پوکت 

پوکت جزیره ای است در قسمت جنوبی تایلند در همسایگی بسیار نزدیک با krabi وphang Nga و از طریق دو پل مجزا به قسمت های اصلی تایلند متصل می شود.این جزیره و شهر پر از هیاهو درمیان بهترین سواحل جهان با مطلوب ترین شن های ساحلی به رنگ طلایی و آرایش زیبای درختان نخل قرار گرفته است و مناسب ترین انتخاب برای کسانی است که بودجه کمی داشته اما به دنبال زیبایی هایی تمام نشدنی می گردند زیرا شهر پر است از هتل های بینظیر با رنج گسترده ای از وعده های غذایی و خوراکی ها و دیدنی هایی که تمام نمی شوند پس حتما پوکت را در لیست گردشگری خود قرار دهید و مطمئن باشید که پشیمان نمی شوید.

تعدادی از جاذبه های فراموش نشدنی پوکت

  • جدای از تماشای جاذبه های خارق العاده ی بزگ ترین جزیره تایلند ,می توانید با یک جت اسکی به تماشا و خوش گذرانی در میان بهشت گرمسیری جزیره phi phi بپردازید یا با کشتی های تفریحی فوق العاده در میان خلیج phang Nga ساعات خوشی را سپری کنید.
  • این شهر بهشتی, غرق در جاذبه هایی طبیعی است و بیش از 30 ساحل شگف انگیز در دل خود جای داده است و سواحلی از جمله kata , karon, kamala , Bangtao همیشه مقصد اصلی بسیاری از گردشگران بوده است اما قسمت های شمالی جزیره برای کسانی است که به دنیا نقطه ای دنج و خلوت برای بهره بردن ازآرامش و سکوت این طبیعت رویایی می گردند.
  • گردش و تفریحات شبانه در خیابان های پر از رنگ و نور و هیجان Bangla از دیگر لذت هایی که علاقه مندان و عاشقان شب نباید از آن غافل شوند .
  • بازدید از منطقه تاریخی و سنتی بودای اعظم در قسمت بالایی تپه ها و ارتفاعات Nakkerd همیشه مقصد اصلی برای تماشای شهر از بالا با چشم اندازی بکر می باشد.

بازارها و مراکز محلی برای خرید در پوکت را از دست ندهید

پوکت دارای گزینه های گسترده ای است از بازارهای شبانه که هرکدام به تنهایی یک پدیده ی بینظیر برای گردش و تماشا را خلق کرده اند که صدای موسیقی زنده این هیجان را چند برابر کرده  و به بهترین مکان برای خرید سوغاتی و اشیا عجیب و خاص تبدیل کرده است.دیگر بازارهای و مراکز خرید پوکت از جمله chillva ,Phuket Indy Market ,weekend Market  در روز و شب  نیز فعالیت داشته و رنج گسترده ای از غذاها ی محلی لباس لباس خوراکی و.. در انجا دیده می شود.Malin Plaza Patong  نیز از جمله غرفه هایی است که انواع غذاهای بینظیرو محبوب را با بهترین و مقرون به صرفه ترین قیمت ها در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است.

سیستم حمل و نقل در پوکت

در این شهر 3 شکل اصلی از وسایل نقلیه در دسترس می باشد که شامل اتوبوس ها ,تاکسی موتورها و tuk tuk هاست که نوعی وسیله ی نقلیه با سه چرخ می باشند .tuk tuk ها تقریبا در تمامی قسمت های شهر به راحتی یافت می شوند و جدای از اینکه ارزان ترین قیمت را در میان سایر وسایل نقلیه دارند ,تجربه ی یک سواری خوب نیز می باشند . فرودگاه بین المللی پوکت نیز در قسمت شمالی جزیره پوکت واقع شده و در فاصله 32 کیلومتری از مرکز شهر پوکت واقع شده و نقش اصلی و مهمی را نیز در صنعت گردشگری و توریستی تایلند بازی می کند زیرا که پوکت از توریستی ترین مناطق در کشور تایلند می باشد.

جزیزه زیبای پوکت

جزیزه زیبای پوکت

آبهای زلال پوکت

آبهای زلال پوکت

پوکت سرزمین لبخندها

پوکت سرزمین لبخندها