قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور برزیل

برزیل

برزیل بزرگترین کشور در امریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان می باشد.و بخاطر فوتبال سنتی و کارناوال سالانه در Rio de janeiro, Salvador, Recife, Olinda معروف می باشد.کشوری است دارای تنوع جغرافیایی گونان از نواحی شهری تا حیات وحش در جنگل های آمازون و تعداد بیشماری دیدنی و فعالیت های انجام دادنی در این کشور.
فرهنگ
اهمیت قاره ای ,تنوع جغرافیایی, تاریخ ,مردم ,فرهنگ این ,کشور بسیار متنوع , غنی و مهم می باشد.ابن کشور دارای تنوع مذهبی گوناگونی در مقایسه با کشور های همسایه خود دارد . و با وجود متحد و مشترک بودن در یک زبان بعضی نواحی و ایالات این کشور بسیار متفاوت از یکدیگر بوده و مانند کشور دیگری می باشند.در برزیل موزیک نقش مهمی را در هویت این کشور بازی می کند و funk برزیلی محبوب ترین نوع موزیکی است که مردم این کشور گوش می دهند . این موزیک دارای ریتم ثابت و تکراری بوده که همیشه یه جور می باشد و هرگز تغییر نمی کند.انها ریتم را ثابت نگه داشته و در همان ریتم اهنگ می خوانند در واقع می توان گفت که بیش از 100 موزیک funk در این کشور وجود دارد.شاید شما فکر کنید که مردم از شنیدن چنین موزیکی ممکن است خسته شوند اما در حقیقت این سبک از موزیک بسیارتاثیر گذار بوده و بسیاری از اهنگ های خوانده شده به این سبک هرگز فراموش نمی شوند.موسیقی funk را به نوعی موسیقی سنتی نیز می توان در نظر گرفت به علت قدرت زیاد در ریتم و اینکه این موسیقی توانایی این را دارد که مردم را در کنار یکدیگر جمع کند.
مردم
در این کشور تفاوت در نژاد و به طور ساده تر تفاوت در رنگ پوست یک حقیقت بسیار مهم و قابل توجه در میان مردم این کشوراست به گونه ای که شما افرادی با پوست های تیرتر را در طبقه های پایین تر اجتماعی و افرادی سفید پوست را در طبقات بالاترین خواهید دید .و تعدای از افراد متوسط افرادی چند رگه می باشند در این کشور مردم سیاه پوست نیز نیز در برزیل بیشترین قشر افراد ضعیف و فقیر را تشکیل می دهند.به غیر از نواحی جنوبی که سیاه پوستان و چند رگه ها که کمتر از 10% جمعیت را تشکیل می دهند.به طور کلی مردم برزیلی مردمی عاشق شادی می باشند درحالی که جنوبی ها ممکن است کمی سرد تر باشند .روابط گرم و مهمانوازی از ویژگی های مورد تحسین برزیل بوده و خانواده و اجتماع دو امر جدایی ناپذیر از یکدیگرند در این کشور.برزیلی ها در برخورد با افرادی که قبلا انها را ملاقات کرده اند یا انها را می شناسند بسیار خوش برخورد می باشند و با شما مانند صمیمی ترین دوست خود رفتار خواهند کرد مگر دلیلی برای عدم این رفتار وجود داشته باشد.اما گاهی در برخورد با توریست ها ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد مثلا مواردی مانند کرایه تاکسی ,هزینه رستوران ,هتل و …برزیلی ها اسپانیایی نیستند , برخی از افراد این کشور ممکن است از اینکه برخی بازدیدکنندگان مستقیما بگویند که اسپانیایی زبان اولیه یا دومین زبان برزیلی هاست رنجیده شوند اما اگر بازدیدکنندگان سعی کنند که مکالمه خود را به زبان پرتغالی انجام دهند با برخورد گرم تر ی از سوی مردم این کشور مواجه خواهند شد حتی گاهی اگر توریست ها به زبان اسپانیایی صحبت ککند مردم برزیل علاقمندند که با زبان پرتقالی جواب انها را بدهند.این میزان تضاد درچنین کشور بزرگی ممکن از توریست ها بخصوص اروپایی ها را به یک اندازه شوکه کرده و در مقابل مجذوب خود کند .از یک طرف بی علاقگی بسیاری از محله ها به اجتماع اقتصاد و مشکلات اکولوژیکی در مقابل ظهور نخبگان جوان و باراوردن تحصیل کردگان بسیار سطح بالا در بهترین امکانات شهر های مدرن .
آب و هوا
برزیل کشور بزرگی است که مناطق و شرایط اب و هوایی گوناگونی دارد .در شمال نزدیک به خط استوان فصل خشک و مرطوب از sao Paulo به سمت پایین تا جنوب کشور که دارای چها فصل بهار تابستان پاییز و زمستان می باشد. اب و هوا به صورت مداوم در حال تغییر می باشد . به گونه ای که می تواند بسیار داغ و گرم بوده سپس تابستان از بین رفته و هوا ناگهان بسیار سرد شود .می تواند در یک لحظه افتابی باشد و لحظه بد شروع به باریدن کند . اب و هوای گرم بهترین زمان برای تفریحات ساحلی و فعالیت هایی در فضاهای باز می باشد.
تعطیلات رسمی و ملی
یکم ژانویه سال نو 2.کارناوال فوریه/مارس 3.جمعه خوب مارس/اوریل 4. Tiradentes در 21 اوریل 5.روز کار 1 مه 6. Corpus Christi در ماه مه/ ژوئن 7. روز استقلال در هفتم سپتامبر 8. حامی مونث برزیل در 12 اوکتبر 9. روز all souls 10. روز جمهموری در 15 نوامبر 11. کریسمس در 25 دسامبر.
در این کشور ساعات کاری معمولا از 8 یا 9 صبح تا 5 تا 6 بعد از ظهر می باشد . بانک ها از دوشنبه تا جمعه باز هستند . مغازه های خیابان نیز از ظهر روز شنبه بسته می شوند و در روز دوشنبه دوباره باز می شوند.مراکز خرید و فروشگاه ها نیز به طور عادی از 10 صبح تا 10 شب و از روز دوشنبه تا یک شنبه مشغول به کار می باشند.
نواحی
برزیل پنجمین کشور بزرگ در روی زمین می باشد و خود این کشور به 5 ناحیه تقسیم شده است که یه شرح زیر می باشد:
شمال :آمازون ,جنگل و حیات مرزی و با تاثیرات چشمگیر Amerindian .
شمال شرق :فرهنگ سیاه قوی به خصوص در bahia .این ناحیه همچنین به عنوان خطوط ساحلی زیبای کشور نیز در نظر گرفته می شود.و دارای افتابی ترین و گرم ترین اب و هواست همچنین جز خشک ترین و فقیر ترین ناحیه نیز می باشد . این منطقه پایتخت forro که یک استایل موسیقی است می باشد.
غرب مرکزی : دارای سزمین های کشاورزی اباد شهرهای جوان و معماری مدرن . محل تولد و شکل گیری موسیقی sertanejo .
جنوب شرقی : قلب بین المللی و جهانی کشورSao Paul و Rio بزرگترین شهرهای کشور بوده و مرکز فعالیت های صنعتی و اقتصادی می باشند . همچنین دارای چند شهرمستعمراتی قدیمی نیز می باشد.
جنوب : سرزمین دره ها و دشت ها و علفزار ها بوده که فرهنگ gaucho بسیار از نواحی اروپایی در انجا تاثیر می پذیرد .این شهر بهترین استانداردها را برای زندگی در برزیل داشته و فقط دارای دو شهر بزرگ و چندین شهر متوسط و روستایی در حال سکونت می باشد.در طول قرن نوزدم بسیاری از المانی ها, ایتالیایی ها ,اوکراینی ها و لهستانی ها به این ناحیه مهاجرت کردند.
شهرها
این کشور دارای شهر های بیشماری می باشد اما از مهم ترین انها می توان به شهرهای زیر اشاره کرد:
Brasllia :پایتخت برزیل ودارای معماری های بینظیر و دیدنی .ساختمان ها و سازه ها دارای کلیساهایی سبد مانند . دارای قصرهای خیره کننده.
Florianopolis :شهری واقع شده در جزایر اقیانوس اطلس در جنوب ایالت Santa catarina با دریاچه هایی فوق العاده و دارای بیش از 40 ساحل طبیعی زیبا و تمیز.مقصد و محل بسیاری از آژانتینی ها در طول ماه های تابستان.
Fortaleza :پنجمین شهر بزرگ در برزیل و بهترین مکان برای دست یابی به سواحل شمال شرقی . شهری مشهور و شناخته شده بخاطر کمدی ها و موسیقی forro .
Manaus :قرار گرفته شه در مرکز امازون و پایتخت ایالت امازون و بزرگترین شهر امازون می باشد.مناسب ترین مکانن بازدید از جنگل های امازون . و ورودی به پارک ملی jau.
Porto Alegre :شهری بزرگ بین آژانتین و Sao paulo . ورودی به دربند ها و دره های بینظیر و سرسبز برزیل.
Recife :شهری در ناحیه شمال شرقی که توسط مستعمره نشین های هلندی ها به سکونت رسیده است .ساخته شده روی چندین جزیره می باشد که از طریق پل به یکدیگر متصل می شوند.دارای تاریخ و هنری غنی نیز می باشد.
Rio de janeiro :شهر زیبا و مشهور جهانی که پذیرای بسیاری از بازدیدکنندگان با اغوش باز مجسمه عیسی مسیح در بالا تپه Corcovado .
Salvador :اولین پایتخت برزیل که محل امیزه ای از فرهنگ های بینظیر اروپایی افریقایی می باشد .کارناوال های این شهر بسیار معروف بوده و متاثر از فرهنگ و مذهب افریقایی می باشد.
Sao Paulo :بزرگترین و غنی ترین و بین المللی ترین شهر برزیل جایی که شما شاهد تاثیر چندین قوم از جمله ایتالیا,کره ,ژاپن ,المان ,روسیه, عربستان, یونان و کاریب بر این شهر می باشید.
سایر مکان های گردشگری
آمازون از جنگلهای بزرگ و توریستی بوده با حیات وحشی بیشمار و فراوان.
پارک ملی chapada diamantine
حیات وحش و ابشارهای خیره کننده chapada dos veadeiros
llha Grande که جزیره زیبای برزیلی بوده و در فاصله 150 کیلومتری از Rio de janeiro قرار دارد.
Llha do mel که جزیره عسل نیز نامیده می شود و منطقه اکولوژیکی محاظت شده بوده دارای سواحل بسیار زیبا می باشد.
Fernando de noronha که یک جزیره گرمسیری بهشتی در وسط اقیانوس اطلس بوده و به عنوان یک میراث جهانی از سال 1997 مورد حفاظت قرار گرفته است.
گویش
زبان رسمی مردم برزیل پرتغالی می باشد و توسط کل جمعیت این کشوربه جز برخی نواحی دور افتاده در میان افراد قبیله نشین صحبت می شود.با وجود اینکه برزیلی ها از تمام قسمت های جهان برای قرن ها مهاجرت کرده اند.اما نوادگان و نسل های انها زبان پرتغالی به عنوان زبان مادری خود صحبت می کنند.زبان پرتغالی برزیلی دارای تفاوت هایی در تلفظ با زبان پرتغالی که در کشور پرتغال صحبت می شود است .اما به طور کلی صحبت کنندگان این دو کشور می توانند متوجه صحبت های یکدیگر بشوند.اگرچه فهمیدن پرتغالی های اروپا برای برزیلی ها کمی دشوار می باشد اما بسیاری از برنامه های تلوزیونی برزیلی به زبان پرتغالی می باشد.زبان انگلیسی به غیر از در برخی نواحی توریستی زیاد در این کشور مورد استفاده نیست بنابراین توقع نداشته باشید که رانندگان اتوبوس یا تاکسی انگلیسی متوجه شوند.زبان اسپانیایی نیز دارای شباهت هایی با زبان پرتغالی می باشد . و برزیلی ها می توانند تا حدود کمی متوجه صحبت های یک توریست اسپانیایی شوند.
حمل و نقل داخلی
سرویس هایی هوایی برزیل بسیار از مناطق را پوشش می دهند و بسیاری از پروازها دارای توقف در مسیرهایی مانند شهر ها و مراکز مهم می باشند.بسیاری از فرودگاه ها با حجم زیادی از مسافران توسط اتحادیه infraero کنترل می شوند.به طور کلی اگر شما قصد بازدید از چند شهر برزیل را دارید بهترین راه استفاده از پروازهای داخلی در این کشور می باشد.محل خطوط هوایی برزیل در طی 10 سال اخیرحداقل دوبار تغییر کرده است و بزرگترین خدمات دهندگان اکنون TAM و GOL می باشد که بیش از 80% پروازهای داخلی را به اشتراک می گذارند.برزیل بزرگترین شبکه ی جاده ای را در امریکای لاتین دارد با مسافتی بالغ بر 1.6 میلیون کیلومتر. بنابرین تاکسی ها گزینه مناسبی برای بازدیداز مکان های علمی, شهرهای تاریخی یا سواحل شمال شرقی برزیل و.. می باشند.بسیاری از جاده ها به خصوص در نواحی شمالی و جنوبی کشورو در امتداد سواحل دارای شرایط خوبی می باشند .و سایر مسیرها مانند مسیرهایی به سمت نواحیه امازون با وجود جاده ها بسیا در فصل های بارانی از نوامبر تا مارس دارای عبور و مرور بسیار سخت و حتی گاهی غیر ممکن می باشد.به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود که از یک نقشه خوب استفاده کرده و اطلاعات کافی از محل داشته باشید اطلاعاتی مانند شرایط جاده و میزان طول مسیر.استفاده از دوچرخه نیز در شهر های کوچک و مسیرهایی مناسب از رایج ترین وسایل حمل و نقل در میان مردم می باشد و شما جاده های مناسبی با کم ترین میزان ترافیک برای دوچرخه سواری را در خارج از شهرها خواهید یافت.خطوط ریلی برزیل نیز در طول جنگ های نظامی رژیم بسیار خراب و نابود شده اند و در زمان حال تعداد کمی از این خطوط ریلی اماده سرویس دهی می باشند.استفاده از قایق نیز به ویژه در نواحی امازون و سواحل غربی SAO LUIS بسیار رایج می باشند.قایق ها در این کشور معمولا برای گردش در محدوده استفاده می شوند نه برای جابه جایی بین مناطق.
طعم و غذا
تنوع طعم و غذا در برزیلی به اندازه تنوع در فرهنگ و جغرافیای این کشور می باشد .بسیاری از غذا ها به این کشور از طریق مهاجرت های دریایی اورده شده و در زمان متناسب با ذائقه نسل ها هماهنگی یافته است.غذاهای ایتالیایی و چینی در برزیل می توانند به اندازه غذاهای امازونی متهیر کننده باشند.غذای ملی برزیل feijoada می باشد که خورش دلچسب و لذیذ تهیه شده از دانه های سیاه گوشت خوک و گوشت گوسفند معمولا به صورت خشک تهیه می شود.این غذا با برنج سرو شده و برای تزئین ان از کلم برگ سبز و برشی از پرتغال استفاده می شود.این غذا در همه رستوران ها سرو نمی شود و بیشتر در روزهای شنبه و چهارشنبه سرو می شود. یکی از رایج ترین اشتباهات توریست ها خوردن زیاد این غذاست به خاطر داشته باشید که این غذا بسیار سنگین می باشد حتی برزیلی ها نیز ان را معمولا کم می خورندو زیاده روی نمی کنند.وعده ناهار ثابت و استاندارد برزیلی prato feito نامیده می شود. برنج و دانه های قهوه ای در سس با یک تکه گوشت استیک که گاهی اوقات از اسپاگتی ,سبزیجات و ماهی های کوچه سرخ شده فرانسوی در کنار ان نیز استفاده می شود.غذاهای عالی و فوق العاده دریایی نیز در شهرهای ساحلی بخصوص در شمال شرقی به راحتی یافت می شود.سانویج ها و اسنک های بریل نیز از غذاهای محبوب و رایج این کشور می باشد که به راحتی همه جا یافت می شود.Mineiro غذایی که پایه اصلی ان گوشت خوک و حبوبات می باشد و مقداری سبزیجات در کنار می باشد. مورد بعدی غذای Bahia در سواحل شمال شرقی که ریشه در طعم های هندی و اطلس در افریقای شرقی نیز دارد است که از اجزای اولیه ی انمی توان به نارگیل ,روغن خرما, فلفل تند و غذاهای دریایی اشاره .در نواحی امازون نیز بیشتر غذاها تهیه شده از سبزیجات و ماهی می باشد در منطقه تنوع زیادی از میوه های گرمسیری نیز وجود دارد. غذاهای ceara نیز بهترین انواع غذاهای دریایی را شامل می شوند و به دیلل داشتن بهترین انواع خرچنگ در برزیل بسیار معروف می باشند.در شهر های ساحلی غذایی با نام barreado سرو می شود که یک خورش گوشت دار غلیظ شده با ارد نشاسته بوده و با برشی از موز سرو می شود. این غذا باید به ارامی برای حدود 12 ساعت پخته شود تا به خوبی جا بیافتد.
برزیل به دلیل بالاترین کیفیت قهوه خود شهرت جهانی دارد . در این کشور قهوه به قدری مهم اس که حتی می توان ان را درون وعده غذایی جای داد مانند اهمیت برنج در کشور کرده چین و یا ژاپن .صبحانه در برزیل با قهوه صبح ,برای وعده بعد از ظهر قهوه با تکه ای نان یا به صورت تکی و همچنین نوشیدن یک فنجان قهوه شیرین و خوب بعد از غذا در رستوران معمولا به صورت رایگان اهمیت قهوه را به خوبی نشان می دهد.در این کشور هیچ چیز در روزهای گرم به اندازه اب نارگیل طرفدار ندارد و اب و عصاره نارگیل درون میوه خودش سرو می شود.
احترام و سایر اطلاعات
برزیلی ها مردم بسیار رک و راحت بوده و به راحتی در مورد مشکلات خود صحبت می کنند حتی در مورد مشکلاتی مانند فساد های اقتصادی .اما این موضوع باعث نمی شود که اجازه دهند شما به راحتی در مورد سیاست یا مسائل دیگر کشورشان نظر دهید.حتی در بسیاری از مناطق محلی موضوع سیاست بحث خیلی مهم و حساسی بوده در انجا و افراد باید مراقب صحبت های خود باشند.
در برزیل حمام کردن و دوش گرفتن بسیار طولانی و مکرر می باشد . در حقیقت برزیل تنها کشور رقیب ژاپن در این زمینه می باشد که مردم تن زمان زیادی را صرف نظافت خود می کنند.
بسیاری از برزیلی ها رقص بلدند و به راحتی می توانند به هنگام رقص با بدن خود راحت بوده و ان را به حرکت در اورند.
هنگامی مردم این که مردم این کشور با یکدیگر صحبت می کنند بسیار نزدیک تر از مردم امریکای شمالی یا اروپای شمالی کنار هم می ایستند به گونه ای می توان گفت شانه به شانه یا بازو به بازو.
برزیلی ها عاشق نوشیدند به خصوص ابجو سرد در هوای گرم و شراب در زمستان یا در رستوران ها.اگرچه نوشیدن شراب در بار یا میخانه زیاد مناسب نمی باشد مگر اینکه فرد تنها نبوده با یک دوس همراه خود یا جمعی کخ هه در ان می نوشند او نیز بنوشد.
شماره های اظطراری
برزیل دارای کد بین المللی 55 بوده و شماره تلفن ها 8 رقمی می باشد که از سال 2012 9 رقمی شده است. شماره های اظطراری مشترک در تمامی محل ها و مناطق نیز به این شرح می باشد :پلیس 190/امبولانس 192/اتش نشانی 193

تور برزیل نوروز 99- تور برزیل نوروز 1400