واقع در قاره : آسیا
پایتخت : مسقط
واحد پولی : ریال عمان
زبان : عربی
جمعیت : 4,656,755 نفر
وسعت : 309,500 کیلومتر مربع
عمان - OMAN

عمان

عمان با نام رسمی سلطنت عمان کشوری است عربی در جنوب شرقی سواحل مجمع الجزایر عربی در آسیای غربی که دارای مساحتی بالغ بر 309 کیلومتر مربع می باشد.Muscat به عنوان پایتخت عمان بزرگ ترین شهر این کشور محسوب می شود . در سال 2010 نیز کشور عمان به عنوان ارتقا یافته ترین ملیت در جهان در 40 سال گذشته شناخته شد و همچنین جالب است بدانید که عمان از آن دسته کشورهایی است که درصد جرم و جنایت در آن صفر می باشد.

نقشه , پرچم و واحد پول عمان

سرزمین های مرزی کشور شامل ایالت متحده عربی ,عربستان صعودی و یمن می باشد . سمبل ملی و نمادین این کشور یک جفت خنجر ضربدی بوده که این نماد در پرچم ملی و سایر لگوهای دولتی استفاده می شود و نماد انسانیت و شجاعت می باشد .پول رایج کشور نیز ریال محسوب می شود .

مذهب و زبان

زبان رسمی مردم این کشور عربی بوده و بیش از 75 درصد از مردم ساکن در این کشور مسلمان می باشند. در این کشور بیشتر علائم تابلو و نشانه ها به هردو زبان عربی و انگلیسی دیده می شوند.و جدای از مردم محلی عمان بیشتر مردم ساکن در این کشوررا مردمان هندی ,پاکستانی و سریلانکایی تشکیل می دهند.

پوشش و مذهب

حجاب در کشور مخصوصا برای خانم ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بیشتر زنان با حجاب کامل و یا پوشیه های صورت در خیابان ها دیده می شوند. در این کشور ماه رمضان  و سایر فستیوال های اسلامی نیز برای مردم بسیار با اهمیت و با ارزش می باشند و لازم به ذکر است که مصرف گوشت خوک در این کشور به خاطر غیر اسلامی بودن آن ممنوع می باشد.

صنعت و زمینه های شهرت

عمده تجارت این کشور برپایه ماهی و محصولات دریایی, خرما و برخی از محصولات و تولیدات کشاورزی می باشد .بیشترین صادرات کشور را نیز روغن و گاز تشکیل داده و مقدار محدودی مس نیز در این میان صادر می شود. شهر Bahla در این کشور به عنوان مهد کوزه و سفالگری شناخته می شود. پرندگانی از 3 قاره اروپا ,آسیا و آفریقا در کشور عمان دیده می شوند و این کشور به عنوان بهترین مکان برای تماشای بیشترین گونه پرندگان شناخته شده است . همچنین بهترین نژاد اسب ها نیز در این کشور دیده می شود و اسب های این کشور با قیمت هنگفتی به سایر قسمت های جهان فروخته می شود .

مکان های بسیار معروف و قدیمی در عمان

 عمان به  عنوان یکی از قدیمی ترین مکان های مورد سکونت توسط بشر در کره زمین می باشد و تخمین زده شده که مرمانی در 106 هزار سال پیش در این کشور سکونت داشته اند. این کشور همچنین دارای یکی از قدیمی ترین مراکز خرید به نام Mutrah Souq درجهان بوده که پراست از مغازه های رنگی کوچک که بسیاری از اجناس از جمله پوشاک ,طلا, نقره, خوراکی, ادکلن و ...در آن جا فروخته می شود. برج ساعت در شهر Muscat نیزبه عنوان قدیمی ترین یادبود تاریخی مدرن می باشد. بزرگ ترین مسجد کشور عمان مسجد قابوس بوده که از بیش از 300 هزار تن سنگ ساخته شده و ساختن آن بیش از 6 سال و 4 ماه زمان برده که در پایتخت کشور قرار گرفته است.

تور عمان

تور عمان

عمان

عمان

کشور عمان

کشور عمان