قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور گرجستان

گرجستان

کشوری است در اروپای شرقی و در سواحل دریای سیاه .گرجستان در جنوب روسیه و در شمال ترکیه ارمنستان و آذربایجان قرار گرفته است.گرجستان قسمتی از پهلوهای شرقی اروپا را با قرار گرفتن در وسط مرز قاره ای با آسیا شکل می دهد .این کشور تقریبا هم اندازه ایرلند بوده و در عرض جغرافیایی یکسانی با گرجستان فرانسه جنوبی و نیویورک قرار گرفته است.گرجستان کشوری است در حال توسعه اما رشد سریع کشور بیشتر به دلیل رده های بسیار پایین جرم و فساد در ان است.با شروع اواسط دهه 2000 میزان جذب توریست در گرجستان افزایش یافت و میزان بازدیدکنندگان از نواحی دریای سیاه چند برابر شد.
نواحی
Kartli : قلب و مرکز گرجستان و مرکز فرهنگ گرجستان شرقی دارای اقتصادی ملی و فرهنگی و چرخه سیاسی . محل بسیاری از مکان های گردشگری بزرگ مانند:,tbilisi Mtskheta, Gori, Kazbegi .
Rioni :مرکز گرجستان غربی و پادشاهی باستانی cohchi همچنین سرزمین Golden Fleece . امروزه محل پایگاه های باشکوه یونسکو و دارای نواحی کوهستانی بینظیر.
Kakheti :مرکز تولید شراب در گرجستان .دارای اب و هوایی نسبتا خشک و پر از دره و کلیساهای زیبا و صومعه .
جنوب غربی :مرکز فعالین نواحی ساحلی گرجستان و محل دومین شهر بزرگ ملی.
شمال غربی :ناحیه با چشم اندازهای متنوع .متغییر از سرزمین های مردابی و باتلاقی و زمین های پست غربی تا یکی از بلند ترین کوه های اروپا درupper svaneti .
Samtskhe-javakheti :منطقه ای که شامل جمعیت زیادی از ارمنی ها می باشد.و محل شهر شهر غاری vardzia .
قلمرو های مورد مشاجره⟨آبخازیا, جنوب عثتیه⟩ :ناحیه جدا از منافع روسیه ای گرجستان که توسط دولت مرکزی کنترل نمی شود. آبخازیا منطقه ایست ساحلی با اب و هوای نیمه حاره ای و مقاصد اتشفشانی درحالی که جنوب عثتیه ناحیه بلند در رشته کوه ها قفقاز می باشد.هر دوی این مناطق توسط گارد مرزی روسیه کنترل می شوند.
شهرها
Tbilisi :متنوع ترین و بین المملی ترین شهر گرجستان .این شهر و یکی پایتخت ملی نیست بلکه مرکز فعالیت است که بیش از یک سوم کل جمعیت گرجستان را شامل می شود.این شهر ترکیبی زیبا از سازه های قدیمی کلاسیک و فرا مدرن می باشد.
Batumi :دومین شهر بزرگ گرجستان .ترکیبی از سازه های کلاسیک در مقابل صحنه بالا رفتن سازه هایی غول پیکر و اسمان خراش .همچنین دارای نخل های خرما در سواحل دریای سیاه.
Borjomi :شهر کوچک تماشایی دارای چشمه های اب معدنی و پارک ملی و عمارت های تابستانی خاندان های روسیه ای.
Kutaisi :سومین شهر بزرگ گرجستان و پایتخت تاریخی ناحیه باستانی Colchis . محل دوتا از میراث جهانی یونسکو.
Mtskheta :پایتخت سابق تاریخی گرجستان شرقی . مرکزکلیسای ارتدوکس های گرجستانی .
Akhaltsikhe : پایتخت کوچک Samtskhe-javakheti و نزدیک به از مقاصد توریستی به نام های vardzia و صومعه sapara.
Gori :زادگاه استالین .
Sukhumi :پایتخت Abkhazia و دارای نواحی ساحلی زیبا درمقابل کوه ها اما این ناحیه از تحریم های اقتصادی و جنگ در عذاب است.
Telavi :پایتخت kakheti بهترین مکان برای فعالیت کارخانه های شراب سازی همچنین دارای قلعه و صومعه های بینظیر.
سایر جاذبه های گردشگری
از جاذبه های این کشور می توان به رشته کوه kazbeg اشاره کرد که بلندترین کوه در اروپا بوده و محل کلیسای سه گانگی مقدس می باشد.Davit Gareja نیز صومعه است مربوط به قرن 6 در چشم انداز کوه ها که مقابل بیابان ها اذربایجان را گرفته و دارای نقاشی های ابرنگی زیبایی روی گچ می باشد.pasanauri یکی از مهم ترین و بزرگترین مکان های اسکی در رشته کوه های قفقاز می باشد.که در امتداد بزرگراه نظامی به سمت kazbeg قرار دارد.shatili نیز رشته کوه های بلند روستایی در نزدیکی مرز روسیه .upper svaneti مسکونی ترین ناحیه اروپایی که در نزدیکی mestia واقع شده است و محل میراث جهانی یونسکو نیز می باشد.uplistsikhe جاده ابریشمی 3600 ساله که مرکز بزرگ افراد کافر می باشد.
آب و هوا
بیشتر نواحی کشور دارای اب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب می باشد .دارای تابستانی گرم و مرطوب به جز در نقاط مرتفع می باشد.کل کشور شامل کوه های شمال گرجستان اب و هوایی معتدل به بارندگی هی سنگین را دریافت می کنند که از 1143 میلی متر درگرجستان مرکزی به تقریبا 1905 میلی متر در اطراف نواحی شمالی کشور تغییر می کند.درجه هوا نیمه گرمسیری این کشور بستگی به ارتفاعات دارد که نزدیک به اقیانوس اطلس یا خلیج مکزیک می باشد.مورد بعدی در قسمت های شمالی کشوراست که از اقیانوس ها دور بوده و ارتفاعی تقریبا 1350 متر بالاتر از سطح دریا دارند .بالاترین دمای ثبت شده 112 درجه فارنهایت یا 44.4 درجه سانتی گراد 24جولای سال 1952 و پایین ترین دما منفی 17 درجه فارنهایت یا منفی 27.2 درجه سانتی گراد در در قسمت شمای کشور در 27 ژآنویه 1940 بوده است.
گویش
برای طرفداران زبان , زبان گرجستانی و لهجه ان عامل جاذبه و شیفتگی به این زبان می باشند.اما براس سایرین که علاقه ندارند می تواند بسیار دشوار باشد. گرجستانی در هیچ موردی شبیه به زبانی که خارج از این کشور صحبت می کنند نیست و به دلیل هم اهنگ بودن خود بسیار معروف می باشد.لغات اصلی گرجستانی همیشه سخت تر از چیزی که دیده می شوند هستند .بنابرین سعی کنید قبل از ورود به این کشور کمی روی این زبان یا زبان روسیه ای تسلط پیدا کنید. بیشتر افراد که متوجه زبان روسیه ای می شوند شامل نسل های مسن تر و اقلیت های قومی مانند اذری ها ارمنی ها و ابخازیا و عثیته می باشند.به این دلیل که زبان روسیه ای در طول شوروی اجباری بود.افراد کم سن و سال تر در گرجستان تا حدودی به انگلیسی مسلط می باشند و علاقه زیادی به یادگیری این زبان در ان ها زیاد است و اخیر بسیاری از مدارس داوطلبان بومی زبان انگلیسی را دریافت کرده و انگلیسی به سرعت دومین زبان این کشور خواهد شد.
گردشگری
تاکسی ها یکی از راحت ترین و ارزان ترین راه ها برای سفر در گرجستان می باشد.به خاطر داشته باشید که برخی از رانندگان تاکسی شاید از مسافران خارجی کرایه بیشتری می گیرند بنابراین قبل از سوار شده کرایه را طیکرده یا حتما براساس مسافت طی شده کرایه بپردازید.علاوه بر مینی بوس های درون شهری گرجستان دارای خطوط بین شهری نیز می باشد و پایان مسیر انها معمولا پایانه های اتوبوس رانی می باشد و تمام پایانه به زبان گرجستانی نوشته شده است . دوتا از پایانه های پایانه های بزرگ مینی وجود دارد که یکی از انها در نزدیکی پایانه مترو و دیگری نزدیگ پایانه خطوط ریلی قرار گرفته است.در گرجستان شبکه گسترده ای از قطار وجود دارد و امکان تهیه بلیط بصورت اینترنتی نیز وجود دارد اما گاهی مسافران خارجی برای تهیه بلیط با مشکلاتی چون ریپورت شدن مواجه می شوند قطار های گرستان معمولا کم سرعت بوده اما بسیار ارزان قیمت می باشند.اگر علاقمند به استفاده از دوچرخه در این کشور می باشید حتما به یاد داشته باشید که به دلیل کوهستانی بودن این کشور استفاده از دوچرخه های مخصوص کوهستان بهترین گزینه می باشد و بسیاری از مسیر ها برای عبور این دوچرخه ها مناسب می باشد.حتی شما می توانید درشهرهای بزرگ این کشور دوچرخه کوهستانی را کرایه کنید.
غذا
طعم ها و مزه های گرجستانی در میان سایر نواحی بسیار مشهور می باشند.غذای محبوب و ملی این کشور به نام Khachapuri که نان پر شده با پنیر و khinkali که گوشت خرد شده و ادویه دار شده در یک خمیر که مقدار زیادی سرو می شود.درحالی که khachapuri برای هر وعده ای قابل خوردن است , khinkali فقط در وعده مخصوص به خود سرو می شود.Mtsvadi نیز یک گوشت کتف خوک یا گوساله کباب شده طعم دار می باشد.که معمولا با پیاز سیر شوید و.. طعم دار می شود.به عنوان یک غذای مختصر و سریع خوردن انواع مختلف ghvezeli یک گزینه مناسب است که از اجزای درون ان می توان به سیب زمینی پنیر گوشت اشاره کرد و معمولا در سوپرمارکت ها نیز فروخته می شود. حواستان به غذاهای غربی مانند پیتزا و همرگر در این کشور باشید زیرا معمولا با نمونه اصلی ان کمی فرق دارد برای مثال از سس مایونز بجای پنیر در این غذاها استفاده می شود.به هر حال این تغییرات برای برخی جالب بوده اما بعضی افراد ترجیح می دهند که غذاهای محلی را امتحان کنند.
مذهب
اکثریت گرجستانی ها جز ارتدوکس های مسیحی شرقی می باشند که یونان روسیه و سایر مذهب های اتدوکس اروپایی را در بر میگیرد.گرجستان تنها کشور ارتدوکس مسیحی شرقی در ناحیه می باشد .فرهنگ گرجستانی بشدت از مسیحیت تاثیر می پذیرد اما مردم این کشور به اندازه ای که وانمود می کنند مذهبی نیستند .بخش بزرگی از افراد مذهبی این کشور به اعمال دینی خود عمل نمی کنند و از طریق مذهب قابل شناسایی هستند بسیار از افراد نیز فقط در مراسمات خاص و تعطیلا مذهبی به کلیسا رفته و به اعمال ان می پردازند .بسیاری از کارهایی که در دین حرام است در عموم از انجام ان اجتناب می شود اما در خفا به صورت ازادانه به ان می پردازند.
خواب و محل خواب
تعداد بیشماری از هتل های شرقی در گرجستان هرساله پیشرفت کرده و در اختیار افراد قرار می گیرد و تنها در پایتخت این کشور بلکه در سایر شهر ها نیست این هتل ها در دسترس می باشند.همچنین به غیر از هتل خانه های شخصی نیز موجود است که بسیار دنج و راحت بوده و بسیار ارزان قیمت می باشد.اگرچه این منازل بیشتر خانوادگی می باشند و از نظر امنیتی برای افراد تنها مناسب نیستند همچنین در خارج از شهر های بزرگ این خانه از نظر امکاناتی زیاد کامل و مطلوب نمی باشند.سرویس دهی هتل ها نیز همیشه کامل نمی باشد و گاهی حتی می تواند چیزی مانند یک دستمال در سرویس بهداشتی وجود نداشته باشد.
سلامت بمانید
درگرجستان به خصوص در پایتخت این کشور شما قادرید که تعداد بیشماری باشگاه و سالن های ورزشی پیدا کنید که بسیاری از انها مجهز به استخر بوده و دارای بهترین امکانات ورزشی از برند های معروف می باشند .برای مثال هتل Marriott تفلیس.
همچنین بخاطر داشته باشید که از مهم ترین عواملی که سلامتی بیشتر افراد خارجی را در این کشور تعدید می کند می توان به جاردیا اشاره کرد که یک بیماری عفونی بوده ودلیلی بر ایجاد اسهال و استفراغ در افراد می شود.که عواملی مانند خوردن آب معدنی یا اب از استخر, رودخانه, دریاچه ,خوردن میوه و سبزیجات خام, شیر پاستوریزه نشده یا محصولات لبنی می تواند باعث ایجاد یا تشدید ان شود. تور گرجستان نوروز 99 - تور تفلیس نوروز 1400

تور گرجستان نوروز 1400