پاتایا

پاتایا شهری است همیشه زنده و مهیج و این شهر ساحلی پراز هیاهو از اوایل دهه 1980 به شهرت بسیاری دست یافت.پاتایا پراست از زیبایی ,زیبایی هایی همچون طلوع و غروب آفتاب و سواحلی که با زندگی گره خورده اند و بی چون و چرا محلی است برای علاقه مندان ورزش های آبی و عاشقان پرتوی های افتاب به هنگام انعکاس نورخورشید در آب.بعد از غروب آفتاب و تاریک شدن هوا این همه شورو هیجان از کنار سواحل به میان خیابان های پاتایا منتقل می شود یعنی جایی که جشن گرفتن و شادی کردن تا هنگام صبح ادامه پیدا می کند.جدای از هیجان های شبانه و ورزش های آبی, پاتایا به تمامی مسافران خود امکانات نامحدودی از نظر سرگرمی و امکانات رفاهی را پیشنهاد می دهد و برای هر رده سنی خالی از خدمات خاص و تفریحات ویژه نیست .

بهترین کارهایی که باید در پاتایا انجام داد

این شهر پر است از دیدنی های تمام نشدنی و این ها هرچیزی را شامل می شوند از مکان های باستانی و سنتی تایلندی گرفته تا جاذبه ها و گردشگری های مدرن  که ما به معرفی برخی از این مکان ها می پردازیم.

  • قدم زدن در خیابان های جنوب پاتایا تقریبا به هیچ یک از شهرهای دیگر تایلند شباهت ندارد و پراست از صدا و صحنه های خیره کننده .
  • بنای تاریخی Sanctuary of truth که با معماری بینظیر خود از سازه های چوبی تاریخ و فرهنگ این شهر را به خوبی به نمایش می گذارد
  • نمایش Tiffany Cabaret که در محل تاتر بزرگ شهر رخ می دهد و دارای یک بار از سنگ مرمر بینظیر می باشد و پراست از رنگ و رقص و شادی .
  • محوطه سرسبزو گرمسیری Nong Nooch با شمار زیادی از گل های رنگی و چشم انداز بینظیر نیز از دیگر دیدنی هایی است که علاقه مندان به طبیعت و سرسبزی نباید ان را از دست بدهند.
  • پارک آبی Ramayana با بزرگترین لوازم بازی و تفریحی در تایلند و صدتا سرسره های آبی که تنها در فاصله 20 دقیقه ای از مرکز شهر واقع شده است.

بازار و مغازه های پاتایا

بازارهای شناور که مساحتی در حدود 100 هزار متر مربع را دربرمیگیرد و 4 بخش اصلی تایلند یعنی شمال, شمال شرق ,مرکز و جنوب را به نمایش می گذارد .و این نمایش محلی در فرم مغازه ها و غرفه هایی است که پاتوق کسانی که عاشق خرید هستند و قصد خرید  سوغاتی, غذا, میوه, کارهای هنری و دست ساز, پست کارد, لباس و ...را دارند. در این میان نیز تعدادی از این مغازه و غرفه داخل قایق برروی آب شناور می باشند .در کنار تمام اینها پاتایا دارای متنوع ترین مال ها , مراکزخرید و بازارها نیز می باشد وبدون شک در پاتایا نقطه ای یافت نمی شود که درآنجا چیزی به فروش نرسد .

راه های زمینی و هوایی در پاتایا

گردش در پاتایا به راحتی با شمار زیادی از لوازم نقلیه موجود انجام می شود اما در این میان استفاده از تاکسی ها, اجاره کردن دوچرخه و یا موتور سیکلت از بهترین کارهایی است که می شود انجام داد چون علاوه بر سرعت بالایی که به گردش شما می دهند از نظر هزینه نیز معقول می باشند.همچنین  از فرودگاه بین المللی U-Tapao نیز هرهفته حدود 3 تا 4 پرواز داخلی و یا خارجی به وقوع می پیوندد.

سواحل استثنایی پاتایا

سواحل استثنایی پاتایا

پاتایا بهشت آسیای شرقی

پاتایا بهشت آسیای شرقی

نمایی دیگر از شهر زیبای پاتایا

نمایی دیگر از شهر زیبای پاتایا