واقع در قاره : آسیا
پایتخت : ابوظبی
واحد پولی : درهم
زبان : عربی
جمعیت : 5,314,300 نفر
وسعت : 83,600 کیلومتر مربع
امارات - EMIRATES

کشور امارات متحده عربی

امارات کشوری است واقع در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان, همسایگان آن در جنوب قطر و عربستان سعودی, از شرق عمان و از شمال خلیج فارس می باشند.امارات متحده عربی, اتحادی از هفت شیخ نشین کوچک به نام های دبی- ابوظبی – شارجه – عجمان – فجیره – راس الخیمه و امالقوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در 2 دسامبر 1971 تشکیل شد.هر ساله این روز را به عنوان روز ملی امارات جشن می گیرند. هر یک از این 7 شیخ نشین از استقلال بسیاری برخوردار است اما یک شیخ موروثی تحت عنوان حاکم کشور ایفای نقش می کند. در حال حاظر شیخ و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت و بزرگترین شیخ نشین این کشور ابوظبی می باشد.امارات دارای یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیاست.

پرچم کشور امارات

پرچم این کشور شامل چهار رنگ سبز, سفید, سیاه و قرمز است, این رنگها به رنگهای پان-عربیسم معروفند و نشان اتحاد اعرابند. سبز به معنای آبادانی, سفید نشان بی طرف, سیاه بیانگر ثروت نفت و قرمز نماد اتحاد می باشد. این رنگها علاوه بر پرچم امارات در پرچم کشورهای مصر-لیبی-سوریه و عراق نیز وجود دارند.

مذهب مردم امارات

اسلام مذهب رسمی کشور امارات است که حدود 96% مردم را شامل می شود از جمعیت این کشور 16% شیعه, 80% سنی  و 4% بقیه مذاهب هستند.جمعیت 96% مسلمان کشور امارات دارای مذاهب مختلف دیگری چون حنبلی, شافعی, مالکی وگروه اقلیت وهابی است.

موقعیت جغرافیایی امارات

امارات متحده عربی در شمال شرقی شبه جزیره عربستان قرار گرفته و از شمال به خلیج فارس, از غرب به قطر و عربستان سعودی, از جنوب به عمان و عربستان سعودی و از شرق به دریای عمان و کشور عمان منتهی می شود.بخش زیادی از این کشور را صحرا تشکیل داده و گاهی واحه هایی در آن یافت می شود.سواحل این کشور که بیشتر جمعیت در آن ساکنند, پوشیده از نمکزار است.

زبان مردم امارات

عربی زبان رسمی کشور امارات متحده می باشد, انگلیسی , هندی, مالایی و اردو نیز در این کشور صحبت می شود.بیشتر تابلوهای جاده ها, نوشته مغازه ها و منو رستوران ها به هر دو زبان عربی و انگلیسی نوشته می شود.هرچه از شهر دورتر می شوید متوجه می شوید که نوشته تابلوها در خیابان ها و جاده ها عربی می شود.

جمعیت مردم امارات

جمعیت مردم امارات 5314300 نفر است که 20% آنها بومی امارات بوده و 80% این جمعیت را کارگران و مهاجرین خارجی از کشورهای جنوب آسیا و اعراب دیگر را تشکیل می دهند.حدود 10% از جمعیت  مهاجر این کشور را ایرانی های مقیم امارات تشکیل می دهند.

اقتصاد کشور امارات

امارات متحده عربی طی سال‌های گذشته دارای چنان رونق اقتصادی گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف بوده که همچنان بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان جهانی از تحلیل رویکرد اقتصادی اعراب کرانه خلیج فارس بازمانده‌اند.

این کشور که با جمعیتی حدود 5 میلیون نفر توانست مسیرپر پیچ وخم توسعه و رشد اقتصادی را در مدت زمان اندکی طی کند هم اکنون بنا به اعلام مجامع بین المللی از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی، مصرف سرانه انرژی و شاخص توسعه انسانی در سطح کشورهای پیشرفته جهان قرار دارد . هر چند عده فراوانی از منتقدان و تحلیلگران روز رونق اقتصادی امارات را صرفا به دلیل رویکرد عظیم سرمایه داران غربی و اروپایی در عرصه هایی نظیر عمران و ساخت و ساز و گردشگری نام می برند ولیکن باز هم نمی توان مهارت آنان در مدیریت راهبردی سرمایه های خارجی در سرمایه گذاری های زودبازده را انکار کرد.

واحد پول امارات

درهم (AED) واحد پول کشور امارات می باشد که به 100 فلیس تقسیم می شود اسکناسها به صورت 5-10-20-50-100-500 و 1000 درهمی می باشد.همچنین سکه ها شامل 1 درهمی, 50 فلیس و 25 فلیس می باشند.

اختلاف ساعت تهران و دبی

اختلاف ساعت تهران با دبی 00:30 دقیقه می باشد. دبی 00:30 دقیقه از تهران جلوتر است به طور مثال اگر الان ساعت در تهران 06:00 صبح باشد  زمان در دبی 06:30 صبح است.

طول پرواز تهران تا دبی

طول پرواز مستقیم تهران تا دبی 2 ساعت است که با توجه به اختلاف ساعت اگر از تهران ساعت 10:00 صبح پرواز داشته باشیم ساعت 12:30 ظهر در فرودگاه دبی فرود خواهیم آمد.

کشور مدرن امارات

کشور مدرن امارات

امارات کشوری زیبا

امارات کشوری زیبا

امارات کشوری سرشار از شگفتی

امارات کشوری سرشار از شگفتی