دبی

امروزه دبی به عنوان یک شهر بسیار مدرن دارای جایگاه بالایی در بخش بازرگانی توریستی بوده و رشد چشمگیری با فروش نفت و فروش ملک در این سرزمین داشته است و دارای بنادر مهمی برای بیشترتولیدکنندگان کشورهای غربی می باشد .این شهر دارای چندین سالن تاتر وتالار های مجلل می باشد که هرساله برای بسیاری از مراسم های بسیار مهم از جمله جشنواره بین المللی پذیرای بسیاری از ستارگان جهان می باشد.در سال 2007 میلادی این شهر هشتمین جایگاه در میان پربازدید شهرهای توریستی جهان را به خوداختصاص داده بود . هیچ مالیات بر درآمدی در این شهر پرداخت نمی شود و توجه بسیار زیادی به ساعت کاری افراد می شود و بیشتر مردم جز در روزهای جمعه مشفول به کار می باشند.زبان رسمی مردم کشور عربی است پول رایج شهر درهم بوده و کد و پیش شماره کشور +971 و دین رسمی مردم اسلام می باشد. در این شهر همچنین تنها افراد غیر مسلمان اجازه خرید و فروش الکل را دارند روزهای تعطیل روزاهای جمعه و شنبه می باشد.

فرودگاه و مسیرهای زمینی در دبی

بیشتر شهرهای بزرگ جهان که دارای فرودگاه می باشند خطوط هوایی مستقیمی به سمت دبی دارند و بیش از 80 خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی وارد می شود که این موضوع فرودگاه دبی را ازپرتردد ترین فرودگاه جهان کرده است که دسترسی به شهر راه را از طریق توریست ها به دبی راحت می کند. . پنج راه اصلی دبی را به شهرهای دیگر مرتبط می کند همچنین این شهر دارای خطوط گسترده ی تاکس رانی می باشد که بیشتر رفت و آمد و های شهر از این طریق صورت می گیرد و ارزان ترین شبکه مترو را در بعد از ایران به خود اختصاص داده است.

بهترین رستوران های به یاد ماندنی

رستوران المنتها در دبی با ارتفاعی بالغ بر 200 متر دارای منظره ای بینظیر از شهر دبی بوده که دسترسی به طبقات مختلف از طریق آسانسور شیسه ای امکان پذیر می باشد .از دیگر رستوران های بسیار معروف شهر می توان به رستوران المحار اشاره کرد که دسترسی به آن از طریق زیردریایی ساخته شده امکان پذیر بوده ودارای  معماری است برگرفته ااقیانوس و طبیعت زیر دریا و در میان رستوران های برتر دنیا قرار دارد که بی شک یکی از ماقصد اصلی تور های دبی می باشد.

خوراکی هایی که در دبی نباید از دست داد

از غذاهای معروف که تقریبا در تمامی خیابان های شهر یافت می شود می توان به شاورما اشاره کرد که نسبت به مزه ی بینظیری خود از قیمت ارزانی برخوردار می باشد و نوعی همبگر بوده که به همراه سبزیجات مختلف با نان سرو می شود .فلال از دیگر غذاهای محلی است که به همان ارزانی شاورما و شهرت آن می باشد. یکی دیگر از غذاهایی که در این شهر بسیار محبوب است، بریانی است که از روی غذایی به همین نام در هند و پاکستان درست شده.نوشیدنی محبوب و پرطرف دار نیز چای و قهوه بوده که همراه با انوع طعم دهنده های طعم و مزه های مختف به خود میگیرد.

 معماری دبی

دبی دارای معماری است مرکب از سبک های معماری جهان که حاله هایی از معماری اسلامی بیشتر در این شهر یافت میشود و دارای رتبه ی بالایی در ساخ و ساز های به سبک اسلامی را دارد و ساخت و ساز با سرعت بالایی در این شهر به علت بهره بری بیشتر و ارزان از نیروی کار پیش می رود.

شهر زیبای دبی

شهر زیبای دبی

دبی مدرن و پیشرفته

دبی مدرن و پیشرفته

مناظر استثنای دبی

مناظر استثنای دبی