قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور سریلانکا

سریلانکا

بر اساس متون تاریخی و چندین نوشته باستانی هندی سرینلانکا دارای قدمتی بالغ بر 2550 سال است.یکی از معروف ترین حماسه نامه های هندی به نام رامایانا مربوط به جزیره ای در لانکا است که یک کشور جزیره ای در هند بوده و جزیره نظامی پادشاه Ravana بوده است .در طول تاریخ سریلانکا نام های فراوانی داشته است.در اواخر قرن 6 پیش از میلاد احتمالا از هندوستان شمالی سریلانکایی ها وارد سریلانکا شدند . بودایی ها در ابتدای اواسط قرن سوم پیش از میلاد شناخته شدند و تمدن بزرگی در شهرهایی مانند Anuradhapura شکل گرفت .این نواحی توسط پرتقالی ها در قرن 16 و توسط هلندی ها در قرن 17 اشغال شد و و قسمت های ساحلی جزیره در سال 1796 به بریتانیا واگذار شد و در سال 1802 مستعمره بریتانیا شد.در سال 1815 کل این جزیره به بریتانیا واگذار گردید .به عنوان و تحت نام Ceylon در سال 1948 استقلال یافت و نام ان در سال 1972 به سریلانکا تغییر کرد. در مه سال 2008 فشار های نظامی دولت حرکت های جدایی طلبانه Tamil Tigers را شکت داد و پایان جنگل 26 ساله در سال 1983 فصل جدیدی در تاریخ رقم زد. تور سریلانکا نوروز 98
آب و هوا سریلانکا
سریلانکا یک کشور گرمسیری است و شما نمی توانید توقع بارش باران را در هیچ قسمتی از کشور و در هیچ موقعی از سال داشته باشید.اگرچه دوتا از فصل های عظیم بارانی وجود دارند که بر جنوب و غرب سواحل سریلانکا تاثیر می گذارند این دو فصل عبارتند از بادهای موسمی شمال شرق از ماه اوکتبر تا ژانویه و دیگیری بادهای موسمی جنوب غرب از ماه مه تا جولای . تور سریلانکا نوروز 98
در پشت جزیره اب و هوا سریلانکا به صورت چشمگیری از یک قسمت کشور به قسمت دیگر ان تغییر می کند.برای مثال در Nuware Eliya در تپه های سریلانکای مرکزی دما بین 5 تا 20 درجه سانتی گراد در طول سال تغییر می کنددر حالی که Hambanthota که در نواحی خشک قرار گرفته است دارای دمایی بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد.
بیشتر نواحی این کشور سرزمین هایی پست و هموار بوده با رشته کوه هایی در نواحی جنوب مرکز که تا ارتفاع 2524 متر بالا رفته است. تور سریلانکا نوروز 98
گویش
زبان سینالا توسط اکثریت سینالایی ها و زبان تمیل توسط تمیلی ها و گروهی از مسلمانان این کشور صحبت می شود و هردو از زبان های رسمی کشور سریلانکا می باشند.زبان انگلیسی به طور رایج در بسیاری از شهر ها این کشور و همچنین توسط دوللت و بسیاری از توریست ها صحبت می شود .اما در حالی که بیشتر مردم در شهر Colombo می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند توقعی ندارند که همه افراد بتوانند مسلط به زبان انگلیسی صحبت کنند.در قسمت های توریسی و سواحل شما هیچ مشکلی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی نخواهید داشت .بسیاری از مردم روستایی نیز اگرچه قادر به صحبت به زبان انگلیسی نیستند اما در حد چند کلمه ساده این زبان را متوجه می شوند.
نواحی
ایالت مرکزی :نقاطی بلند و کوهستانی با شمار زیادی مزارع کشت زیبای چای ابشارها دره ها و اب های روان وجاری . بلند ترین کوه piduruthalagala و پایان جهان جهان معروف در Nuwaraeliya واقع شده است.
ایالت شمالی : بعد از پایان 30 سال جنگ شهری این ناحیه به ارامی به حالت اولیه خود به عنوان یک ناحیه مهم توریستی برگشته است .بعضی قسمت های این ناحیه ناامن بوده و هنوز از مین پاکسازی نشده اند.
ایالت شمال مرکزی : پادشاهی باستانی سریلانکا مربوط به چیزی در حدود 2500 سال پیش .غنی در تاریخ و ناحیه شناخته شده بخاطر مثلث فرهنگی.
ایالت شرقی :مناطق ساحلی محبوب شامل Nilaveli, pasikuda, Arugam Bay .
ایالت شمال غربی :ناحیه غنی در حیات وحش و پارک ملی wilpattu که بزرگترین پارک ملی در سریلانکا می باشدو تماشای دلفین ها در kalpitiya .
ایالت جنوبی :شهر تاریخی Galle و دارای پارک های ملی.
ایالت غربی:پایتخت اجرایی و اداری و بزرگترین شهر به علاوه تعدادی نواحی ساحلی بسیار محبوب.
Uva :تپه های کوهستانی خنک و سرسبز.
Sabaragamuwa :قله Adam و دارای هزاران ابشار.
شهرها
Colombo:پایتخت بازرگانی سریلانکا
Kandy :قلب معنوی و روحانی کشور و محل دندان بودا.
Anuradhapura :خرابه های پایتخت های باستانی .
Nuwara Eliya :دارای خنک ترین اب وهوا در سریلانکا می باشد و کوه های پوشیده شده از گیاه چای.
Polonnaruwa :خرابه های پایتخت های باستانی.
Batticaloa :شهری مهم در ناحیه شرقی دارای سواحلی تازه و خراب نشده توسط انسان ها .
Jaffna :پایتخت شمالی سریلانکا.
Galle :محل قلعه های هلندی و محل جذب بسیاری از توریست ها به دلیل سواحل روستایی بی نظیر.
Ratnapura :شهر جواهرات.
سایر مکان ها
Negombo که از خرابه های مستعمراتی هلند و پرتقال می باشد.kalpitiya ساحل دور افتاده و مناسب برای موج سواری و تماشای دلفین ها و نهنگ ها .Beruwela نواحی ساحلی در سواحل جنوبی .sigiriya محلی بینظیر برای صخره نوردی .Haputale شهر تپه ای کوچک در نواحی کوهستانی خنک .پارک ملی yala با حیات وحشی خیره کننده. Unawatunaنواحی ساحلی در سواحل جنوبی نزدیک به Galle .mirissa روستایی ساحلی کوچک در سواحل جنوبی نزدیک به matara با دو محل مناسب برای موج سواری. Tangalle درختان خرما کشیده شده در سواحل با شن های نرم و سفید و ابی فیروزه ای رنگ به دلیل وجود سولفات منیزیم .
حمل و نقل
در این کشور کرایه کردن ماشین بسیار کم هزینه بوده و میزان تصادفات جاده ای را کاهش می دهد همچنین توسط بسیاری از هتل ها پیشنهاد می شود.این ماشین ها را به چند دسته می توان تقسیم کرد 1. راننده سفید که ماشین کرایه شده به همراه راننده مخصوص به خود ماشین در اختیار است وعلاوه بر هزینه اتوموبیل هزینه ای جدا باید برای خدمات راننده پرداخت شود.2. راننده شخصی که شما باید گواهینامه بین المللی کشور خود را داشته باشید و باید به ان در مرکز گواهینامه سریلانکا اعتبار دهید تا بتوانید از ان در این کشور استفاده کنید.استفاده از اتوبوس ها برای جابه جایی بین شهری گزینه بسیار مناسبی می باشد که محل حرکت انها از پایانه های اتوبوس رانی می باشد اما گاهی این اتوبوس ها بسیار شلوغ بوده و راحت نمی باشند .پایانه های اتوبوس رانی محل هایی بسیار گیج کننده می باشند مخصوصا پایانه های بزرگ .سریلانکا دارای خطوط ریلی بسیار گسترده ای در بسیاری از شهر ها و شهرک ها بزرگ می باشد.قطار ها می توانند کم سرعت تر از اتوبوس ها باشند که بستگی به خطی که شما با ان سفر می کنید دارد که ایا سریع السیر است یا نه اما این قطارها راحت تر و ارزان تر از اتوبوس ها می باشند.قطار ها در 3 مدل وجود دارند قطارهای در جه یکو درجه دو که قطار های درون شهری را پوشش می دهند و به نوعی سریع السیر محسوب می شوند و نوع دیگر درجه 3 می باشد.خطوط ریلی در سریلانکا بسیار تماشایی می باشد بخصوص زمانی که مسیر عبوری در بین نواحی تپه ای کشور می باشد به دلیل وجود چشم انداز ها و کوه ها بینظیر این کشور.خطوط هوایی این کشور نیز زیاد گسترده نبوده و فقط مناطق کمی را پوشش می دهد و هواپیمایی دریایی را به شما ارائه می دهد که گزینه خوبی برای گرفتن عکس های بینظیر در طول سفر و کاهش زمان سفر نسبت به مسافرت های جاده ای می باشد.
فعالیت ها
یکی از فعالیت های رایج و محبوب این کشور موج سواری از ماه های نوامبر تا اوریل می باشید که شما می توانید در سواحل جنوبی و غربی از این تفریح لذت ببرید.از دیگر فعالیت ها می توان به پرواز دراوردن بادبادک در ماه های اوریل تا سپتامبر و ماه های دسامبر تا مارس می باشد که شما می توانید در نواحی سواحل شرقی به این فعایت بپردازید.غواصی و شیرجه زنی نیز در سریلانکا در ماه های نوامبر تا اوریل در سواحل جنوبی بسیار رایج می باشد همچنین در ماه ها اوریل تا اوکتبر نیزدر سواحل شرقی می توان به این فعالین پرداخت.پرداختن به بالون های هوای گرم نیز فعالیت هایی می باشد که در این کشور در فصول مخصوصی در دسترس بوده و در زمان صبح انجام می شود.از دیگر فعالیت های سرگرم کننده این کشور می توان به تماشای دلفین ها و نهنگ های و همچنین فیل ها اشاره کرد.
خوردن و غذا
در این کشور غذا به طور کلی بسیار ارزان قیمت بوده وغذای عمده سریلانکا برنج و ادویه کاری می باشد.مقدار زیادی برنج به صورت تپه ای که با تنوع زیادی از ادویه های کاری و خوراک های لذیذ درکنار ان سرو می شودکه بسیار ارزان قیکت بوده و جمعیت زیادی برای خوردن ان در خیابان ها صف می کشند.اگر شما به خارج از شهرColombo سفر کرده در جاده ها مکان های زیادی برای توقف و غذا خوردن وجود دارد همچنین رستوران ها و هتل های بین جاده ای نیز دارای رستوران های مناسبی برای غذا خوردن می باشند و هردو غذای سریلانکایی و غربی را در منوهای خود جای داده اند . اگرشما زیاد به دنبال تنوع و ماجراجو نمی باشید ساندویچ و سوپ هایی که در این رستوران ها ارائه می شود گزینه مناسبی است . kottu roti که مخلوط نان roti خرد شده سبزیجات و گوشت مورد نظر شما می باشد و غذایی که به هر توریستی پیشنهاد می شود.این غذا وقتی که تازه پخته شده و خورده شود طعم فوق الهاده و فراموش نشدنی دارد.غذاهای سریلانکا به طور عمده بسیار ادویه دار و تند می باشند اما شما می توانید نوعد کم ادویه ان را نیز درخواست کنید.ازدیگر غذاهایی که به شما پیشنهاد می شود در این کشور امتحان کنید string hoppers, hoppers ,pittu & kiribath می باشد. به یاد داشته باشید که مردم سریلانکا با دست راست غذا می خورند.
از نوشیدنی های این کشور می توان به اب معدنی اشاره کرد که دولت اعلام کرده این اب ها زیاد امن و تمیز نمی باشند واستفاده از ابهای بطری بسیار بهتر است.
سالم بمانید
تب دنگی یا استخوان شکن که در طول فصل های بارانی از طریق نیش پشه ایجاد شده .بهتر است هنگام سردرد و درد مفاصل حتما ازمایش خون دهید .از سپتامبر سال 2016 سریلانکا به طور رسمی سریلانکا توسط سازمان سلامت جهانی به عنوان کشور فاقد مالاریا شناخته شده است.فیلاریا یا همان کرم انگلی موجود در خون که سریلانکه به عنوان اولین کشور در ناحیه اسیای جنوبی است که این بیماری را نابود کرد.گواهی واکسن تب زرد برای تمامی مسافرانی که وارد می شوند سالی یک بار لازم است .در این کشور گزیدگی مار نیز در بین مسافران و توریست ها به ندرت دیده می شود.
از نکات بهداشتی می توان به این مورد اشاره کرد که بسیاری از سرویس بهداشتی های این کشور از دستمال های کاغذی استفاده نمی کنند پس حتما بخاطرداشته باشید که دستمال همراهتان باشد.
احترام
در این کشور به هنگام ورود به معابد و مکان های مقدس بهتر است که کفش های خود را در اورید .این موضوع در مورد ورود به خانه نیز صدق می کند.
هرگزبالای سرراهبان بودایی را لمس نکنید و بادستبه سر انها ضربه نزنید .کاری که بسیاری از بچها ممکن است در معابد انجام دهند.همچنین در این کشور احترام زیادی برای راهبان قائل می شوند و در مکان های عمومی این موضوع به وضوح قابل رویت می باشند.
هرگز تا زمانی که به اندازه کافی از معابد دور نشده اید هرگز پشت خود را به تندیس بودایی نکنید .
برهنگی کامل در سریلانکا غیر قانونی می باشد به جز در نواحی ساحلی خصوصی که اجازه این کار را داشته باشید.
در این کشور بهتر است به هنگام دست تکان دادن یا پول دادن و سایر موارد جزئی دیگر از دست راست خود استفاده کنید .
به هنگام صحبت در مورد مسائلی مانند سیاست مذهب و سایر موضوعات حساس در این کشور بسیار مراقب باشید و سعی کنید یا نظری ندهید یا عادلانه در مورد این مسائل نظر دهید.

تور سریلانکا نوروز 98 - مجری مستقیم تور سریلانکا نوروز 98 - کارگزار سریلانکا - رزرو هتل در سریلانکا - تور ارزان سریلانکا - تور سریلانکا نوروز 99 - تور سریلانکا نوروز 1400