت و ارزان قیمت می باشد اما خط های قدیمی در مقایسه با با اتوبوس سرعت پایین تری دارند .TCDD خط راهن عمومی ترکیه می باشد . خط راهن استانبول-انکارا شلوغ ترین و پر رفت و امد ترین خط می باشد گه اکنون با سرعت های بالا سرویس های خود را ارائه می کند.
 • با اتومبیل : مانند کلیه کشورها و مناطق همسایه به جز قبرس و سواحل جنوبی ترکیه رانندگی در سمت راست می باشد .
 • با قایق : قایق های سریع السیر باسرعت 50 تا 60 کیلومتر در ساعت وصل کننده استانبول به سایر جهت های دریای مارمارا می باشند این قایق ها مدت سفر را به اندازه ی چشمگیری کاهش می دهند .

 گویش

 زبان رسمی کشور ترکیه ترکیه ای می باشد .ترکیه ای یک زبان Altaic بوده و شباهت زیادی به سایر زبان های ترکی که در ناحیه جنوب شرقی,مرکزی و شمالی اسیا صحبت می شود دارد .چون ترکیه ای یک زبان به هم چسبیده و ترکیبی می باشد با توجه به حالت گویش افراد بومی این زبان برای افراد شنونده سخت به نظر می اید.حدود 7 تا 10 درصد از جمعیت این کشور کردی صحبت می کنند .زبان های دیگری مانند laz  در شمال شرقی و عربی در جنوب شرقی صحبت می شود.زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی در بین نسل های جوان به طور چشمگیری محبوب می باشد.برای تقویت زبان ترکی خور بهتر است از کلمات ساده شروع کرده و از جمله های بلند پرهیز کنید.

ورزش و فعالیت

ترکیه به ورزش های زمستانی به خصوص اسکی مشهور می باشد .محبوب ترین مکان های ورزشی در این کشورBursa نزدیک شمال غرب , PALANDOKEN در شمال شرق و Eyciyes در مرکز کشور می باشد .saklikent در نزدیکی Anlyata یکی از مکان هایی است که که شما می توانید در هنگام صبح در ان اسکی کرده  و در بعد از ظهر در اب های گرم سواحل مدیترانه انجا شنا کنید.

خرید

ترکیه از بزرگ ترین تولیدکنندگان چرم می باشد بنابراین لباس های چرم در این کشور از سایر نقاط ارزان تر می باشد.بسیاری از مناطق در ترکیه تولیدکنندگان گلیم و فرش های دست بافت می باشند. عسل pine مارماریس نیز در این کشور بسیار مشهور می باشد و مزه ی متفاوتی از عسل های عادی گیاهی دارد.هرچند که به راحتی یافت نمی شود اما اگر عسل های مربوط به نواحی دره ی  macahel را یافتید هرگز ان را از دست ندهید.این عسل ازگل های جنگلی ساخته شده و در نواحی شمال شرقی دریای سیاه یافت می شود.

غذا

 • غذای اصلی :غذاهای ترکی ترکیبی است از مدیترانه ,آسیای مرکزی ,عرب و قفقازی .گوشت گاوه مهمم ترین گوشت این کشور بوده البته گوشت گوسفند نیز رایج می باشد اماگوشت خوک به سختی یافت می شود و غیر قانونی می باشد .تخم مرغ ,عدس ,خیار, لوبیا, پیاز, سیر جزء خوردنی های اصلی, پایه و ابتدایی این کشور می باشند.مهم ترین جز اصلی غذا برنج نان بلغور می باشد و اکثر غذا های این کشور با روغن زیتون یا گاهی کره پخته می شود.کباب در سرتاسر استانبول یا سایر شهرهای بزرگ به فراوانی یافت می شود.

رستوران های مخصوص افراد گیاه خوار در این کشور فراوان نبوده و فقط در مرکز شهرهای بزرگ یا بعضی مناطق توریستی یافت می شود .از نواحی مورد علاقه افرادی گیاه خوار می توان به ناحیه اژه اشاره چون در این نواحی بیشتر گیاهان جنگلی به عنوان غذای اصلی سرو می شود.

 برای مشاهده رستوران های ترکیه می توانید از این لینک استفاده کنید.

 • دسر: عمده ترین بخش دسر های ترکی شیرینی ها می باشند بخصوص شیرینی های مغز دار عربی همچنین دسر های تهیه شده از شیر نیز به فراوانی در این کشور یافت می شود.
 • صبحانه : صبحانه ی ترکیه ای ها به چای نان زیتون گوجر خیار پنیر فتا مربا و عسل خلاصه می شود.همچنین ازجمله صبحانه های رایج این کشور املت می باشد.
 • نوشیدنی : دوغ از جمله نوشیدنی های سرد کشور ترکیه می باشد .اما از نوشیدنی های گرم این کشور می توان به قهوه ,کاپوچینو و اسپرسو اشاره کرد.چای نیز در این کشور طرفداران زیادی دارد و در طعم های مختلف مثل چای سیب و چای مریم گلی اشاره کرد.شربت خشخاش قرمز ⟨red poppy syrup⟩ نیز از نوشیدنی های گرم سنتی این کشور می باشد که از شیر, ریشه ارکیده ,شکر و مقداری دارچین تهیه می شود.

گونه جانوری

صحرا های ترکیه محل زندگی بسیاری از مارهای سمی و غیر سمی می باشد.جنگل های مرطوب  شمال شرقی دریای سیاه محل سکونت تعداد زیادی از این مارهای کوچک اما بسیار سمی در جهان می باشد.قسمت های جنوب شرقی و جنوبی دارای شمار فراوانی عقرب می باشند. ازجمله پستانداران وحشی این کشور می توان به گرگ ,خرس و گراز اشاره کرد که بیشتر در نواحی کوهستانی یافت می شوند.

شماره های اضطراری

 • آمبولانس :112,911
 • آتش نشانی :110
 • پلیس :155
 • ژاندارمری :156   

 ترکیه کشوری است با جمعیت 73 میلیونی که در غرب در قاره آسیا قرار گرفت و جنوب شرقی آن در قاره اروپا قرار دارد همسایگان کشور ترکیه از شمال بلغارستان در شمال شرق گرجستان در شرق ایران و جمهوری آذربایجان از جنوب به کشور عراق وسوریه و از غرب با یونان همسایه می باشد پایتخت این کشور آنکارا و واحد پولی آن لیر می باشد اکثر مردم ترکیه مسلمان هستند این کشور به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم شده است و توسط تنگه های بسفر و دارداتل و دریای مرمره از قاره اروپا جدا می شود شهرهای توریستی تور ترکیه عبارت است از  استانبول ، آنتالیا ، بدروم و کوش آداسی از شهرهای مهم گردشگری این کشور می باشند و تمامی گردشگران که به شهر ترکیه مسافرت می کنند می توانند در طول مدت سفر خود در  تور ترکیه  مدت 3 ماه در کشور ( شهرها )  اقامت داشته باشند در نظر داشته باشید این کشور حدودا یک ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشد و آب لوله کشی آن قابل شرب نمی باشد

تور ترکیه

تور ترکیه یکی از پرطرفدارترین تورها در ایران است. نداشتن ویزا، نزدیکی آداب و رسوم، امکانات رفاهی، طول پرواز کم و ... از جمله عواملی هستند که اکثر مردم این تور را انتخاب می کنند.

تور شهرهای ساحلی ترکیه مانند: آنتالیا، آلانیا، کوش آداسی، بدروم، ازمیر و مارماریس به عنوان تورهای تفریحی به حساب می آیند که معمولا به صورت شش شب و هفت روز اجرا می شوند. اما تور شهرهای  استانبول و آنکارا هم به صورت تفریحی و هم به صورت بیزینسی از دو شب تا هر تعداد شبی که مسافر تمایل داشته باشد قابل اجراست.

تور ترکیبی ترکیه

تورهای ترکیبی ترکیه در هر فصلی قابل اجراست، تعداد شب های آن نیز به دلخواه مسافر می باشد. معمولا تور ترکیبی ترکیه از طریق شهر استانبول برگزار می شود. از پرفروش ترین تورهای ترکیبی ترکیه می توان به تورهای ذیل اشاره کرد.

استانبول+آنتالیا

استانبول+کوش آداسی

استانبول+بدروم

استانبول+مارماریس

قیمت تور ترکیه

قیمت تور ترکیه در فصل های مختلق متفاوت است اما به طور معمول در فصل پاییز و زمستان به کمترین قیمت و در فصل بهار و تابستان به بیشترین حد خود می رسد. در این فصل ها علاوه بر قیمت بلیط هواپیما، قیمت هتل های ترکیه نیز در قیمت تور ترکیه تاثیر گذار است.

خدمات تور

خدمات تورهای ترکیه شامل ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت، لیدر فارسی زبان، گشت شهری با تاهار و بیمه مسافرتی تا سقف 10.000 یورو می باشد.

پروازها

پرواز های تور ترکیه به دو دسته تقسیم می شوند:

1 – پرواز های ترک که شامل ترکیش ایرویز، اطلس گلوبال،فری برد، تلویند، پگاسوس، انور ایر، سان اکسپرس، بروجت و کرندون می شوند.

2 – پرواز های ایرانی که شامل ماهان، ایران ایر، کیش ایر، زاگرس، قشم ایر، آسمان، آتا، تابان و معراج می شوند.

بسته به شهر مقصد گاهی لازم است که بدانید کدام پرواز به کدام فرودگاه پرواز می کند.

هتل ها

هتل های ترکیه نسبت به خدماتی که ارایه می دهند و موقعیت جغرافیایی نرخ گذاری می شوند.

در تمامی تورهای ترکیه باید این نکته را در نظر گرفت که همیشه قیمت بالاتر یک هتل دلیل بر برتری کیفی نمی باشد. هتل های ترکیه به صورت هفتگی اسپشیال آفر اعلام می کنند که ممکن است این کاهش نرخ از دید مسافر (به اشتباه ) دال بر کیفیت پایینتر باشد.

اقامت

مسافرین تور ترکیه می توانند حداکثر تا 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند اما در صورتی که ملکی در ترکیه اجاره کنند می توانند اقامت یکساله تکیه را دریافت نمایند.

بهترین زمان سفر به ترکیه

دمای هوای ترکیه نسبت به تهران 2 الی 3 درجه کمتر است با توجه به آب و هوا بهترین زمان سفر به ترکیه 6 ماه اول سال می باشد. ماه های اردیبهشت، خرداد و شهریور بهترین زمان سفر به ترکیه از لحاظ قیمت در این 6 ماه است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات ترکیه

1 ژانویه           جشن سال نو میلادی ( کریسمس )

23 اپریل           روز حاکمیت ملی و روز کودک

19 می            جشن یادبود آتاترک و روز جوان و ورزش

30 آگوست      روز پیروزی

11-9 سپتامبر  عید فطر

29-28 اکتبر     روز جمهوری

19-16 نوامبر   عید قربان

 تور ترکیه تابستان 99 - تور ترکیه نوروز 1400 - تور ترکیه نوروز 1400 - تور استانبول نوروز 1400 - تور آنتالیا نوروز 1401