سامویی

چرا کو سامویی؟ چرا جزایر پر از رفت و آمد, شب های طولانی و هتل های بینظیر سامویی؟ کوسامویی به عنوان سومین جزیره بزرگ در تایلند, بزرگ ترین ترکیبی است از تمام چیزهایی که تایلند برای پیشنهاد به بازدیدکنندگان در دل خود جای داده است , پیشنهادات فوق العاده ای از افتاب گرفتن در زیر نور طلایی خورشید یا در مناطق کویری و یا خوش گذرانی در بارها رستوران هایی با بهترین و لذیذ ترین خوردنی های . خلاصه این شهر زیبا, بهشتی است برای تمام افراد و فرقی نمی کند که به دنبال چه چیزی هستید بالاخره آن را در کوسامویی پیدا خواهید کرد زیرا که اقتصاد این کشور عمدتا بر پایه ی توریست قرار گرفته است.سامویی با مقاصد رشک برانگیز خود با شمار زیادی از پارک ها آبی و جنگل های گرمسیری احاطه شده است و بسیاری از جزایر اطراف سامویی با آرایش درختان نارگیل خود به تنهایی مقصد بینظری برای سفر می باشد.

چند مروارید در دل سامویی

  • در بین سواحل بیشماری که در این منطقه قرار گرفته است 4 آبشاری زیبای Namuang 1,2 Hin Lad و khun si از آن دسته زیبایی هایی است که تماشای آن را نباید از دست داد.
  • مقصد دیگری که بازدید از آن را نباید از دست بدهید مناطق جنگلی در اطراف کوسامویی می باشد
  • Chaweng به عنوان شلوغ ترین و پر بازدید ترین منطقه در کوسامویی با انواع رستوران ها ,امکانات رفاهی ,کلاب ها و تمام چیزهایی که ممکن است برای یک توریست لازم و جذاب به نظر بیاید
  • رویداد بزرگ Regatta که به صورت سالانه در سامویی برگذار می شود و رقابت فروشی است در میان رقابت کنندگانی که از سایر کشورهای مجاورمانند استرالیا و سنگاپور نیز برای شرکت در آن می آیند .
  • غواصی در عمق دریاها و در میان اب های فیروزه ای به همراه کوسه و نهنگ ها
  • اگر از علاق مندان به ورزش می باشید تماشای برخی از مراسم و رویداد های ورزشی تایلند هم گزینه مناسبی برای شما می باشد که علاوه بر تماشا به توانید به یادگیری آن ها نیز بپردازید

آب و هوا و بهترین زمان سفر به سامویی

آب و هوای سامویی عمتدتا گرم بوده و در ماه ژوئن شاهد باران هایی گاه و بی گاه در سواحل غربی تایلند می باشیم پس تا حدودی این فصل می تواند  زمان مناسبی برای علاقه مندان به سفر در فصل های خنک تر باشد.در میان ماه های سال فوریه و مارس به عنوان افتابی ترین ماه های سال در سامویی می باشند و این فصول از سال می توانند زمان مناسبی برای تجربه سامویی محسوب شود زیرا که در این زمان جزیره پر است از زیبایی و تفریحات ساحلی بدون نگرانی از بابت بارندگی .

فرودگاه و خطوط هوایی

فرودگاه کوسامویی به طور شخصی توسط راه هوایی بانکوک که مهم ترین اپراتوری اصلی است و تنها خط هوایی  بود که  سامویی را به سرزمین های اصلی دیگر مرتبط می ساخت ایجاد شده است اما امروزه فرودگاه سامویی دارای خطوط ارتباطی با سایر مسیر هوایی در تایلند می باشد و پروازهای زیادی را به سمت سنگاپور ,مالزی و سایر مقاصد اصلی هدایت می کند.

بازار و مراکز خرید

بهترین مقاصد برای خرید کردن در سامویی در محبوت ترین ناحیه این جزیره یعنی Chaweng واقع شده است و دارای چشم انداز عالی و لوکسی  است از انواع بوتیک ها, مال ها با انواع فستیوال های مرکزی در سامویی .در سامویی همچنین شمار زیادی از بازارهای محلی نیز دیده می شود که محصولات منطقه به صورت روزانه در آنها به فروش می رسد . خیابان های lamai و fisherman نیز از آن دسته خیابان هایی می باشند که حتی اگر قصد خرید را نیز نداشته باشید گشت زدن در آن ها را نباید از دست بدهید.

جزیره لوکس سامویی

جزیره لوکس سامویی

سواحل زیبای سامویی

سواحل زیبای سامویی

مناظر استثنای سامویی

مناظر استثنای سامویی