استانبول

استانبول به عنوان یک شهر قدیمی با قدمت چند هزارساله، قطعا جاذبه های گردشگری زیادی برای پیشنهاد به توریست ها دارد، به طوری که حتی بومی های ساکن این شهر باشکوه نیز، زمان کافی برای دیدن تمام شگفتی های این شهر را ندارند.

استانبول در میان بهترین شهرهای دنیا قرار دارد که به مثابه پلی میان اروپا و آسیا است. بخش غربی این شهر در اروپا و بخش شرقی آن در آسیا واقع شده که این موقعیت جغرافیایی ویژگی هایی از شرق و غرب را به طور همزمان به این شهر داده است. از این رو استانبول شهری است که در آن مذهب ها و فرهنگ های گوناگون باهم ترکیب شده اند.

در جنوب استانبول دریای مرمره و در شمال آن دریای سیاه قرار دارند.

تور استانبول جاذبه های زیادی را از تمام دوره ها، از روم تا روم شرقی، و از عثمانی تا جمهوری ترک، در خود جای داده است.

استانبول اماکن تاریخی زیادی را به جا مانده از دوره های روم شرقی و عثمانی  در خود دارد. اگر بخواهیم مکانی در تور استانبول را به عنوان جایی که حتما باید از آن دیدن کرد نام ببریم، باید به کاخ توپکاپی اشاره کنیم. خانه نسل سلطان ها و همسرانشان که در حرم سرای معروف نگه داشته می شدند. معماری درخشان، محوطه ی آلایش شده، اسلحه سازی وسیع و کلکسیون های پارچه بخشی از این کاخ است.

‌استانبول شهری است که فرهنگ و تاریخش را به خوبی حفظ کرده و بخاطر  همراهی این دو، به شهر مهیجی تبدیل شده که چیزهای زیادی را برای پیشنهاد به مسافران از سرتاسر دنیا دارد.

استانبول امروز شهری مدرن است که به میراث تاریخی اش بخاطر مسجدهایش، کلیساها و معابدش و بازار باستانی اش وفادار مانده است. بزرگترین شهر ترکیه، واقع بین شرق و غرب، جاذبه های افسون کننده ی زیادی برای گردشگران دارد.

استانبول سه فرودگاه بین المللی دارد که دوتا از آنها در بخش اروپایی و دیگری در بخش آسیایی واقع شده اند. بزرگ ترین فرودگاه ترکیه در استانبول می باشد.

آب و هوا

شرایط اقلیمی و آب و هوای استانبول متغیر است. به علت موقعیت جغرافیایی اش (نزدیکی به دریای سیاه، جزیره مرطوب بالکان، و اقلیم مدیترانه ای از جنوب غربی) آب و هوای استانبول در تابستان ها گرم و مرطوب و در زمستان ها سرد است.

موزه ی باستان شناسی استانبول  یکی از مهم ترین موزه های ترکیه است، و در واقع از سه موزه تشکیل شده : موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه تایلد کیوسک. این سه موزه بیش از یک‌میلیون شی تاریخی را از تمدن های سرتاسر دنیا دارا می باشند. موزه باستان شناسی اولین موزه ی ترکیه بوده و در زمین های کاخ توپکاپی قرار داده شده است. این موزه ها هزاران شی ارزشمند از جمله تابوت سنگی الکساندر را در خود جای داده اند.

بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه استانبول یا قسطنطنیه است.شهر استانبول مجاور تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است.دو قاره آسیا و اروپا توسط تنگه بسفر از یکدیگر جدا می شوند و تنها شهر بزرگ جهان که در دو قاره قرار گرفته استانبول است.در سال 2010 استانبول به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا شناخته شد.استانبول سومین شهر توریستی جهان از لحاظ تعداد گردشگر به حساب می آید.

برای مشاهده تور استانبول اینجا کلیک نمایید.

مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

پل بغاز استانبول

پل بغاز استانبول

نمایی زیبا از استانبول

نمایی زیبا از استانبول