واقع در قاره : اروپا
پایتخت : مینسک
واحد پولی : روبل بلاروس
زبان : روسی
جمعیت : 10,045,200 نفر
وسعت : 207,600 کیلومتر مربع
بلاروس - BELARUS

بلاروس

کشور بلاروس با جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر به عنوان یکی از کشورهای اروپای شرقی و بسیار درخشان هم در زمینه توریستی و هم در زمینه تجارت و تحصیلی به شمار رفته و جز یکی از سه کشور جمهوری اسلواکی بعد از روسیه و اوکراین می باشد.این کشور همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود ارتباط بسیار عمده ای در زمینه تجارت و صادرات با سایر کشور اطراف خود داشته و بسیاری از طرفداران خود را به دلیل معماری هنرمندانه بنا و خانه ها در کنارطبیعت بهشتی به خود جذب می کند.

زبان, مذهب و واحد پول در کشور بلاروس

زبان رسمی کشور بلاروس در میان مردم روسی و بلاروسی بوده اما مردم زیادی به زبان انگلیسی  لهستانی و اوکراینی مسلط بوده و به این زبان ها نیز این کشور صحبت می کنند. همچنین واحد پول روبل بلاروس با ارزش برابر 0.46 دلار آمریکا می باشد. این کشور دارای مذهب های متعددی می باشد و از مهم ترین و عمده ترین این ادیان می توان به مسیحیت ,کاتولیک ,یهودی و اسلام اشاره کرد.

 نقشه و پرچم

کشور بلاروس در شرق قاره اروپا واقع شده و همسایگان آن کشورهایی از جمله لیتوانی, اوکراین , روسیه و لهستان می باشد . این کشور از نظر وسعت در رتبه ی سیزدهم در میان کشورهای اروپایی واقع شده است که بیش از 40 درصد این مساحت  را مناطق سرسبز و جنگلی با بیش از 10 هزار دریاچه و رودخانه  پوشانده .پایتخت کشور بلاروش شهر مینسک بوده و عمده جنگل ها و قسمت های سرسبز در این شهر قرار گرفته که این موضوع به مینسک  لغب شهر سبز را داده است.همچنین کشور بلاروس دارای آب و هوای معتدل قاره ای با زمستان هایی نسبتا سرد و تابستان هایی گرم می باشد .

نکات سفر

  • اگر از طرفداران هوای سرد با بارش برف نمی باشید فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب نکنید
  • به دلیل موقعیت جنگلی بلاروس فصل بهار و تابستان از جمله زیباترین فصل های سال با چشم اندازی فوق العاده از طبیعت می باشد که البته به همراه داشتن لباس مناسب و چتر در روزهای بارانی بهار نباید فراموش شود.
  • کشور بلاروس از امنیت بالایی برخوردار بوده وگاها تنها جرایم کوچکی مانند جیب زنان در مکان های شلوغ بخصوص در خیابان ها و ترافیک ها و وسایل نقلیه عمومی شهر مینسک ممکن است برایتان مشکل ساز شود.
  • تمام شهرهای بزرگ کشور بلاروس دارای موقعیتی مناسب برای پیاده روی می باشند و لازم نیست هزینه زیادی صرف وسایل نقلیه عمومی کنید.
  • هزینه امکانات رفاهی و تفریحی در کشور بلاوس کمی گران بوده و برای همین بهتر است در زمان های خلوت تر سال به این کشور سفر کنید.
  • اگرچه نیازی به واکسینه شدن به هنگام سفر به بلاروس ندارید اما مراقب آنچه می خورید باشید و از جاهایی که زیاد مطئن نیستند محصولات لبنی ,قارچ و یا میوه نخرید.
تور بلاروس

تور بلاروس

بلاروس

بلاروس

کشور بلاروس

کشور بلاروس