قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان تنها کشور بجا مانده از 3000 سال پیش در نقشه اناتولیا می باشد.این کشور اولین کشور مسیحی جهان بیش از 1700 سال پیش در سال 301 میلادی شد و دارای جمعیت زیادی در سرتاسر جهان می باشد.به دلیل اینکه جمهوری شوری سابق در میان قفقازو بین اسیا و اروپا قرار گرفته است , ارمنستان دارای فرهنگ غنی و باستانی می باشد.
ارمنستان دارای خط مرزی با ترکیه در غرب ,با گرجستان در شمال, ایران در جنوب ,اذربایجان در شرق و با نخجوان در جنوب غرب می باشد.5% از ناحیه ی سطح کشور شامل دریاچه sevana lich می باشد که بزرگترین دریاچه در قسمت های کوچکتر رشته کوه های قفقاز می باشد.فراوانی کوه ها و دره های کوهستانی ارمنستان باعث ایجاد شمار فراوانی تنوع اب و هوایی با تغییرات چشم انداز از نواحی خشک تا جنگل های سرسبز در لبه های بالایی کوه ها شده است.
دانستنی ها
اگرچه بسیاری از علائم در این کشور به خصوص در شهر Yerevan به زبان لاتین می باشد اما زبان انگلیسی زیاد برای صحبت در این کشور رایج نیست.بسیاری از راننده تاکسی ها و فروشندگان در مغازه ها یا مراکز خرید اصلا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند یا اصلا این زبان را متوجه نمی شوند.روسیه ای مهم ترین زبان خارجی است که در این کشور بجا مانده است.شما هنگام که در حال گردش در این کشور می باشید به خوبی با دیدن تعداد بیشمار صومعه و خانقاه در بین جاذبه های گردشگری این کشور متوجه اینکه اولین کشور رسمی مسیحی در جهان است می شوید.خوشبختانه برای کسانی که علاقه ای به دیدن صومعه های فرسوده ندارند تعداد زیادی از این صومعه ها درون قصر هایی با زیبایی های طبیعی باورنکردنی ساخته شده است .
از سال 2001 هنگامی که ارمنستان هزار و هفتصدمین سالگرد مراسم ملی مسیحی را جشن گرفت میزان بازدیدکنندگان از این کشور هر سال حدود 25% افزایش یافته است.
تاریخ
قدمت تاریخی ارمنستان بالغ بر 3000 سال می باشد . ارمنستانی ها در نواحی کوهستانی ارمنستان مناطقی مانند کوه های پهناورو دره هایی که از اناتولیای شرقی و کوهای قفقاز جنوبی عبور کرده است سکونت کرده اند. در طول تاریخ این مناطق محل زندگی مردم عادی و محل حکومت و به تخت نشستن و از تخت افتادن پادشاهان و شاهزادگان زیادی بوده است.انها تنها قبل از امپراطوری tigran در زمان مسیح با هم متحد بودند و این امپراطوری از دریای کاسپین تا مدیترانه کشیده شده بود.بخش زیادی از تاریخ ارمنستان زیر سلطه ی نواحی بسیار قدرتمند گذشته است .قسمت غربی ارمنستان برای مدت زیادی تحت سلطه روم شرقی یا عثمان ترک بوده در حالی که قسمت شرقی تحت سلطه فارس ها یا روسیه ای بوده است .این امپراطوری ها معمولا جنگ های خود را در ارمنستان به راه می انداختند و از سربازان این کشور استفاده می کردند.این یک همسایگی ناعادلانه و سخت بود اما ارمنستان شروع به مدیریت کشور خود کرد تا زبان و کلیسا و هرچیزی که استقلال انها را ایجاد کند مخصوص به خود را داشته باشد.ارمنستان در جاده ابریشمی قرار گرفته بود و ساخته های ارمنی ها شبکه بازرگانی تاجران و گسترش روابط از اسیای شرقی به ونیز بوده است.با بالا امدن ناسیونالیزم ارمنستانی ها برای نواحی و حفظ ارزش های خود بهای سنگینی پرداختند.
فرهنگ
به دلیل اینکه ارمنستان بین اروپا و اسیا, شرق و غرب قرار گرفته است در نتیجه تاثیر زیادی بر فرهنگ ارمنی دارد.بسیاری از ارمنستان را به عنوان کشوری اروپایی در نظر می گیرند اما اجتماع محافظه کاری سیاسی انها دربرخی زمینه ها به درستی در اروپا برای چند دهه دیده نشده است.از هم پاچیدگی و سقوط شورای متحد کانال ها و راه های زیادی برای روابط با غربی ها را ایجاد کرده است بخصوص در Yerevan بیشتر از هرجای دیگر کشور. جمعیت کوچک ارمنستان یک جمعیت بسیار هم جنس و مشابه می باشد چیزی در حدود 99% ارمنستان.در بسیاری از نقاط این کشور مردم این سرزمین بخصوص در نوحی روستایی به مهمان نوازی خود می بالند.
مذهب
همانطور که گفته شد در سال 301 میلادی ارمنستان اولین کشور مسیحی در جهان شد و چیزی که به فراوانی در این کشور یافت می شود کلیسا و صومعه است.ارمنی ها وابسته به پاپ می باشند و . کاتولیک مخصوص به خود را دارند.که یک رهبر مذهبی مانند پاپ برای کاتولیک های رومی می باشد.
جغرافیا
ارمنستان یک کشور کوچک کوهستانی و پر از چشم انداز می باشد.کشیدگی کوه ها دره ها و دربند های این کشور باعث می شود این کشور بزرگ تر از چیزی که هست دیده شود.و هنگامی که شما در نواحی جنوبی می باشید دریاچه sevana منظره تمام نشدنی از حرکت اب را ایجاد می کند .علاوه بر اینکه این یک تنوع جغرافیایی نیز می باشد تنوع اب و هوایی ارمنستان از نواحی گرم خشک گرفته تا جنگل های بارانی و قله های پوشیده از برف و دریاچه بزرگ وابسته به کوه الپ را شامل می شود.
آب و هوا
اب و هوای این کشور قاره ای و اقلیمی می باشد .تابستان ها خشک و افتابی است از اواخر ما ژوئن تا اواسط ماه سپتامبربنابرین بهترین زمان برای افتاب گرفتن می باشد .دماه ها بین 22 تا 36 درجه سانتی گراد یا 72 تا 97 درجه فارنهایت متغیر است اگرچه مقدار کم رطوبت در دمای بالا موثر است.اگرچه هوای بسیار سرد و یخی کوهستانی این شدت گرما را تا حدودی جبران کرده و اب و هوای خنکی را فراهم می کنند. بهار در این کشور کوتاه می باشد در حالی که پاییز بسیار طولانی است . پاییز در این کشور به دلیل جنب و جوش و پراز رنگ بودن خود بسیار محبوب می باشد.زمستان تقریبا بسیار سرد بوده و بارش زیادی نیز دیده می شود.در حالی که حدود دما چیزی بین منفی 10 و منفی 5 درجه سانتی گراد یا 14 تا 23 درجه فارنهایت می باشد.بنابرین فصل زمستان ارمنستان بهترین زمان برای اسکی در نقاط برفی این کشور می باشد.همچنین ار دیگر فعالیت های رایج این کشور می توان به موج سواری ,هاکی ,صخره نوردی نیز اشاره کرد.
نواحی
ارمنستان مرکزی :مرکز سیاسی ارمنستان و پر از شهرهایی با موزه ها و جاذبه های فرهنگی .مرکز فرهنگی Echmiadzin .محل اتشفشان Aragats با ارتفاع 4100 متر.دارای صومعه های GEGHARD و KHOR VIRAP .بسیاری از این مناطق شامل زمین های خشک و صاف دره ی ارارات می شوند.و همچنیم محل زیبا و مخفی KHOSROV که به ندرت بازدید می شود.
ناحیه دریاچه sevana :این ناحیه در اطراف دریاچه LEVANA با ارتفاع 200 متر واقع شده است که خودش توسط مقبره ها و اثار باستانی, کلیسا ها و سواحل بسیار محبوب محاصره شده است.از دیگر نکته ها می توان به وجود بزرگترین گورستان جهان به نام KHACHKAR سواحلی در نزدیکی صومعه SEVANAVANK و تعدادی بیشماری رستوران ماهی و خرچنگ در میان این نواحی اشاره کرد .
ارمنستان شمالی :این منطقه با گرجستان در شمال دارای خط مرزی بوده و این ناحیه کوهستانی شامل تعداد بی شمار و بسیار شگفت انگیزی کلیسا و صومعه مجزا می باشد.رودخانه ی دره مانند Debed و ناحیه دور افتاده شمشادین در ارمنستان نیز از دیگر جاذبه های توریستی این ناحیه می باشد.
ارمنستان جنوبی :گزینه و قسمت زیبایی از ارمنستان که از جنوب به سمت مرز ایران کشیده شده است و دارای قار های بسیار هیجان انگیز و مقبره های مسیحی زیبا و دور افتاده می باشد.
Nagorno-Karabakh :به طور ویژه به عنوان بخشی از اذربایجان در نظر گرفته می شود .این ناحیه بالفعل در مقایسه با نواحی ارمنستان از اذربایجان مستقل و جدا می باشد و تنها از طریق ارمنستان قابل دسترسی است . جدا از تپه های سرسبز کوه های بلند و مکان های مناسب برای هاکی و صومعه های بینظیر بسیاری از توریست ها جذبه ویرانه های شهر aghdam و دوباره به جمعیت رسیدن شهر shushi می شوند .که هردو این شهر ها در طول و بعد از جنگ karabakh ویران شدند.
شهرها
Yerevan :پایتخت و بزرگترین شهر
Gyrumri :دومین شهر
Vanadzor :سومین شهر
Dilijan :جنگل های محبوب این شهر به عنوان سوئیس کوچک ارمنستان شناخته می شوند.
Jermuk :شناخته شده بخاطر چشمه های اب معدنی که از دمای بسیار بالا بیرون می ایند و می توان به عنوان چشمه اب گرم نیز از انها لذت برد .
Tsaghkadzor :مقصد و مکان مناسب اسکی در ارمنستان.
گردشگری و حمل و نقل
یکی از بهترین گزینه برای گردش در شهرهای بزرگ استفاده از پیشنهادهای توری شهر Yerevan می باشد که از تورها نصف روز شروع شده تا گردش یه روزه .استفاده از وسایل نقلیه عمونی در ارمنستان بسیار خوب و مقرون به صرفه می باشد اما رفتن به مکان ها دور افتاده و خارج از دسترس به کمک این وسایل می تواند بسیار سخت باشد.هرشهر سیستم حمل و نقلی محلی مخصوص به خود را دارد برای گردش در روستا و نواحی که به پایتخت این کشور متصل می شوند.بسیاری از سفرهای درون شهری با مینی بوس ها یا اتوبوس هایی صورت می گیرد که دارای 14 صندلی می باشد.اتوبوس های ارمنی از قبل بلیط نمی فروشند و شما باید در طول مسیر یا ابتدای ان پول خود را به راننده پرداخت کنید.
بسیاری از توریست های غربی برای گردشگری در این کشور به محض ورود خود یک تاکسی اجاره می کنند که این تاکسی تقریبا به تمامی نقاط مورد نظر دسترسی دارد.اگر شما دارای وسایل زیاد و بسیار سنگین می باشید استفاده از تامسی برای گردش یکی از مناسب ترین گزینه هاست.بسیار از تاکسی از مترسنج ندارند در نتیجه شما باید پول را خود را قبل از خروج به نسبت مسیر خود پرداخت کنید.
قطارهای ارمنستان هنگام حرکت در طول کشور سرعت کمی دارند .گزینه پرواز های داخلی چندانی در این کشور برای هواپیما وجود ندارد و و فقط دو فرودگاه مشغول به کار وجود دارد و هیچ پرواز داخلی در این کشور دیده نمی شود.
گویش
زبان ارمنی زبان رسمی این کشور می باشد و شکل مخصوص به خود را را در بین زبان اروپایی دارد. اگرچه تقریبا همه ارمنی ها می توانند به زبان روسیه ای نیز صحبت کنند به دلیل اینکه ارمنستان جزئی از شورای متحده بوده است .زبان انگلیسی نیز درحال گسترش می باشد به ویژه در پایتخت این کشور.
غذا
Khorovats غذایی است که می تواند با گوشت خوک گاو مرغ و یا گوشت گوسفند پخته شود و با پیاز و سایر ادویه های ارمنی طعم دار می شود. از دیگر مواد مورد نیاز این غذا می توان به گوجه فرنگی بادمجان و فلفل اشاره کرد .
Borscht یک سوپ گیاهی است که به طور سنتی از ریشه چغندر به عنوان ماده اصلی که رنگی قرمز پایه و مهم در غذا ایجاد می کند تهیه می شود.این غذا معمولا به صورت گرم و با یک سس کرمی سرو می شود.
Khas یک غذای سنتی است که از ناحیه shirak سرچشمه گرفته شده است.که سابقا یک غذای زمستانی برای افراد فقیر بوده اما اکنون به عنوان غذای خوش مزه در جشن های زمستانی سرو می شود.
Dolma که از انگور خشک شده انواع مختلف کلم خشک شده فلفل و بادمجان تهیه می شود.
میوه ها و سبزیجات ارمنی بسیار ویژه می باشند اگر یکبار انها را امتحان کنید هرگز طعم انها را فراموش نخواهید کرد میوه هایی مانند هلو انگور, زردالو و انار .
نان های ارمنستان بسیار طعم دار می باشد و انواع گسترده ای از نان از سیاه تا نوع سفید در این کشور پخت می شود.محصولات لبنی این کشور نیز به صورت گسترده و تازه وجود امد برای مثال ماست برای قرن ها در طول تاریخ در این کشور وجود داشته. Okroshka نیز یک سوپ سرد می باشد که با کفیر و خیار و شوید تهیه می شود.spas نیز یک سوپ گرم بسیار خوش مزه تهیه شده از کفیر و دانه یا حبوباتی درون ان تهیه می شود.
احترام
در ارمنستان دادن جای خود در وسایل نقلیه یا مکان های عمومی به افراد سالمندان و مسن تر بسیار رایج می باشد حتی گاهی مردان جای خود را به زنان می دهند.جمله خانم ها مقدم ترند در این کشور بسیار مورد توجه می باشد .و از طف فرد نشانه ادب است اگر که این موضوع رعایت شود.در ارمنستان هنگامی که افراد چه زن چه مرد به کلیسا می روند از انها توقع می رود که لباس مناسب و رسمی به تن داشته باشند.همچنین روشن کردن شمع در این مکان ها یک امر دلبخواهی اما زیباست که صورت می گیرد.همچنین به هنگام ملاقات و بازدید از یک کلیسا شما باعث سکوت را کاملا رعایت کنید. تور ارمنستان نوروز 99 - تور ارمنستان نوروز 1400