قیمت از :

تومان

قیمت تا :

تومان

تور چین

چین

چین کشوری بزرگ در آسیای شرقی است با مساحتی  تقریبا برابر با ایالات متحده امریکا و با بیشترین میزان جمعیت در جهان و سواحلی بیشمار دردریای چین شرقی, ,korea bay  دریای زرد و دریای چین جنوبی  .در مجموع دارای خطوط مرزی با 14 کشور می باشد.درقسمت جنوبی با افغانستان ,پاکستان ,هند ,نپال ,میانمار , بوتان , ویتنام و لائوس در قسمت غربی با تاجیکستان,قزاقستان و قرقیزستان در قسمت شمال با روسیه و مغولستان ودر شرق با کره شمالی دارای خط مرزی می باشد.وسعت این تعداد از ایالت های همسایه  فقط به اندازه بزرگی وسعت همسایگی روسیه در شمال چین می باشد.چین یکی از کشور ها و دولت های پیشتاز, برجسته و راهنما در جهان به دلیل بزرگی و جمعیت  صنعتی خود و منابع طبیعی بیشمار است.عمق و پیچیدگی تمدن چینی  و میراث غنی این کشور غربی ها را به خود جذب کرده است .همچنین راه ها و مسیر های هیجان انگیز این کشور و بسیاری از راه های تغییر یافته و تبادل شده فرهنگی در قرون گذشته .

آب و هوا

به دلیل وسعت چشمگیر کشور آب و هوا بسیارمتنوع می باشد. از نواحی گرمسیری در جنوب تا قسمت های وابسته به ناحیه ی خارج از دایره قطب درشمال .جزیره Hainan در عرض جغرافیایی یکسانی با جامایکا می باشد.در حالی که Harbin که یکی از بزرگترین شهر های شمالی است تقریبا در عرض جغرافیایی Mintreal قرار دارد و دارای آب و هوای یکسانی است.چین شمالی دارای 4 فصل متمایز با فصل تابستان بشدت گرم وزمستان بسیار سرد .چین جنوبی معتدل تر و مرطوب تر می باشد.و هرچه بیشتر به سمت نواحی شمال و جنوب سفر کنید آب و هوای خشک تری خواهیم داشت . به محض اینکه شما چین شرقی را ترک کنید و وارد نواحی کوهستانی  با عظمت Tibetan یا نواحی بسیار وسیع استپی و یا بیابان های  Gansu وxinjiang شوید مسافت ها بسیار بیکران  و ناملایم ونامتعادل می باشند.نواحی بیشماری در چین یافت شده است که شامل تعداد فراوانی رشته کو های داخلی ,و بیابان هایی در مرکز و غرب دور و فلات های بلند و جلگه ها ,دلتاها و تپه های واقع شده در شرق می شود. در مرز بین تبت و دولت نپال رشته کوه های اورست به عنوان بلند ترین نقطه در زمین با ارتفاعی بالغ بر 8850 متر واقع شده است.و در شمال غرب چین xinjiang کم ارتفاع ترین نقطه کشور می باشد با ارتفاعی در حدود 154 مترپایین تر از سطح دریا. همچنین این ناحیه دومین ناحیه بسیار پست بعد از دریای Dead در جهان می باشد.

جشنواره و تعطیلات

چین دارای 5 تعطیلات بزرگ سالانه می باشد.1. سال نو چین یا همان جشنواره بهاری که از اواخر January تا اواسط February  می باشد. 2. جشنواره Qingming که معمولا 4-6 APRIL یا روز tomb sweeping  می باشد در این روز خیابان ها پر است از مردمی که به ارامگاه اجدا یا نیاکان خود می روند و  نذر و قربانی می دهند و برای انها طلب امرزش می کنند. ترافیک در مسیر خیابان ها در این روز بسیار سنگین می باشد. 3. روز کارگر که اول ماه May  می باشد.4.  جشنواره dragon boat که در 5 روز ماه پنجم قمری که معمولا ماه های may –jun می باشد. که در این روز مسابقه قایق سواری و خوردن zongzi که یک رول بخار پز شده از برنجی چسبنده  می باشد.5. روز میانی پاییزی که در پانزدهمین روز هشتمین ماه قمری رخ می دهد این روز همچنین جشنواره قرص ماه نیز نامیده می شود که مردم در این روز در خیابان ها و خارج از خانه یکدیگر را ملاقات کرده و ودر کنار هم  غذا می خورند و در حالی که درباره مسائل زندگی صحبت می کنند نظاره گر ماه کامل در اسمان نیز می باشند. 6. و درنهایت روز ملی که اول ماه October می باشد.

در اینجا به تعدادی از جشنواره های ملی مهم این کشور نیز اشاره می کنیم:

 1. جشنواره فانوس که در پانزدهمین روز اولین ماه قمر بلافاصله بعد از سال نو چین و معمولا در ماه march یا February و فقط در تعدادی از شهر ها برگزار می شود . که در این مراسم سرتاسر شهر را با فانوس روشن نگاه می دارند.2. جشنواره دوتا هفت  که در هفتمین روز هفتمین ماه قمری  معمولا در ماه August برگزار می شوداین فستیوال عاشقانه بوده و به نوعی روز ولنتاین چینی ها محسوب می شود. 3. جشنواره دوتا نه  که در نهمین روز نهمین ماه قمری  و معمولا در ماه  October برگزار می شود. 4. جشنواره انقلاب زمستانی که در 22 یا 23 ام ماه December  برگزار می شود.

نواحی

 • چین شمال شرقی: شهر rust belt با جنگل هایی بزرگ و متاثر از روسیه کره و ژاپن و همچنین دارای زمستانی برفی.
 • چین شمالی: حوزهی دریای زرد . مهد تمدن چین و قلب و مرکز تاریخی این کشور.
 • چین شمال غربی: محل پایتخت چین برای 1000 سال,دارای چمنزار و بیابان و کوها با مردمانی چادرنشین و مسلمان.
 • چین جنوب غربی: ناحیه ای عجیب غریب و بیگانه با اقلیت مردم چشم انداز هایی بی نظیر و خارق العاده.
 • چین جنوب مرکزی: ناحیه کشاورزی و زراعی با کوه ها و روخانه هایی بی نظیر. و جنگل هایی معتدل و نیمه گرمسیری .
 • چین جنوب شرقی: مرکز معاملات سنتی و تولید نیروگاه و زادگاه نیاکانی بسیاری از چینی های برون مرزی.
 • چین شرقی: سرزمین ماهی و برنج و شهر آب سنتی و و مرکز جدیداقتصاد بین المللی چین.

شهرها

 • Beijing : پایتخت و مرکز فرهنگی
 • Guangzhon :یکی از موفق ترین و ازادی خواه ترین شهرها در جنوب نزدیک به هنگ کنگ
 • Guilin :محبوب ترین مقصد گردشگری برای توریست ها و خود مردم چینی .
 • Hangzhou : شهر زیبای بسیار مشهور و مرکز بزرگ صنعت ابریشم.
 • Kunming :پایتختyunnan و ورودی به رنگین کمان های اقلیت های نواحی قومی و نژادی .
 • Nanjing :شهر تاریخی و فرهنگی مشهور و بلند اوازه با بسیاری از نقاط تاریخی.
 • Shanghai :مشهور برای چشم انداز ها شهری و کنار رودخانه ای بزرگترین شهر چین به عنوان مرکز بازرگانی با تعداد زیادی مرکز خرید.
 • Suzhou : ونیز شرق و شهر باستانی مشهوربرای کاریز ها و باغستان ها
 • Xian :قدیمی ترین شهر و پایتخت باستانی چین .
 • Yangzhou : دارای پیشینه ای تاریخی بالغ بر 2500 سال .مارکوپلو به عنوان فرمانده شهر در اواخر قرن 13 حدود 3 سال در این شهرفرمانروایی کرد.

جاذبه های گردشگری

از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به دیوار چین اشاره کرد که ارتفاعی در حدود 8 هزار کیلومتر دارد که یک دیوار باستانی در چین می باشد و دیدنی ترین جاذبه چین می باشد .

Hanian نیز یک جزیره بهشتی گرمسیری می باشد که به دلیل جذب توریست های فراوان بسیار توسعه یافته می باشد.

ذخیر طبیعی Giuzhaigou که شناخته شده به عنوان محل سکونت پانداهای بسیار بزرگ و برای بسیاری از ابشار ها و رودخانه های رنگی خود می باشد.کوه Tai که یکی از 5 کوه مقدس در چین می باشد و به دلیل تاریخ خود فتح شده ترین کوه چین می باشد.تبت نیز یکی از نواحی گردشگری این کشور با اقلیت بودایی های تبتی و فرهنگ تبتی سنتی می باشد که کاملا مانند یک دنیای جداگانه در نظر گرفته می شود.Turpan نیز از ناحیه های اسلامی xinjiang می باشد که به خاطر انگور ها و ابرو هوای سخت و فرهنگ اویغور خود معروف می باشد.

گویش

زبان رسمی این کشور ماندارین رایج و استاندارد می باشد که پایه اصلی ان براساس لهجه Beijing می باشد.این زبان از دهه ی1950 تنها زبان مورد استفاده در اموزش و پرورش و تحصیلات در سرزمین های اصلی شده است.در نتیجه توسط بیشتر مردم صحبت می شود.برخلاف یک نوشتاری جدا همه تلفظ ها هجی کردن و ... در این زبان مشابه استاندارد های ماندارین می باشد.به دلیل اینکه ماندارین یک زبان اهنگین می باشد. فهمیدن 4 تن و اهنگ اصلی برای فهمیدن این زبان ضروری می باشد.بسیاری از نواحی بخصوص قسمت های جنوبی و جنوب شرقی کشور لهجه مخصوص به خود را دارندکه اینها زبان های بسیار متفاوتی می باشند به متفاوتی فرانسه و ایتالیایی . اگرچه رجوع به لهجه چینی به عنوان یک زبان متفاوت یک موضوغ سیاسی بسیار حساس و مهم می باشد.

غذا

غذای چینی تنوع بسیار گسترده ای دارد و تنوع ان از ناحیه ای به ناحیه ی دیگر متغیر است بنابراین کلمه غذای چینی فقط یک اصطلاح کلی است مانند غذای غربی که زیر شاخه های بسیار متفاوتی را درون خود شامل می شود.توجه داشته باشید که از خوردن بعضی از غذاخای چینی مانند گوشت گاو کلم بروکلی  باید پرهیز شود زیرا که اینان غذای اصلی چینی نیستند و احساس بدی و غریبی نسبت به ان محله در شما ایجاد می کنند.در خاطر خود نگه دارید که غذای خام یا نیمه پخته می تواند دلیل عفونت های باکتریایی و انگلی باشند بخ خصوص درفصل های گرم و داغ.بنابرین به عنوان نکته و پیشنهاد در خاطر داشته باشید که از خوردن غذاهای دریایی و گوشت در خیابان ها ان هم در طول تابستان خودداری کنید.بسیاری از علاقمندان چینی به غذا تاکیید بسیاری به غذای تازه دارند در نتیجه مراحل پخت غذا سریعتر از انچه که تصور می کنید اماده می شود.بعضی از غذاهای چینی شامل محتویاتی که که بسیاری از مردم از خوردن ان اجتناب می کنند مانند گوشت مار, سگ و گونه های خطرناک دیگر.و یگ امر طبیعی است که در بسیاری از غذاهایی که سفارش می دهید این موارد را مشاهده کنید. حتی از نظر قیمتی بسیار گران بوده و اسم انها در منو های معمولی نوشته نمی شود.به طور کلی در جنوب برنج پایه اصلی غذاهاست درحای که نودلی در شمال کشور پایه اصلی غذا می باشد.

لباس و پوشش و خرید

چین یکی از تولیدکنندگان برجسته لباس و کفش و لوازم تزئینی تحت برند های چینی یا خارجی  در جهان می باشد .و و از قیمت بالاتری برخوردارند هنگامی که با اجناس معمولی که در سراسر کشور به فروش می رسند مقایسه می شوند.برند های چینی بسیار مشابه یکدیگر به نظر می رسند و احساس و سلیقه به هماتایان خارجی انها معمولا یک معامله بسیار عالی است.در نتیجه لباس های معمولی از مواد معمولی و ارزان قیمتی تولید می شوند.همچنین در این کشور توقع همه چیز را با قیمت ارزان نداشته باشید .قیمت برند های وارد شده به کشور مانند تجهیزات اردویی, دوچرخه های مخصوص کوه, تلفن همراه و لوازم زیبایی و ارایشی ,لباس های ورزشی, پنیر, شکلات ,قهوه, پودر شیر و... ازسایر اجناس بالاتر می باشد.

حمل و نقل

چین یک کشور بزرگ می باشد بنابراین برخلاف اینکه از گذراندن دو روز در قطار یا جاده ها لذت ببرید بهتر است که از پروازهای داخلی در این کشور استفاده کنید.این کشور دارای تعداد بیشماری پرواز داخلی می باشد که بسیاری از شهر های بزرگ و مکان های توریستی را به هم متصل می کند.خطوط هوایی شامل 3 تا از حامل های بین المللی می باشد. خط هواپیمایی چین ,چین جنوبی و چین شرقی.اشهر های این کشور به دلیل داشتن خطوط هواپیمایی مخصوص به خود بسیار معروف شده اند .شرکت parent  که در پشت خطوط هواپیمایی Hainan دارای  بیش از 13 خطوط هواپیمایی در ناحیه می باشد.سفر با قطار در این کشور عمده ترین راه سفر برای مسافت های طولانی برای افراد داخل کشور می باشد که این خطوط ریلی تقریبا سرتاسر کشور را پوشش می دهد درواقع می توان یک چهارم از ترافیک های ریلی در جهان در کشور چین می باشد.همچنین چین تحت عملیات و پروژه های ساخت قطارهای بسیار پرسرعت می باشد همانند خطوط TGV فرانسه یا قطار های  Shinkansen bullet ژاپنی.در واقع این نوع قطار ها به تازگی مورد استفاده در برخی مسیر ها قرار گرفته است درواقع اگر بودجه کافی دارید و این خطوط در مسیر مورد نظر شما می باشند استفاده از انها یکی از بهترین راه ها برای گردشگری های داخلی می باشد.

احترامات

هرگاه از یکی چینی کارتی هدیه می گیرید ان را با دو دست خود دریافت کرده و هرگز در جیب خود به محض دریافت کردن ان قرار ندهید.همچنین اگربه مهمانی می برید بردن یک هدیه کوچک به همراه خود یکی عمل خوشایند به حساب می اید هدیه های مانند شکلات ,میوه یا حتی چیزهای ملی کشورخود.اگر صاحب خانه از دمپایی روفرش استفاده کرده بود یا اگر کف زمین با فرش پوشیده شده بود قبل از ورود خود به خانه از میزبان بخواهید که برای شما نیز یک جفت دمپایی بیاورد حتی اگر میزبان از شما خواست که همان صورت داخل شوید.میزبان ها همیشه ترجیح می دهند که بیشتر از میزانی که مهمان غذا میخورد غذا سفارش دهند چون باعث شرمندگی و خجالت است اگر نتوانند مهمان خود را سیر کنند.و اگر شما سعی کنید که غذای خود را به زور تمام کنید این برای انها بدان معنی است که هنوز سیر نشده اید و ممکن است دوباره از پیش خدمت بخواهند که برای شما غذا بیاورد .پس هیچگاه به طور کامل غذای خود را تمام نکنید.

تور چین

تور چین از جمله تورهایی است که در تمام فصول سال برگزار می شود. چشم اندازهای وسیع، دریاچه ها، رودخانه ها، بیش از 14.000 کیلومتر خط ساحلی، معماری مدرن شهرها با مکان های تاریخی، آسمان خراش ها و دیوار چین تنها بخشی از جذابیت های تور چین می باشد.

تور ترکیبی چین

تور ترکیبی چین به چند صورت برگزار می شود که شامل موارد ذیل است:

پکن شانگهای

پکن شانگهای هانگزو

گوانگجو ماکائو

هنگ کنگ ماکائو شنزن

قیمت تور چین

قیمت تور چین در 6 ماه اول سال از نرخ بالاتری برخوردار است و در فصل سرما این نرخ کاهش می یابد همچنین در عید نوروز و عید چینی ها ( 21 ژانویه الی 21 فوریه ) نیز قیمت تور چین افزایش خواهد داشت.

پروازهای تور چین

پروازهای تور چین شامل ایرلاین های ماهان، ایران ایر، ایر آستانا، امارات، قطری، الاتحاد و تای ایرویز می باشد. ماهان، ایران ایر و ایر آستانا به صورت مستقیم به چین پرواز می کنند اما بقیه ایرلاین های ذکر شده با یک توقف به مقصد چین پرواز می کنند. 

هتل های تور چین

هتل های تور چین از کیفیت متوسطی برخوردارند به همین سبب کارشناسان ما برای تور چین هتل های 5 ستاره را به مسافرین پیشنهاد می دهند. سرویس تمامی هتل های در چین به صورت صبحانه می باشد. 

ویزای چین

انواع ویزای چین و قیمت آن

ویزای توریستی گروهی عادی، قیمت این ویزا 100 دلار و مدت زمان صدور آن 9 روز کاری است.

ویزای توریستی گروهی فوری، قیمت این ویزا 130 دلار و مدت زمان صدور آن 7 روز کاری است.

ویزای انفرادی عادی، قیمت این ویزا 120 دلار و مدت زمان صدور آن 7 روز کاری است.

ویزای انفرادی فوری، قیمت این ویزا 150 دلار و مدت زمان صدور آن 5 روز کاری است.

ویزای یکساله تجاری مولتی، قیمت این ویزا 2200 دلار و مدت زمان صدور آن 10 روز کاری است.

ویزای گروهی چین برای حداقل 5 نفر صادر می شود، این افراد حتما باید با هم به کشور چین ورود و خروج کنند. ویزای گروهی چین به صورت یک برگه جداگانه صادر می شود.

ویزای انفرادی چین در پاسپورت شخص متقاضی به صورت لیبل درج می شود، این ویزا 3 ماه اعتبار ورود دارد و تنها 30 روز مسافر می تواند در کشور چین اقامت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای چین

1-اصل پاسپورت

2-دو قطعه عکس رنگی 6*4 زمینه سفید

3-مشخصات فردی

4-تمکن مالی (برای ویزای گروهی چین هر نفر 5 میلیون تومان و برای ویزای انفرادی 12 میلیون تومان می باشد) 

بهترین زمان سفر به چین

بهترین زمان سفر به چین در ماههای اردیبهشت، خرداد، شهریور تا اواسط آبان می باشد زیرا در تابستان هوا گرم و در زمستان هوای شهرهای توریستی چین سرد است.

مناسبت ها، جشن ها و تعطیلات چین

1 ژانویه  آغاز سال نو مسیحی

2 ژانویه  آغاز سال نو میلادی

15 فوریه  شب عید بهاره

21-16 فوریه  سال نو چینی

5 اپریل  روز بزرگداشت مردگان

1 می  روز کارگر

18 جون  عبد  قایق اژدها

24 سپتامبر  تعطیلات پاییزه

1 اکتبر  روز ملی چین

7-2 اکتبر  تعطیلات هفته طلایی روز ملی چین

تعطیلات سال نو چینی بین یک تا دو هفته بطول می انجامد، سال نو چینی بر اساس سال قمری محاسبه می شود که معمولا در ماههای ژانویه و فوریه در سالهای مختلف متغییر است.