قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور بلغارستان

تور بلغارستان

بلغارستان
بلغارستان کشوری است در بالکان واقع در قسمت غربی دریای سیاه .این کشوراز شمال توسط رومانی از شمال غربی توسط صربیا از جنوب غرب توسط جمهوری مقدونیه توسط یونان از جنوب و توسط ترکیه از جنوب شرق احاطه شده است. نزدیک بودن این کشور به تنگه و خشکی ترکیه بدین معناست که جاده های اصلی سرزمین از اروپا تا خاورمیانه و اسیا سرتاسر بلغارستان را طی می کند.بلغارستان یکی از کشورها و ملل جالب و کمی عجیب غریب اروپا می باشد به دلیل دارا بودن سواحل عالی کلیساهای دوست داشتنی دارای فرصت های ورزش های زمستانی و هاکی فوق العاده .اگرچه این کشور در مقایسه با سایر کشور ها به فراوانی انها توسط غربی ها مورد بازدید قرار نمی گیرد اما این موضوع در سال های اخیر شروع به تغییر کرده است .این کشور دارای مکان های زیبا با تنوع گسترده ای از فعالیت هاست که بازدیدکنندگان به این کشور را مجذوب خود می کند.همچنین قیمت ها در این کشور تقریبا نصف کشورهای غربی اروپا می باشد و کفش و چرم بهترین گزینه نسبت به سایر موارد در این کشور می باشد.
آب و هوا
دارای اب و هوای قاره در نواحی داخلی و دور از مرز بدین صورت که با زمستان هایی بسیار سرد و نمناک با بارش فراوان برف در ارتفاعات بالاتر و دارای تابستان های گرم و مرطوب.و در نواحی ساحلی دارای اب و هوایی معتدل و میانه رو در قسمت های ساحلی با پاییزی معتدل ,زمستانی خنک ,بهاری ملایم و متعدل و تابستانی گرم و خنک و نسیم دار.این سرزمین بیشتر کوهستانی با زمین هایی پست در شمال و جنوب شرق می باشد بلند ترین ارتفاع 2925 می باشد که متعلق به musala است.
تاریخ
سرزمین بلغارستان برای هزاران سال قبل ازانکه توسط امپراطوری مقدونی تسخیر شود محل سکونت تراسیانی ها بوده است افرادی که به خاطر ساخت طلا جنگ های اتشی و گلادیاتور های اسپارتاکوس مشهور بوده اند .تراسیان نیز متقابلا با امپراطوری روم و سپس با امپراطوری روم شرقی ترکیب شده و متحد شد.اولین تاریخ رسمی بلغارستان در اواخر قرن هفتم زمانی بود که طایفه اسلاوی و بلغاری وارد ایالت تراسیان روم شرقی , Moesia و مقدونیه شدند و همگی باهم امپراطوری بلغارستا را شکل دادند.در قرون بعدی بلغارستان و امپراطوری روم شرقی بر اروپای جنوب شرقی چیره شد اما در اواخر قرن 14 این ناحیه توسط عثمانی ترک مورد تجاوز قرار گرفت.بلغارستان برای مدت 5 سال توسط عثمانی ترک مورد احاطه قرار گرفت .بلغارستان استقلال خود را در سال 1878 به طور عمده بخاطر مداخله امپراطوری روسیه که دست عثمانی را از بلغارستان و سایر مناطق کوتاه کرد به دست اورد.و ولیعهد المانی کم سن و سال را به عنوان فروانروای این کشور تازه استقلال یافته قرار داد .تمام قهرمانان این کشور جنگجویان ازادی خواه در مقابل عثمانی ها می باشند .بعد از جنگ های بسیار وحشیانه و خونین بالکان ها در بلغارستان که بلغارستان در انها در مقابل ولادمیر مقدونی شکست خورد بلغارستان برای متحد بودن با نقاط از دست رفته در هردو جنگ جهانی بدشانسی بیشتری داشت .در نیمه دوم جنگ جهانی دوم توسط اتحاد جماهیر شوروی اشغال شده و در سال 1946 جمهوری مردمی شد.امروزه اصلاحات و و دموکراسی شدن این اجازه را به بلغارستان می دهد که جزء NATO و انجمن های اروپایی باشد.
زبان و صحبت کردن
زبان کشور بلغارستان وابسته به صربستان روسیه سایر زبان های اسلاوی می باشد اما دارای تعدا زیادی لغات بین المللی می باشد.بلغارستانی ها زبان مقدونیه ای را به عنوان لهجه بلغاری در نظر می گیرند.این یک هم ستیزی سیاسی می باشد اما این درست است که بلغارستان و مقدونیه بسیار به هم نزدیک بوده و صحبت کنندگان به این زبان ها به خوبی زبان یکدیگر را متوجه می شوند.بلغارستانی ها از الفبای سیریلیک استفاده می کنند.همچنین اموزش و پرورش این کشور پافشاری در اموزش و یادگیری زبان خارجی به خصوص زبان انگلیسی دارد.بلغاری های مسن تر که در نواحی کمونیستی بزرگ شده اند بیشتر علاقمندند که به زبان روسیه ای صحبت کنند.
بلغاری زبان اسلاوی جنوبی می باشد اما مقداری توسط زبان هایی مانند روسیه ای, مقدونی ,اسلوونیایی ,صربستانی-کرواتی نیز قابل فهم است.بلغاریستان باستانی نیز به عنوان زبان مادر و لاتین اسلاو در نظر گرفته می شود.اما تعدادی از لغات ئو اصطلاحات نیز وجود ارد که ممکن است توسط غربی ها نیزدرک شود .بلغارستان دارای تعدای لغات قرضی از سایر زبان ها مانند ترکی ,ایتالیایی ,المانی ,فرانسوی و انگلیسی می باشد.
تعطیلات
روز Baba marta در اول مارس که یکی از تعطیلات بسیار قدیمی بلغارستان می باشد.در این روز مردم به یکدیگرmartenista که یک نخ سفید و قرمز است را به نشانه ی سلامتی می دهند. این روز جزء تعطیلات عمومی و رسمی نمی باشد.
روز سوم مارس روزی که بلغاری ها رهایی خود را از دست عثمانی ترک جشن می گیرند.
بیستم اوریل که در سال 1876 چنین روز و تاریخی شروع رسمی شورش مردمی برعلیه دستور های عثمانی بود.
روز 6 مه که روز st. Georgeوتعطیلات رسمی ارتش بلغارستان می باشد.
24 ماه می روز st.cyril و st.methodiusکسی که الفبای سیریلیک را ابداع کرد .تعطیلاتی زیبا با تعداد زیادی گل و موزیک و شادی .
روز 15 اگوست .یک جشن بسیار بزرگ می اشد به خصوص در صومعه های مهم که تندیس ها توسط گوشه نشین ها و زاهدان ستایش می شوند.این روز جزوء تعطیلات رسمی نمی باشد.
روز 6 سپتامبر روزی که دو قسمت از بلغارستان یکی شاهزادگی بلغارستان و دیگری روم ایلی شرقی دوباره بهم پیوستند.
22 سپتامبر که در چنین روزی در تاریخ 1908 اعلامیه ی استقلال بلغارستان اعلام شد.
نواحی
شمال غربی :ورودی کشور به غرب.شهر sofia که پایتخت ملی و بزرگترین شهر می باشد در این ناحیه واقع شده است.
جنوب غربی :ناحیه پوشیده شده با کوه های فراوان با مناطق زمستانی محبوب و طبیعت خیره کننده . جاذبه ها شامل محل های ورزش های زمستانی bansko و pamporovo شهر دانشگاهی blagoevgrad و دریاچه های seven Rila در نزدیکی kyustendil
تراسیان شمالی :ناحیه شامل جلگه های احاطه شده با رودخانه Maritsa و انشعابات حاصل از ان .دارای جاذبه های تاریخی تراسیانی که تعدادی از از ان ها جزومیراث جهانی یونسکو می باشند.در این ناحیه دومین شهر بزرگ کشوربه نام plovdiv واقع شده است که این شهر قدیمی ترین شهر جهان نیز می باشد .
سواحل دریای سیاه بلغارستان:پربازدیدترین ناحیه کشور . ساحل دریای سیاه محل بسیاری از سواحل افتابی و شن های طلایی varna می باشد این ناحیه دارای شهر باستانی nesebar sozopol, و شهر های پر جنب و جوش burgas, varnaمی باشد.
بلغارستان شمال مرکزی:جنوب رودخانه Danube .این ناحیه دارای شهر هایی با معماری مربوط به قرن بیستم مانند lovech وRousse و همچنین طراحی بی نظیر و تماشایی پایتخت قرون وسطایی دومین امپراطوری بلغارستان می باشد.
شهرها
Sofia :پایتخت و بزرگترین شهر .مرکز فعالیت های اقتصادی بلغارستان دارای پارک های زیبا مرکز شهر های پر رفت و امد تعداد بیشماری بار رستوران و کلاب های شبانه دارای بیش از 250 محل ها و بناهای تاریخی و معماری دارای چشمه های اب گرم مفید و مکان های فرهنگی هیجان انگیز شهری که بر پایه کوه های vitosha واقع شده و بهترین مکان برای اسکی و هاکی می باشد.
Plovdiv :قدیمی ترین شهراروپا .دارای پارک ها و مراکز خرید بسیار دوست داشتنی . بزرگ ترین جاذبه گردشگری این شهر باستانی جاذبه یاد بود های مربوط به امفی تاتر رومی می باشد . محل بسیاری از طرح ها و سبک های احیا شده رومی .
سواحل افتابی :بزرگترین محل ساحلی کشور با بیش از 800 هتل در . محبوب ترین منطقه توریستی در بلغارستان .معروف به دلیل اب و هوای بی نظیر تابستانی و پارک ابی .
Nessebar :در کنار سواحل افتابی این شهر باستانی واقع شده است .جاذبه میراث جهانی یونسکو که شامل بیشترین تعداد کلیسا می باشد.از لحاظ تاریخی قسمتی از روم ,روم شرقی ,بلغارستان ,امپراطوری عثمانی بوده است.
Veliko tarnovo :پایتخت دومین امپراطوری بلغارستان . موقعیت استراتژیکی و طراحی بی نظیر این شهر یک موقعیت فوق العاده به ان می دهد .محل امپراتوری روسیه در قرون وسطی.
Burgas :مرکز فعالیت جنوبی ساحل دریای سیاه .دارای لنگرگاه ها پارک ها و مرکز شهری پر از عابر پیاده.دارای مراکز خرید و مغازه های خیابانی مدرن.
Varna :سومین شهر بزرگ ملی .این شهر پایتخت ساحلی تاریخی بلغارستان و مرکز فعالیت شمالی ساحل دریای سیاه می باشد.موزه های این شهر به دلیل داشتن گنج ها و طلاهای خیره کننده تراسیان معروف می باشد.
Rousse :شهری با معماری بی نظیر .دارای مکان های دیدنی بسیار و تاتر های بسیار جالب .
Bansko :یکی از مکان های مناسب برای اسکی در بلغارستان.و یکی از مکان های محبوب زمستانی به خصوص برای یونانی ها اروپایی های غربی و توریست های بریتانیایی.
Pirin : شهری کوچک در نزدیکی bansko مناسب ترین مکان برای هاکی و دارای چشم اندای فوق العده د تابستان و دومین نقطه مرتفع کشور.
Sozopol :مستعمره باستانی یونان در جنوب دریای سیاه بلغارستان . شهری تماشایی و قدیمی که کم جمعیت و مناسب برای ریلکس کردن به دور از هرج و مرج شهری . دارای چندین ساحل و هتل بی نظیر.
Kazanlak :محل دره گل سرخ و میزبان فستیوال های سالانه گل رز و مرکز روغن گل سرخ در بلغارستان . ومرکز تولید اجزای ضروری بیشتر ادکلن های جهان می باشد .
حمل و نقل
مطمئنا سریع ترین راه برای سفر به سراسر کشور استفاده از اتوبوس می باشد.اتوبوس هم در داخل هم بین شهر بزرگ جابه جا می شوند.همچنین پایانه های تاکسی رانی نیز به اندازه اتوبوس ها قابل دسترسی است که بسیاری از رانندگان ان زبات انگلیسی متوجه می شوند و برنامه زمانی حرکت انها روی تابلو اعلانات به زبان انگلیسی نوشته شده در حالی که ممکن است رانندگان اتوبوس به غیر از بلغاری قادر به صحبت به زبان دیگری نباشند و اگردر زبان دیگری تسلط داشته باشند شاید ان زبان روسیه ای باشد.و تابلو اعلانات اتوبوس ها نیز با الفبای سیریلیک نوشته می شود اما در تعدادی از پایانه های شهر بزرگ ان را به زبان انگلیسی نیز می توان یافت.سفر از شهر های بزرگ با اتوبوس دارای مزایای زیادی می باشد اول اینکه هزینه ان بسیار کم است و بسیاری از این اتوبوس ها بسیار جدید و مدرن می باشند.
سفر با قطار در این کشور گران می باشد اما سرعت ان کمتر از اتوبوس است .قطار ها زمانی در این کشور کارامدند که شما قصد سفر فقط بین دومسیر قطاری بزرگ را داشته باشید برای مثال از پایتخت به شهر varna یا از پایتخت به Bourgas .شما می توانید با در هردو مسیر در طول شب نیز سفر کنید اما باید رزرو بلیط خود را زودتر انجام دهید زیرا معمولا قطارهای شب بسیار زود پر می شوند.
سفر با اتوموبیل شخصی نیز در این کشور زمانی مفید از که شما حداقل کمی به زبان بلغاری و الفبای سیریلیک تسلط داشته باشید زیرا بیشتر تابلو ها و علامت ها در شهر و جاده ها به این الفبا نوشته شده است.اما اگر شما خارجی می باشید بهترین راه کرایه کردن یک اتوموبیل می باشد.
سفرهای هوایی در بلغارستان به دلیل کوتاه بودن مسیر ها زیاد رایج نمی باشد اما Bulgaria Airخط هوایی ملی این کشور نیز هر روز دارای پروازهایی از شهر sofia به شهر varna و burgasمی باشد. WizzAir نیز 4 بار در طول هفته بین شهر sofia و varna سفر می کند.
غذا
طعم های بلغاری ترکی است از طعم های اروپای جنوب شرقی با تاثیری از طعم های ترکی و یونانی اما طعم و مزه این کشور تعدادی عنصر و اجزا بینظیر دیگر را نیز درون خود دارد.گرما مناسب و تنوع جغرافیایی این کشور باعث رشد گیاهان و سبزیجات و میوه های متنوعی شده است .این کشور همچنین به دلیل فراوانی محصولات لبنی و نوشیدنی های الکلی خود نیز بسیار پراوازه می باشد.یکی از خصوصیات طعم های بلغاری سوپ های بسیار داغ و یا سرد این کشور است .بیشتر غذاهای این کشور تنوری یا بخار پز می شود و در بعضی موارد نیز با شعله ارام روی اجاق می پزند.ماست در این کشور بسیار محبوب می باشدو در تهیه بسیار از غذاها از ان استفاده می شود.یا به عنوان یک دسر خورده می شود یا با اب ترکیب شده و به عنوان یک نوشیدنی مصرف می شود.
Sirene نیزنوعی پنیر بوده و یکی از اجزاء محبوب در طعم های بلفاری می باشد که چیزی شبیه به فتا یونانی می باشد.بسیاری از از سالاد ها نیز با ان سرو می شوند و همچنین به بسیاری از سوپ ها و غذاهای اصلی نیز اضافه می شود.
Banitsa یکی از غذاهای سنتی بلغارستان می باشد که لایه های خمیر فیلو با مواد گوناگونی از جمله پنیر پر می شود. موادی مانند اسفناج سیب زمینی گوشت یا کلم ترش .و مردم این غذا را در هر ساعتی از روز چه به عنوان شام و چه صبحانه می خورند.
Tarator نیز یک سوپ سرد است که از ماست و خیار, سیر, شوید, گردو و روغن گل افتاب گردان تهیه می شود.و در فصل ها تابستان بسیار محبوب می باشد.
Tripe soup نیز به مقدار فراوانی سیر, سرکه و فلفل تند تهیه می شود.
Shopska نیز یک سالاد سنتی سرد و محبوب در سرتاسر بالکان و اروپای مرکزی می باشد.و با خیار, پیازیا پیازچه, گوجه, فلفل خام یا بو داده ,جعفری تهیه می شود.
Baklava یک دسر شیرین محبوب می باشد و به ندرت در رستوران ها سرو می شود اما در سوپر مارکت ها به راحتی یافت می شود.
کیک Garashنیز به فراوانی در رستوران ها و کافه ها یافت می شود و تهیه شده از پودر مغز گردو وشکر که در شکلات سرد غلطانده شده تهیه می شود.
احترامات
بلغارستانی ها بسیار صمیمی بوده و در برخورد با خارجی ها بسیار از خود اشتیاق نشان می دهند.و به مهمان نوازی نسب به بسیاری از کشور های شرقی اروپا توجه می کنند.این مردم حتی ممکن است خیلی راحت شما را به خانه خود برای خوبیدن یا ماندن در طول شب دعوت کند.برای بیشتر مردم این کشور مقدونیه یک موضوع بسیار مهم است پس سعی کنید در مورد ان زیاد با مردم این کشور وارد بحث نشوید.زیرا بسیاری از بلغارستانی ها معتقند که مقدونیه متعلق به بلغارستان می باشد.مردم این کشور زیاد اهل گفت و گو گپ ها کوتاه نیستند بنابرین اگرچه تلاش کنید که با فردی از این کشور در یک سوپر مارکت یا سایر مکان های عمومی گپ بزنید نتیجه ان یک نگاه عجیب غریب و بد از سوی انها به شماست زیرا یا شما را درک نمی کنند یا مجذوب حرف های شما نشده اند و سعی می کنند شما را نادیده بگیرند.بلغاری ها افرادی عجول می باشند و گاهی حتی اگر برای یک لحظه در مقابل اتوموبیل انها بایستید بارها بوق میزنند که کناربروید به خصوص در زمستان در کوه ها زمانی که انها ممکن است کنترل خود را ذر جاده های لغزنده از دست بدهند.

تور بلغارستان از جمله تورهای تفریحی می باشد که در اواسط خرداد تا اواخر شهریور برگزار می شود. خط ساحلی دریای سیاه، سواحل گلدن سنز یا ماسه های طلایی از مهمترین جذابیت های تور بلغارستان می باشد.

قیمت تور بلغارستان

قیمت تور بلغارستان در اواسط خرداد و اواخر شهریور ماه از پایین ترین نرخ برخوردار است، اما در ماههای تیر و مرداد قیمت تور بلقارستان نرخ بالاتری دارد.

پروازهای تور بلغارستان

پروازهای تور بلغارستان به صورت مستقیم و شامل ایرلاین های بول ایر یا بلغاریا، ماهان و قشم ایر است.

هتل های تور بلغارستان

هتل های تور بلغارستان دارای کیفیت خوبی هستند به طوری که شما در هتل های ستاره بلغارستان نیز کمبودی را حس نمی کنید. سرویس هتل های بلغارستان بسته به نوع هتل به صورت آل و یوآل می باشند.

ویزای بلغارستان

ویزای بلغارستان دارای 3 ماه اعتبار ورود و از زمان ورود به بلغارستان 30 روز اعتبار اقامت دارد. در صورتی که مسافر داری ویزای شنگن باشد می تواند بدون دریافت ویزای بلغارستان، وارد این کشور شود. برای اخذ ویزا بلغارستان حضور شخص متقاضی برای انگشت نگاری و عکس دیجیتالی در سفارت بلغارستان الزامی می باشد.

اطلاعات سفارت بلغارستان در تهران

آدرس سفارت بلغارستان: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی پلاک 40

تلفن سفارت بلغارستان: 88775662 – 88775037

پست الکترونیک سفارت بلغارستان:

EMBASSY.TEHRAN@MFA.BG

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای بلغارستان

اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

دو قطعه عکس 3.5 * 4.5 زمینه سفید

تکمیل فرم مشخصات فردی

پرینت گردش حساب 3 ماهه بانکی

گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه مطب یا اساسنامه شرکت

چک ضمانت بازگشت از سفر به مبلغ 2 میلیون تومان

بهترین زمان سفر به بلغارستان

بهترین زمان سفر به  بلغارستان در ماههای خرداد، تیر، مرداد و اوایل شهریور است در این بازه زمانی آب و هوا بسیار مطلوب و مناسب برای اقامت در سواحل بلغارستان است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات بلغارستان

1 ژانویه  آغاز سال نو میلادی، روز سنت باسیل

6 ژانویه  روز سنت جردن

7 ژانویه  روز سنت جان

17 ژانویه  روز سنت آنتونی

1 مارچ  بابا مارتا

3 مارچ  روز ملی

8 مارچ  روز مادر

25 مارچ  عید تبشیر

1 می  روز کارگر

6 می  روز ارتش، روز سنت جرج

11 می  روز سنت متدیوس

24 می  روز آموزش و پرورش

1 جون  جشنواره دره سرخ

2 جون  روز بتو

29 جون  روز سنت پیتر و سنت پل

20 جولای  روز سنت الیاس

6 آگست  روز ترادیسی

15 آگست  روز انتقام جسم و روح

6 سپتامبر  روز اتحاد و یکپارچگی

22 سپتامبر  روز آزادی

26 اکتبر  روز سنت دمیتریوس

8 نوامبر  روز سنت میکائیل

6 دسامبر  روز سنت نیکولاس

24 دسامبر  شب کریسمس

25 دسامبر  روز کریسمس

27 دسامبر  روز سنت استفان

31 دسامبر  شب سال نو

بلغارستان یک ملت بالکان با زمین های متنوعی است که شامل خط ساحلی دریای سیاه، دره کوهستانی و رودخانه ها، از جمله دانوب است. یک ذوب فرهنگی با یونانی، اسلاوی، عثمانی و فارسی تاثیر می گذارد و میراث غنی از رقص، موسیقی، لباس و صنایع دستی است. در پای کوه کوهی ویتوشا، پایتخت آن، صوفیه است که از قرن 5 میلادی به دنیا آمده است. تور بلغارستان تابستان 98 - تور بلغارستان تابستان 99 - تور وارنا تابستان 1400 - قیمت تور بلغارستان تابستان 99