باکو

شهر زیبای باکو واقع شده در کشور آذربایجان به عنوان پایتخت این کشور بوده و هم دارای بخش های قدیمی با شمار زیادی از جاذبه های تاریخی و هم بخش و مرکز مدرن با شمار زیادی پارک ساحلی و مراکز خرید بسیار می باشد که این موضوع شهر باکو را به مقصدی فوق العاده برای تفریح و خوشگذرانی  به یاد ماندنی تبدیل کرده است.

خرید کردن و مراکز تجاری در باکو

مهم ترین بازارهای شهر از جمله Yaşıl و Taza بوده که هردو بهترین مکان در شهر برای خریدن کردن و تجربه بهترین مراکز خرید در این شهر می باشند که با وجود نقش و نگارهای سنتی حاله های مدرنیته ی خوبی به خود گرفته اند همچنین شمار زیادی از مال های بسیار بزرگ در بلوار پارک و بندگاه باکو دارای انواع اجناس و برند های بسیار معروف می باشند.

دیدنی ها و جاذبه های شهر باکو

  • موزه فرش با شمار زیادی از فرش های بینظیر که این موزه دارای تعدادی جاذبه ی زیبا در محوطه خارجی خود نیز می باشد
  • برج های Flame با سه آسمان خراش شعله مانند در کنار هم با ارتفاع 182 متر که به علت بلندی از تمام شهر قابل روئت می باشند
  • مسجد Taza Pir به عنوان مسجدی 100 ساله که از قرن 15 قبل از اینکه مسجد باشد به عنوان پناهگاه وحرم مورد استفاده بوده است.
  • مرکز حیدر علییف با معماری بینظیر طراحی شده توسط معمار بریتانیایی-عراقی به نام zaha Hadid
  • بازدید از موزه کتاب های مینیاتوری به عنوان یک از بهترین موزه های جهان به دلیل داشتن بیشترین تعداد کتاب مینیاتوری حتی با کتاب هایی به اندازه 2 در 2 میلیمتری
  • معبد آتشگاه با قدمتی از قرن 18

خطوط هوایی و زمینی

فرودگاه بین المللی در شهر باکو به نام حیدر علییف  با نام اختصاری (GYD) در فاصله 15 مایلی از مرکز شهر واقع شده که برای دسترسی به این فرودگاه از شهر اتوبوس و تاکسی های فراوانی وجود دارد.شهر همچنین دارای خطوط ریلی به سمت شهر مسکو و شهرهای روسیه ای می باشد و اتوبوس های داخل شهر نیز دارای مسیر حرکتی از باکو به سمت تمامی شهرهای کشور آذربایجان هستند.

لذت غذا خوردن در باکو را از دست ندهید

شهر باکو دارای شمار زیادی از رستوران های سنتی و لوکس با انواع غذاهای بومی و اروپایی می باشد که همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد این کشور را برای غذاهای بسیار لذیذ خود بشناسند .در میان انواع غذاهای مشهور شهر غذاهایی همچون کباب و شیشلیک و انواع کوفته غذاهایی بسیار پر طرف بوده که از زمان شاهان این کشور بجای مانده است.

 

شهر زیبا و دیدنی باکو

شهر زیبا و دیدنی باکو

سواحل زیبای باکو

سواحل زیبای باکو

مناظر استثنایی باکو

مناظر استثنایی باکو