دیدیم

دیدیم در فاصله یک ساعتی از شهر Aydın به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری بسیاری از مسافرین و توریست ها بوده و دارای میراث فرهنگی غنی ,سواحل طلایی ,غارهای بینظیر , طبیعت بکر و دست نخورده ,  فستیوال های سالانه ,هیجان گردش با قایق و هزاران جاذبه و تفریحات دیگرمی باشد.نه تنها در فصل های تابستانی و تعطیلات بلکه در فصل های دیگر نیز شور و هیجان در این شهر تمامی ندارد و هرساله تعداد چشم گیری از اروپاییان را به خود جذب می کند. دیدیم با روستاهای بیشمار و دلچسب برای ماهیگیری بوده و به عنوان یکی ارزان ترین شهرهای  ترکیه برای خرید کردن مشهور بوده که در سال 2012 جمعیتی در حدود 60 هزار نفر را در دل خود جای داده بود .

دیدنی ها در دیدیم

  • گردش و تفریح در ساحل بینظیر و محبوب Altınkum که در فاصله دوکیلومتری از مرکز شهر واقع شده که از دنج ترین سواحل شهر با شن های طلایی می باشد.
  • Didyma به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی و باستانی که به راستی حتی با خرابه های به جا مانده هنوز زیبایی و درخشش خود را حفظ کرده است و تنها در فاصله کوتاهی از مرکز شهرواقع شده است و همچنین معبد Apollo نیز در این منطقه قرار گرفته
  • در فاصله نیم ساعتی از شهر جاذبه تاریخی دیگری به نام Miletus واقع شده است که به نوعی در گذشته شهر یونان باستان و بندرگاه تجاری بوده است .
  • بازدید از موزه Miletus با تمامی اثار به جا مانده از زمان یونان باستان
  • پارک و حیات وحش طبیعی lake Bafa از دیگر جاذبه های بینظیر برای بسیاری از بازدید کنندگان می باشد که بیش از 30 هزار گونه پرنده را شامل شده و با شمار زیادی از درختان و گیاهان سرسبز دیگر پوشیده شده است و همچنین دارای اقامت گاه هایی با امکانات بسیار مناسب در داخل خود می باشد.

 راه های دسترسی به دیدیم

نزدیک ترین فرودگاه به دیدیم در بدروم با نام اختصاری (BJV) بوده که در فاصله 90 کیلومتری از دیدیم واقع شده است فرودگاه بعدی نیز فرودگاه ازمیر در فاصله 150 کیلومتری از شهر میباشد.  اگر چه گزینه های مناسب تر دیگیری نیز برای دسترسی به دیدیم می باشد اما هیچ دسترسی مستقیم از فرودگاه های نزدیک به دیدیم وجود ندارد اما شما می توانید با خطوط ریلی Selcuk یا اتوبوس هایی که به این شهر می روند یا تاکسی ها به شهر دسترسی پیدا کنید.

خرید کردن در دیدیم

تمامی فروشگاه های دیدیم حتی در روزهای تعطیل نیز  مشغول به کار می باشند و شما می توانید هرآنچه را که بخواهید از جمله لوازم خانه, انواع پوشاک, لوازم ورزشی ,کیف های دستی و ...را در این مراکز خرید ,تهیه کنید.جدای از این ها این شهر دارای بازارهای میوه, ماهی و سبزی های تازه و محلی و روزانه نیز می باشد . یکی از مراکز اصلی برای خرید در دیدیم میدان دلفین بوده که در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است همچنین تعداد بیشماری از مغازه های ساحلی نیز در طول شبانه روز آماده خدمات رسانی و ارائه لوازم خود می باشند.

تور دیدیم

تور دیدیم

دیدیم ترکیه

دیدیم ترکیه

دیدیم

دیدیم

سواحل دیدیم

سواحل دیدیم