قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور روسیه

روسیه

روسیه بزرگترین کشور در جهان بوده که بیش از یک هشتم نواحی و سرزمین های مسکونی, بخشی از اروپای شرقی و اسیای شمالی را پوشش می دهد.این کشور دارای خوط مرزی با نروژ, فنلاند ,استونیا لتونی, لیتوانی ,لهستان و جمهوری خارجی Kaliningrad  در سواحل بالتیک و با اوکراین درغرب با گرجستان و اذربایجان در جنوب غرب و قزاقستان ,چین, مغولستان و کره شمالی در شرق و بخشی از جنوب می باشد.

اب و هوا

نواحی روسیه تا سراسر قاره اروپا و اسیا کشیده شده است و در نتیجه دارای تنوع و شرایط اب و هوایی گوناگون می باشد.از اب و هوای استوایی و نیمه حاره ای سواحل دریای سیاه تا نواحی شرقی دور شامل قسمت های جنوبی سیبری دارای اب و هوایی بسیار اقلیمی و قاره ای با تابستان هایی داغ مناسب برای شنا در فضاهای باز مانند رودخانه دریاچه یا فعالیت هایی مانند پیاده روی می باشد و همچنین زمستان هایی سرد با میزان چشمگیری برف و بهشتی برای اسکی در برف.جالب ترین هیجان انگیزترین چیز درمورد روسیه وسعت پهناور این کشورمی باشد که بدون شک تنوع نواحی اقلیمی و اب و هوایی بی نهایتی را ایجاد می کند.از ماه ژوئن تا اواخر ماه اگوست در تابستان سیبریه به دمایی  در حدود 35 درجه سلسیوس یا بیشتر می رسد که در این زمان رویش گیاهان و زندگی گیاهی بسیار باشکوه و خوشایند بوده و همه جا سرسبز می باشد.در این فصل شما به شدت نیاز به ضد افتاب دارید . از دیگر نکات مثبت اب وهوای قاره ای در تابستان این است که اب و هوا می تواند برای هفته ها گرم بماند و در پایان با مقداری بارندگی گاه و بیگاه به پایان برسد.روزهای تابستانی در ماه های ژوئن و جولای در روسیه شمالی بسیار طولانی می باشد که افتاب در حدود ساعت 11 شب غروب می کند و در بعضی نواحی افتاب اصلا غروب نمی کند.زمستان در فصل های نوامبر تا مارس تقریبا در همه قسمت بسیار سرد می باشد با مقدار بیشماری بارش برف به جز در نواحی جنوبی کشور که هرساله فقط شاهد مقدارکمی برف می باشد.دمای نواحی بیرونی در قسمت های اروپایی روسیه به ندرت به دمای زیرمنفی 15 درجه سلسیوس می رسد اما در شب می تواند به دمایی پایین تر نیز افت کند.

تعطیلات

لیست تعطیلات روسیه به به صورت  فدرال , مناطق تاسیس شده, قومی ,تاریخی, شغلی ومذهبی تقسیمم بندی می شود.دو نوع اول روزی است که در ان سرتاسر کشور تعطیل می باشد و باید حتی هنگامی که فرد در سفر نیز می باشد ان را به جا اورد . تعدادی از تعطیلات رسمی در فدراسیون روسیه عبارتند از :

 • تعطیلا مربوط به سال نو که از اول تا پنجم ما ژانویه که معمولا با کریسمس ادقام شده و بیشتر از یک هفته به تعطیلی می خورد.
 • کریسمس ارتدوکس در هفتم ژانویه
 • روز مدافع کشور در 23 فوریه
 • روز بین المللی زن در هشتم مارس
 • روز کارگر در اول مه
 • روز پیروزی در 9 مه
 • روز روسیه در 12 ژوئن
 • روز همبستگی و وحدت مردم در 4 نوامبر

نواحی

 • روسیه مرکزی :غنی ترین و ثروتمندترین قسمت در کل کشور و احاطه شده توسط سازه های تاریخی و معماری فوق العاده.این قسمت محل ورودی روسیه به اروپا می باشد وشهر مسکونیز در این ناحیه قرار دارد.
 • Chernozemye :ناحیه ای که به دلیل نفت سیاه وعمق و ثروت خود معروف می باشد.این ناحیه در طول جنگ جهانی دوم برای روسیه ناحیه رزمی مهمی بوده است .
 • روسیه شمال غربی :محل پایتخت امپراطوری سابق که به عنوان پایتخت شمالی نیز شناخته می شود.این ناحیه چشم اندازهای دل انگیزی از رودخانه های بزرگ ladoga و onega قلعه های قرون وسطایی pskov با ناحیه دریاچه ای Karelia را در هم امیخته است.همچین ورودی به روابط متقابل با ناحیه اسکاندیناویا را برای کشور ایجاد می کند.
 • جمهوری Kaliningrad :تنها ناحیه جدا از کشور و خارجی روسیه ناحیه که به طور مستقیم به انتهای روسیه متصل نمی شود.این بخش خطوط مرزی کشور با لهستان ولیتوانی را تشکیل می دهد و محل برگزاری جام جهانی فیفا در سال 2018 می باشد.
 • روسیه جنوبی :گرم ترین ناحیه درسرتاسر کشور با منابع شهری بی نظیر . همچنین گذرگاه و پلی به کوه های شمالی قفقاز.
 • ناحیه Volga :صنعتی شده ترین شهر درکل کشوروش ناخته شده برای تولید تجهیزات جنگی در مقیاس چشم گیر .شهری است که به خاطر فرهنگ و تاریخ غنی خود بسیار شناخته شده می باشد.
 • ناحیه urals :یکی از سرمایه دارترین نواحی و به دلیل بیشترین تولیدات منابع مورد نیازی و امروزی روسیه بسیار معروف می باشد و بعد از کوه های پهناور ural نامیده می شود .
 • سیبریه : بزرگترین ناحیه در کشوربا چشم اندازهایی متنوع و دمایی سالانه با دریاچه هایی گیج کننده , دارای طولانی ترین رودخانه جهان اما در بیشتر قسمت ها در مرکز و شمال باتلاقی می باشد.مسیری که  ورودی به بیشترقسمت های اسیا می باشد.
 • روسیه شرق دور:یکی از سردترین نواحی در کل روسیه حتی محل سردترین شهر جهان .شهرت جهانی برای پارک های ملی کوها چشم اندازهای زیبا و حتی حتی به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از کوه اتشفشانی Yakutsk نیز دیدن کنند.این ناحیه محل ورودی است به کره شمالی, چین و مغولستان.

شهرها

در اینجا به 9 تا از کشورهای برجسته روسیه اشاره می کنیم.

 • Moscow :این پایتخت غول پیکر روسیه یکی از بهترین شهرهای جهان بوده و دارای دیدنی های پی پایان برای گردشگران و توریست ها می باشد.
 • Saint Petersburg :پایتخت فرهنگی و سیاسی سابق روسیه و محل یک از بهترین مزه های جهان درحالی که مرکز شهر محل بسیاری از موزه های است که جزء حقوق ملی این کشور می باشد. همچنین دومین شهر بزرگ روسیه می باشد.
 • Irkutsk :شهر برگزیده سیبریایی جهان.که در فاصله یک ساعتی با دریاچه Baikal در راه اهن trans –siberian  قرار گرفته است.
 • Kazan :پایتخت فرهنگ Talar و شهری جذاب در قلب ناحیه Volga با کاخ کرملین بسیار تاثیر گذار.
 • Nizhny Novgorod :برخلاف اینکه یکی از شهرهای بزرگ روسیه می باشد اغلب از ان چشم پوشی می شود. محل موزه sakharove  و در نزدیکی صومعه makaryev .
 • Sochi :سواحل برگزیده دریای سیاه روسیه که برای خارجی ها ناشناس بوده است به طریقه ی عمده ای بعد از میزبان بازی های المپیکی زمستانی شدن در سال 2014 شروع به تغییر کرده است.
 • Vladivostok :اغلب با نام سان فرانسیسکو روسیه خطاب می شود پر از خیابان های پر شیب وجاده های تپه دار و قایق های جنگی .شهراصلی ارام و صلح جوی روسیه می باشد.
 • Volgograd :سابقا Stalingrad .صحنه تصمیمات رزمی جنگ جهانی دوم و حالا محل بسیاری از یاد بود های جنگی.
 • Yekaterinburg : قطب مذهب urals و یکی از قطب های اصلی فرهنگی روسیه و دومین مرکز مالی روسیه.

سایر جاذبه های گردشگری

از دیگر جاذبه های گردشگری می توان به مرز اسیا و اروپا که آشکارا در Yekaterinburg مشخص شده و مکانی مناسب برای انداختن بهترین عکس هاست .golden ring  نیز یک حلقه محبوب شهرهای تاریخی زیبا و شهرها می باشد که یک حلقه و زنجیره را در سرتاسر مسکو تشکیل می دهند.kamchatka  که ناحیه اتشفشان های فعال ,چشمه های اب گرم و چشمه های طبیعی می باشد.kizhi یکی از گرانبها ترین  نقاط در کل روسیه.جزایرkizhi  روی دریاچه onega  که برای مجموع کلیساهای چوبی سنتی خود مشهور می باشد.جنگل های komi virgin بسیار دور افتاده بوده و دسترسی به ان سخت می باشد اما بزرگترین حیات وحش اروپایی می باشد و شامل yugyd   va  که بزرگترین پارک ملی روسیه می باشد.دریاچه Baikal  نیز عمیق ترین و بزرگترین دریاچه در جهان که با عنوان مروارید سیبریا نیز شناخته می شود.جزایر solovetsky : شمال دور در دریای سفید و محل صومعه های solovetsky که هم به عنوان دژهای نظامی و هم زندان سیاسی در سرتاسرتاریخ پیچیده اند خدمت کرده است .

حمل و نقل با قطار

به دلیل پهناور بودن کشور و مشکل امنیت کشور بهترین راه براه گردش در سرتاسر کشور با روشی اسان قابل اعتماد و سریع استفاده از قطار می باشد.روسیه شبکه ریلی گسترده ای دارد که در نزدیکی بسیاری از شهرها ومناطق به جز تعدادی از نواحی شمال شرقی  قرار دارد .برای مسافرت های داخل شهری قطار یکی از گزینه هایی است که که سرتاسر شهر حتی طول شب را به راحتی پوشش می دهد اگرچه تجهیزات و امکانات ان همیشه بهترین نمی باشد.قطار گزینه ی مناسبی برای سفرهای طولانی نیز می باشد برای مثال سفرهایی دو روزه یا بیشتر .در واقع برای تجربه ریلی روسیه ای کامل خطوط ریلی یک هفته ای trans-week  هیچ همتایی ندارد.قطارهای روسیه به دو نوع تقسیم بندی می شود یکی برای مسافت های طولانی که برای سفرهایی تقریبا 4 ساعته یا 200 کیلومتر می باشد و از نظر نوع تجهیزات می توان ان را به نوع 1. بسیار سیک و مجلل که بسیار راحت می باشند و گران قیمت 2.درجه یک 3.درجه 2 تقسیم بندی کرد.و نوع دیگر برای مسافت های کوتاه استفاده شده که هردو این قطار های پایانه های مخصوص به خود را دارند.

گویش

روسیه ای زبان امیخته با زبان های دیگر و بین المللی می باشد .روسیه ای ها به این زبان گسترده و متنوع فرهنگی خود می بالند.این زبان عضو خانواده زبان اسلاوی می باشد ودر زیر شاخه خانواده اسلاوی شرقی طبقه بندی می شود بدین ترتیب شباهتی به زبان اکراینی و بلاروسی دارد. این زبان برای یاد گرفتن سخت نیست در واقع سخت تر از اسپانیایی بوده اما به سختی عربی و چینی یا سایر زبان اسیایی نمی باشد و حتی بسیار اسان تر از زبان فرانسه نیز می باشد در واقع اگر شما به زبان فرانسوی تسلط دارید شما در مسیر تسلط یافتن به زبان روسیه ای نیز می باشید.همچنین این زبان دارای لغات زیادی است که از المان و انگلیس وارد این زبان شده اند و بسیار پرکاربرد می باشند.بسیاری از روسیه ای های جوان در شهرهای بزرگ مانند Moscow  و st.petersburg به زبان انگلیسی  نیز تا حدی مسلط اند.اما در خارج از این شهر زبان انگلیسی تقریبا به طور کلی وجود ندارد .اما زبان رسمی این کشور روسیه ای بوده که به خوبی توسط هر فردی که در این کشور هستند صحبت می شود .اما حدود هزاران گروه های قومی وجود دارد که با زبان بومی مخصوص به خود صحبت می کنند.مذهب ارتدوکس روسیه ای یکی از قدیمی ترین شاخه های مسیحیت در جهان بوده و توسط تعداد بیشماری از افراد دنبال می شود.زبان که در کلیسای ارتدوکس های روسیه ای اسلاوی کلیسای قدیمی می باشد که که به طور قابل ملاحضه ای با روسیه ی مدرن تفاوت دارد.

غذا

تنوع و گستردگی طعم های روسیه ای ناشی از گستردگی و چند فرهنگ بودن این کشور می باشد.پایه غذاهای این کشور توسط غذاهای رعیتی و دهاتی جمعیت روستایی در ابو هوایی اغلب سخت بوده است  با ترکیباتی چون ماهی فراوان, مرغ ,گوشت شکار, قارچ ,عسل  ,حبوبات, گندم ,گندم سیاه ,جوو ارزن تهیه می شده است.سوپ های خوش طعم و خورش ها وابسته به محصولات انبارر کردنی و فصلی مانند ماهی و گوشت می بوده است.این غذاهای بومی  برای بسیاری از اقلیت های روسیه ای همچنان تا قرن 20 پابرجا ماند.وابسته به دستاورد های شمالی جاده ابریشمی باستانی همچنین مجاورت روسیه با کوه قفقاز ایران و امپراطوری عثمانی ویژگی های غیرقابل اجتنابی را در شیوه ی اشپزی ایجاد کرده است .تخصص روسیه در موارد زیر می باشد:

 • Pelmeni :کوفته پرشده با گوشت که بیشتر در نواحی ural وsiberian محبوب می باشد.
 • Ryazhenka :تنوعی از ماست های نوشیدنی که از شیر تخمیر شده حاصل می شود.
 • Blini :پنکک ها ,کرپ ها
 • Black bread :نان گندم چیزی شبیه انچه که دراغذیه فروشی امریکای شمالی استفاده می باشد  و به گسترگی انواع المانی ان نیست.
 • Piroshki :یک پای یا نوعی کیک پرشده با شیرینی یا یک مزه خوش طعم و مورد نظر.
 • Golubtsy :کلم پیچیده شده
 • Ikra baklazhanaya :بادنجان پهن شده و پخش شده روی نان
 • Okroshka :یک سوپ سرد که اساس ان شیر ترش یا ابجو کم الکل روسی می باشد.
 • Borsch :سوپ سیر وچغندر
 • Vinegret :سالادی از چغندر پخته شده, سیب زمینی ,هویج و سایر سبزیجات به همراه سرکه می باشد.

مذهب

اگرچه درصد زیادی از جمعیت از پیروان ارتدوکس های روسی هستند اکثریت روسیه ای ها بی دین بوده و هرگز به امور کلیسایی از هیچ نوعی  نمی پردازند .درصد زیادی از جمعیت قفقاز شمالی از طرفداران اسلام  و کمی مذهبی تر از سایر مذهب های دیگر مناطق می باشند . با همه ی این اوصاف مذهب یک امر خصوصی و شخصی است .و تحقیق و رسیدگی روی مذهب افراد یک رفتار غیرقابل قبول بوده و توسط افراد پذیرفته نخواهد شد.

 

احترام

 • در روسیه شوخی کردن با افراد راجع به خانواده ی ان ها یا نظر دادن درباره اعضای خانواده انها بدون سوال کردن از خودشان نهایت بی احترامی به حساب می اید و برخورد جدی با شما خواهد شد.همچنین کشوری است که بالاترین رتبه طلاق در جهان را دارد و حریم خصوصی جدی برای خانواده قائل است .
 • اگر شما به منزل کسی دعوت شده اید به عنوان احترام یک هدیه کوچک با خود ببرید برای میزبان.و هنگامی که به جایی دعوت می شوید هرگز دیر نکنید .روسیه ای به خاطر وقت شناس بودن بسیار به خود می بالند.
 • اگر گل هدیه می دهید از دادن گل زرد خوداری کنید زرا در روسیه این رنگ به عنوان حقه ای در عشق در نظر گرفته می شود و هرگز برای مراسم عروسی استفاده نمی شود. نکته بعدی بسیار جالب تعداد گل می باشد که این تعداد همیشه باید فرد باشد .حتی تعداد گل هایی که برای مراسم خاکسپاری استفاده می شود.
 • هرگز قبل از به دنیا امدن نوزاد در یک خانواده مشخص و مخصوص به دنیا امدن او را تبریک نگویید زیرا این تبریک گفتن زودتراز نظر انها نوعی بدشانسی می اورد.
 • هنگامی که وارد خانه شخصی می شوید حتما کفش های خود را دربیاورید و هرگز روی زمین ننشینید .
 • وقتی به مهمانی می روید تا از شما درخواست نشده سر میز شام نروید که نوعی بی احترامی در نظر گرفته می شود.در هر وعده رسمی درست است که ابتدا مهمان مورد به قصد غذا خوردن به سر میز دعوت شود .
 • سوت زدن داخل خانه در روسیه غیر قابل قبول بوده و نشانه بی احترامی و کوچک شمردن صاحب خانه می باشد.
 • هرگز هنگامی که دستکش در دست دارید برای کسی دست تکان ندهید نوعیی بدشانسی شمرده می شود.و هرگز در مکان های عمومی با صدای بلند صحبت نکنید.

شماره های اظطراری

 • 01 اتش نشانی
 • 02 پلیس
 • 03 کمک های پزشکی اظطراری
 • 04 ضرورت های گاز و بنزین

تور روسیه

تور روسیه از جمله تورهای فرهنگی، تاریخی و تفریحی به شمار می رود. سفر به پهناورترین کشور جهان شگفتی های بیشماری را به همراه دارد. تور روسیه یا سرزمین تزارها در اواسط خرداد تا اواخر شهریور ماه برگزار می شود.

تور ترکیبی روسیه

تور ترکیبی روسیه شامل شهرهای مسکو سنت پترزبورگ و مسکو سوچی می باشد. مدت اقامت در تورهای ترکیبی روسیه بین 8 – 12 روز می باشد.

قیمت تور روسیه

قیمت تور روسیه در اواسط خرداد و اواخر شهریور از نرخ پایینتری برخوردار است اما در تیر ماه ( ویژه شب های سفید ) مرداد و اوایل شهریور نرخ بالاتری دارد.

پروازهای تور روسیه

پروازهای تور روسیه شامل ایرلاین های امارات، آسمان، نوردویند، قشم ایر، ماهان و اس 7 می باشد به جزء ایرلاین امارات تمامی ایرلاین های فوق به صورت مستقیم به روسیه پرواز می کنند.

هتل های تور روسیه

هتل های تور روسیه دارای سطح کیفی خوبی هستند، در شهرهای مسکو،سنت پترزبورگ و سوچی هتل ها سرویس صبحانه به مسافرین ارائه می دهند.

ویزای روسیه

انواع ویزای روسیه

ویزای 14 روزه توریستی عادی، قیمت این ویزا 350.000 تومان و مدت زمان صدور آن 5 روز کاری است.

ویزای 14 روزه توریستی فوری، قیمت این ویزا 570.000 تومان و مدت زمان صدور آن 2 روز کاری است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای روسیه

اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

دو قطعه عکس رنگی 3*4

بلیط هواپیما و واچر هتل

چک ضمانت بازگشت از سفر

اطلاعات سفارت روسیه در تهران

آدرس کنسولگری کشور روسیه : خیابان نوفلوشاتو، شماره 39

شماره تماس سفارت روسیه : 66701161-66728873-66701163

سفارت روسیه در روزهای شنبه، جهارشنبه و جمعه تعطیل است.

بهترین زمان سفر به روسیه

بهتریم زمان سفر به روسیه اواخر خرداد و تیر ماه است، در این فصل آب و هوا مناسب برای گشت و بازدید از روسیه است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات روسیه

1-2 ژانویه  آغاز سال نو میلادی

7 ژانویه  کریسمس ارتدوکس روسی

14 ژانویه  سال نو ( ارتدوکس )

16 ژانویه  جشنواره زمستانی روسی

25 ژانویه  آغاز تعطیلات زمستانی

23 فوریه  روز مدافع سرزمین پدری

8 مارچ  روز زن

12 اپریل  روز فضا نورد

1-2 می  روز کارگر

9 می  روز پیروزی

16 می  تعطیلات تپه قرمز

6 جون  سالروز تولد پوشکین

12 جون  روز روسیه

21 جون شروع جشنواره سفید

14 آگست  روز شکست

22 آگست  روز پرچم ملی

8 سپتامبر  روز محاصره لنینگراد

19 سپتامبر  روز مسکو

4 نوامبر  روز وحدت

7 نوامبر  روز توافق و آشتی

10 نوامبر  روز پلیس

12 دسامبر  روز قانون اساسی، روز استقلال

تور روسیه تابستان 98 - تور مسکو تابستان 99 - قیمت تور روسیه تابستان 1400