واقع در قاره : آسیا
پایتخت : دهلی نو
واحد پولی : روپیه
زبان : هندی
جمعیت : 1,177,972,000 نفر
وسعت : 3,402,873 کیلومتر مربع
هند - INDIA

هند 

هندوستان

هند و یا همان هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری است واقع در جنوب آسیا.شهر دهلی نو پایتخت آن می باشد. دومین کشور پر جمعیت جهان بعد از چین می باشد.بمبئی, دهلی, کلکته, مدرس, بنگلور, حیدر آباد, آگرا, میسور,جیپور, پونا, گوا, بوپال, تریواندروم, سورات و کانپور از شهرهای مهم کشور می باشند. هند دارای تاریخ و فرهنگ پرباری است که به 3000 سال پیش از میلاد مسیح می رسد.

پرچم کشور هند

پرچم هندوستان که تیرانگا نامیده می شود شامل سه رنگ زعفرانی(نارنجی) سفید و سبز می باشد و نشان آشوکاچاکرا به شکل یک چرخ24 دنده در وسط آن قرار دارد.پرچم در 22 ژانویه 1947 تصویب شد و طراح اصلی آن شخصی به نام پینگالی ونکایا است.تفسیر رنگ های پرچم بدین گونه است, رنگ زعفرانی بالای پرچم نماد فاصله گیری است و منظور از آن این است که زین پس رهبران کشور ما باید در برابر امیال مالی و دنیوی بی تفاوت باشند و تنها خود را وقف ملت خویش و پیشرفت آن نمایند.رنگ سفید میانی نماد نوری است که باید راهنمای مردم باشد و رنگ سبز نشان رابطه ما با زمین و موجودات و گیاهان روی آن می باشد.

مذهب مردم

کشور هند دارای ادیان مختلف و فرقه های مذهبی گوناگونی است که بیشتر آنها از هندوئیسم, اسلام و بودایی نشات گرفته است.حدود 80% مردم این کشور پهناور هندو و حدود 13.4% مسلمان هستند. همچنین بیش از 2.3% مسیحی و 1.9% سیک هستند.با اینکه زادگاه آئین بودا هند بوده اما جمعیت بوداییان هند تنها حدود 0.8% می باشد همچنین پیروان دین جینیسم 0.8% و مجموع پیروان ادیان زرتشتی, یهودی, بهایی و بقیه مذاهب 0.4% می باشد.هند بزرگترین اجتماع فرقه احمدیه و مذاهب ایرانی بهایی و زرتشتی در سراسر جهان می باشد.کشور پس از اندونزی و پاکستان پرشمارترین جمعیت مسلمانان جهان را دارد.مسلمانان هند بیشتر در دهلی, بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور هندوستان زندگی می کنند.

موقعیت جغرافیایی

هندوستان کشوری است که از شمال غربی با پاکستان, از شمال با چین, بوتان, نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است.جنوب این سرزمین پهناور نیز به اقیانوس هند محدود می شود. کشور بخش زیادی از جنوب آسیا و شبه قاره را به خود اختصاص داده است.هند از لحاظ جغرافیایی به سه بخش تقسیم می شود: فلات بلند هیمالیا (که مرتفع ترین فلات های جهان است), جلگه گنگ (جلگه های جنوبی که از نظر کشاورزی بسیار اهمیت دارد) و شبه جزیره جنوب هند (فلات های جنوب که از صخره های سخت آتشفشانی تشکیل شده است) .

بلندترین نقطه کشور و سومین قله مرتفع جهان کانچن جونگا با ارتفاع 8568 متر می باشد که در هیمالیا واقع شده.

مساحت کشور هندوستان 3287591 کیلومتر مربع می باشد که 2973191 کیلومتر مربع آن را خشکی تشکیل می دهد.

چهار فصل نیز شامل: سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه, گرم و خشک از ماه مارچ تا می, فصل بارش از ماه ژانویه تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است.

زبان مردم

هندی زبان رسمی سراسر کشور است. علاوه بر آن در سال 2005 میلادی 22 زبان به عنوان زبان های رسمی در ایالت های این کشور شناخته شد که عبارتند از: اردو-آسامی-اوریا-بنگالی-بودو-پنجابی-تلگو-تامیلی-دوگری-سانتالی-سانسکریت-سندی-گجراتی-کنکانی-کشمیری-کانارا-مالایالم-میتی-مایتیلی-مراتی و نپالی. این زبان ها به دو شاخه اصلی دراویدی 22% که بیشتر در جنوب کاربرد دارند و هندواروپایی 70% تقسیم می شوند. زبان سانسکریت و تامیل زبان های اصلی و سنتی هندوستان می باشند.

در این کشور پهناور 428 زبان وجود دارد که 415 زبان زنده هستند و کاربرد دارند و 13 زبان امروزه منسوخ شده است. در حالی که زبان های هندی و انگلیسی ارتباطات اصلی و امور دولتی را بر عهده دارند, هر ایالت دارای زبان های رسمی و ملی ویژه خود است برای نمونه زبان رسمی ایالت دهلی یا ناحیه ملی پایتخت به ترتیب انگلیسی, اردو و هندی است. هندوستان

جمعیت مردم

جمعیت کشور هند حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر است. که 72% آنها هندواروپایی, 25% دراویدی و 3% مغولی و غیره است.این سرزمین پهناور یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده است.

اقتصاد کشور

چهارمین اقتصاد بزرگ جهان اقتصاد هند است که با رشد اقتصادی میانگین 8% طی 8 سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است. کشاورزی, صنایع دستی, نساجی, صنعت و گستره خدمات اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند. این کشور یکی از مهمترین صادر کنندگان نیروی کار متخصص در زمینه های خدمات مالی و نرم افزاری و مهندسی نرم افزار است.

واحد پول هند

واحد پول هند روپیه می باشد. روپیه هند به عنوان پول قانونی در کشورهای همسایه نپال و بوتان پذیرفته می شود و این دو کشور پول رایج خود را بر اساس نرخ روپیه هند تثبیت کرده اند. اسکناس های رایج این کشور 5-10-50-100-500 و 1000 روپیه می باشد. هندوستان

اختلاف ساعت تهران و دهلی

اختلاف ساعت تهران با دهلی 02:00 ساعت می باشد. دهلی 02:00 ساعت از تهران جلوتر است به طور مثال اگر الان ساعت در تهران 06:00 صبح باشد  زمان در دهلی 08:00 صبح است.

طول پرواز تهران تا دهلی

طول پرواز مستقیم تهران تا دهلی حدود 5 ساعت است که با توجه به اختلاف ساعت اگر از تهران ساعت 09:00 صبح پرواز داشته باشیم ساعت 04:00 بعد از ظهر در فرودگاه دهلی فرود خواهیم آمد.

مناظر استثنای هند

مناظر استثنای هند

کشور زیبای هند

کشور زیبای هند

هندوستان

هندوستان